M. Tolga Uluaydın

M. Tolga Uluaydın

Yazar
7.7/10
18 Kişi
·
42
Okunma
·
6
Beğeni
·
670
Gösterim
Adı:
M. Tolga Uluaydın
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
Manisa, Türkiye
Yüreğimde yaşattığım seni ilk gördüğüm an benim için beklenen olduğunu anladım. O zamana kadar etrafımda yoktun ama hep benimleydin. Bilmediğin bir enerji vardı etrafımda, hani seni hep yanlış yapmaktan korur ya; işte o sendin.Ne kadar istesem de kendimi tutamazdım seninle konuşurken. Yüreğimin atışları sanki bir saygı duruşundaki manganın tören telaşı.
Sen
Beni okurken
Hâlâ aşkı
Yaşamıyorsan
Kapat bu kitabı da
Üşümesin şiirlerim
Soğuk yüreğinde.

Satırlarına sen molası veriyorum
Sen sende kal
eSENkal.
216 syf.
·Beğendi·10/10
#MAYISYORUM
#MAYISAYINDANEOKUYORUM
#TOLGAULUAYDIN
#TATLISERSERİ

Yeni bir kitap yorumu ve özeti ile geldiimmmm 🤗🤗🤗🤗
Kitap çok akıcı,hiç sıkılmadan okunuyor ve dili çok güzel kullanmış.Okurken sinema filmi izliyor hissi yaratıyor.Bu nedenle çok beğendim.Gelelim kısa bir özetine:

Burak babasının iş nedeniyle baskısından çok sıkılmıştı artık.Çünkü babasının hali vakti yerinde ve oğlunun da yanında olmasını istiyordu.Fakat Burak babasının pis işlerine bulaşmak istemiyordu.Bu nedenle evi terk etti ve sokaklara düştü.Babasının pis işlerinden kaçmak isterken o da pis işlere bulaştı.Uyuşturucu kuryeliği yapmaya başladı.İlk işinde teslim etmek üzere giderken arabasıyla engelli bir kıza çarpar.Kız bir yana tekerlekli sandalyesi bir yana savrulur.Ama Allah'tan çok hızlı değildi de kıza bir şey olmadı.Telaşla arabadan iner kızı kucaklar arabaya binerler ve hemen hastaneye giderler.Ama yanında o paket olduğu için onu ne yapacağını düşünür.Polisin eline geçmemesi gerekir.Sonra aklına kızın çantası gelir ve çantasına koyar paketi.Bu arada tabi kızdan özür diler.Hastaneye giderler kızda herhangi bir durum yokturdur.Tekrar alıp arabaya bindirir.Kız eğer araba çarpmasaydı okula gidecekti ilk önce onu okula bırakır tabi kız paketi farketmiştir ve Burak'a geri verir.Kızın adı Derya'dır.Burak Derya'ya beklemesini hemen geri döneceğini söyler ve paketi teslim etmek üzere gider.Bir süre sonra elinde papatyalar ile Derya'nın yanına gelir eeee sonuçta birbirlerinden hoşlanmaya başladılar.İşte böyle konuşmalar devam ederken zaman geçer ve Burak bu işleri yapmak istemez ama bir türlü de kurtulamaz.Bir yandan da öğreniriz ki aslında bu işi yaptığından babasının haberi var hatta bu işte onun parmağı var.Bununla da kalmaz babası,daha nelerde nelerde parmağı vardır.Üstelik babası Derya'yı da tanımakta ve her şeyiyle ilgilenmektedir.Nasıl,nerden mı tanıyor? E o da size kalsın
Hayırlı geceler
148 syf.
·2 günde·6/10
Konu adından da anlaşıldığı üzere aşk ve aşka düşkün bir adam. Ayrılık, yalnızlık, tanışma anları, içsel sorgulama... Düzyazı ve arada kısa şiirlerden oluşan bir betik. Günlük tarzında. Birçok başlıktan oluşuyor. Yalın bir Türkçe ile yazılmış. Genel anlamda gençlere yönelik izlenimi verdi. 17-22 arası. Yalın bir anlatım severlere öneririm.

Yazarın biyografisi

Adı:
M. Tolga Uluaydın
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
Manisa, Türkiye

Yazar istatistikleri

  • 6 okur beğendi.
  • 42 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 18 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.