M. Fatih Öztürk

M. Fatih Öztürk

Yazar
9.0/10
3 Kişi
·
7
Okunma
·
1
Beğeni
·
250
Gösterim
"Kıbrıs Türk'ünün yaşayış ve hürriyetine, canına, malına ve her türlü anane ve mukaddesatına, her nereden ve kimden olursa olsun vaki olacak tecavüzlere karşı koymak için kendimi Türk milletine adadım. Ölüm dahi olsa verilen her vazifeyi yapacağım. Bildiğim, gördüğüm, işittiğim ve bana emanet edilen her şeyi canımdan aziz bilip sonuna kadar muhafaza edeceğim. Gördüklerimi, işittiklerimi, hissettiklerimi ve bana emanet edilenleri hiç kimseye ifşa etmeyeceğim. Ifşaatın bir ihanet sayılacağını ve ihanetin cezasının ölüm olacağını biliyorum.

Yukarıda sıralanan hususları harfiyen tatbik edeceğime şerefim, namusum ve bütün mukaddesatım üzerine söz verir, ant içerim!"
"Hâlbuki insanları motive edici etkenlerden biri millî duygularıyken bir diğeri de onların manevi duygularıdır."
"Canı, malı, namusu bize emanet olan Mağusa'daki soydaşlarımızın Girit adasında olduğu gibi katledilmesinin ya da düşmana esir düşmesinin bizim için ne büyük bir zillet olacağını düşünmek bile istemiyorum. Eğer gerekli tedbirleri almakta gecikirsek bu acı felaket kaçınılmaz olur."
"Değiştiremeyeceğimiz, artık dur diyemeyeceğimiz o kadar çok değişim var ki hayatımızda."
"Mağusa şehrinin suyuyla ilgili ilginç bir sözü vardı Namık Kemal'in;

"Evvel ağızdaki acılığı def için rakı üzerine su içiyorduk; şimdi bi'l'akis su üzerine rakı içer olduk."
Milli Mücadele yıllarını okurken yaşıyorsunuz. Milli değerlerimizi korumak ve yaşatmak adına böyle romanları öğrencilere okutmalı ve okumalıyız.
Kurtuluş savaşı zamanları, Bir vatan evladının çektikleri kendine ve bu vatana kattıkları. Çok sürükleyici ve bilgilendirici, Okuyana kesinlikle bir şeyler katacak bir kitap

Yazarın biyografisi

Adı:
M. Fatih Öztürk
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 7 okur okudu.
  • 7 okur okuyacak.