M. Fatih Çıtlak

M. Fatih Çıtlak

Yazar
Editör
BEĞEN
TAKİP ET
koseli-arti
coklupaylas
ucnokta_yatay-1
yildiz
9.2
257 Kişi
okuyor-dolu
672
Okunma
v3_begen_dolu
218
Beğeni
goz
8,8bin
Gösterim
Kitaplarını Satın Al
bilgi
Sponsorlu
Unvan
Türk Yazar
Doğum
İstanbul, Türkiye, 1967
Yaşamı
1967 yılında İstanbul’da doğdu. Orta öğrenimini İstanbul Fatih İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Marmara Üniversitesi Türkoloji Bölümü’nde öğrenim görürken Arapça ve İslâmî ilimler tahsilinde bulundu. Bilhassa rahle-i tedrisinde ve sohbet halakalarında bulunduğu kıymetli şahsiyetlerden eğitimini sürdürdü. Yurt içi ve yurt dışı birçok eğitim ve kültür organizasyonunda vazife aldı. İslâm tarihi ve tasavvuf sahasında birçok radyo ve televizyon programı yapan M. Fatih Çıtlak ayrıca birçok akademik çalışmaya katkıda bulundu. Konuşmacı olarak iştirak ettiği sempozyum, panel ve konferansların haricinde sanat danışmanlığı ve eğitmenlik vazifelerini icra etti.  Konuşmaları beğeniyle takip edilen M. Fatih Çıtlak’ın, Pendik Yunus Emre Kültür Merkezi’nde devam eden Mesnevî sohbetleri, Cumhuriyet tarihindeki katılımı en çok ve en uzun süreli kültürel faaliyet olarak kaydedilmiştir. Kurucularından olduğu İstanbul Bilim Sanat Eğitim ve Kültür Derneği’nde medeniyet tarihimize ve halkımıza hizmet etmeye çalışan M. Fatih Çıtlak, evli ve dört çocuk babasıdır.
kamera
Huzur Defteri
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
kamera
Kırk Mektup
kamera
M. Fatih Çıtlak
ucnokta_yatay-1
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
kamera
18 Beyit Dinle
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
kamera
Aşkın Bir Noktası
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
kamera
Nur Kandili
kamera
M. Fatih Çıtlak
ucnokta_yatay-1
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
kamera
Huzur Defteri II
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
Daha Fazla
216 syf.
·
14 günde
·
10/10 puan
Yolda isen, yolcu isen oku derim..
Selâmun aleyküm.. Çok sevdiğim değerli
kamera
M. Fatih Çıtlak
hocamın okuduğum ilk eseri oldu. Daha öncesinde sohbetlerini, derslerini severek dinliyordum . Bu güzel kitapta da İki güzel eser olan Hikem-i Atâiyye ve Mesnevi den bu aciz, fakir kardeşlerine yol ışığı olabilecek kelamları toplamış. Atâullah İskenderi hazretlerini çok seviyorum, eserlerini de öyle, üslubunu da öyle, Sufi olduğu için ayrı bir muhabbetim de var. Yol yardımcılığı yapıyor bizlere kitaplarıyla.. Değerli hocam da çok güzel açıklamış hikmetleri. Yüreğine sağlık.. Rabbim feyiz alanlardan, istifade edenlerden eylesin bizleri de. İnşaAllah çokça hayatıma sirayet ettirebilirim öğrendiklerimi. Hayatıma karışmayacaksa, ne diye okuyorum ki! Demi? Kitap çok güzeldi, sayfa sayısı az hemen biter diye düşündüm lakin ağır ağır üzerinde düşünerek okumam gerektiğini anladım öyle ki bazen sadece 2 sayfa okuyup kapattım. Çokça lezzetiydi tam ruhu doyurmalık. Hikem-i Atâiyye listemde henüz nasip olmadı ama bu eseri okuduktan sonra kesin almalıyım diye düşüncemi yineledim. Kesinlikle okunması gerekn bir eser diyerek tavsiye ediyor sizleri Rabbime emanet ediyorum. Her daim hayır ile kalasınız..
kamera
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
398 syf.
·
16 günde
Ramazan'a Yoldaş Olan Kitabım:)
Bu kitabı yıllar önce yine bir Ramazan ayında Kocatepe Kitap Fuarından almıştım. Bir sürü yayınevinin, binlerce kitabın ve insan kalabalığının içinde gözüme hoş geldiği için almıştım sanırım. Çok zaman önce de okumaya niyetlenmiş, başlamış ve yarım bırakmışım. Her kitabın bir zamanı olduğuna inanırım. Kitaplığımda bir sürü okunacaklar arasında Ramazan başlayınca çekti bu kitap yanına. Gel, aç oku beni dedi. Başladım. Çok zamanıymış. Ne iyi geldi ruhuma. Kitabın dili biraz ağırca. Arapça kelime çok fazla olduğu için sürekli lügat kullanmanız gerekebilir. Konusu itibariyle de değişik. Bir dervişin yanma hikayesi anlatılıyor. Hamdım, yandım, piştim. İhsan Efendi'nin kendini ararken girdiği tarîkte gönlünden geçenleri, ruhuna dar gelenleri eskiden tanıdığı, büyük bir âlim olarak bildiği aile dostlarına mektupla danışması üzerine başlıyor. Âlim zatın da, aslında kendi Şeyhi olduğunu mektupların sonunda öğreniyor. 40 Mektup şeklinde toparlanmış ve çok güzel dualar içeriyor. Dilin fazla yozlaştığı, hırpalandığı dönemimizde er kişilerin sohbetinin naifliği insanın ruhunu inceltiyor. Sohbet derken karşılıklı mektuplaşma şeklinde anlaşılmasın. Dervişlik yoluna namzet kişinin mektupları değil ama Şeyh Efendinin mektupları hasıl. Dervişlik yolunda basamak basamak yaşayacakları anlatılıyor talebeye. Allah'a varmak için, aşk için yapılması gerekenleri nakış nakış işliyor Tûti Efendi'ye. Cok güzel dersler var, çıkarmak isteyene. Daha fazla yetkinliğim yok aslında kitabı yorumlamaya. Ruhunuzu inceltmek isterseniz, edebî anlamda gözüm gönlüm açılsın derseniz kesinlikle okumanızı tavsiye ederim.
kamera
Kırk Mektup
kamera
M. Fatih Çıtlak
ucnokta_yatay-1
yildiz
9.4/10 · 104 okunma
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
;