Mahmut Şişmanyazıcı

Mahmut Şişmanyazıcı

Yazar
9.6/10
9 Kişi
·
25
Okunma
·
2
Beğeni
·
1.262
Gösterim
Adı:
Mahmut Şişmanyazıcı
Unvan:
Türk Yazar
İnsanlardan öylesi de vardır ki, Allah'a kıyıdan kenardan kulluk ederler. Eğer kendisine bir hayır dokunursa gönlü onunla hoş olur, şayet başına bir kötülük gelirse, gerisin geri(küfre) dönüverir.
Bütün ibadetlerin ve zikirlerin amacı Allah ile kalbi bir bağ kurmaktır. Bu bağı kurabilen kimselere yavaş yavaş hakikat perdeleri açılır.
Hala anlamadınız değil mi?
Önemli olan haklı yada haksız olmak değil.
Kavganın kazananı yoktur.
Ya kaybedersiniz yada daha çok kaybedersiniz.
Önemli olan kalp kırmamak.
Önemli olan yargılamadan karşılıksız sevebilmek...
Hayatınızı düzenlemeye kalbinizden başlayın; önce kalbinizi düzeltin , sonra niyetlerinizi , sonra da kafanızın içini.. kafanızın içinide düzelttikten sonra, hayatınızın geri kısmı zaten yoluna girer..
Hiç kimseden hiç bir şey beklemeyiniz; ümit dahi etmeyiniz;biliniz ki Allah bir insanın kalbini size doğru çevirmedikçe o insan size yardım etmez,edemez.Sevk ve idare Allah'ındır
size bir yardım gelecekse Allah'ın sevk ve idaresi ile insanların elinden gelir.
Bu oyun;öyle ciddi bir oyundur ki oyunu kazanırsanız var olursunuz,kaybederseniz yok olursunuz.Onun icin size verilen zamanı çok iyi kullanmak zorundasınız.Bu oyun,bir labirent oyunu gibidir.Bu labirent nefsin katlarıdır.
Hayat oyununu ve kurallarını çok iyi öğrenmeniz hatta ezberlemeniz gerekir. Bu oyunu iyi bilmezseniz kurallarını da öğrenmemişseniz dünya hayatı Cehenneme dönebilir.
320 syf.
Ve bir kitap daha biter... Muhteşem bir kitap diyerek başlamak istiyorum. Kendini tanımak, ilmini arttırmak istiyorsan kesinlikle alıp uzun uzun okumalısın. Her satır ayrı bir tat , ifadelerim inanın kitabın satırları yaninda çok cılız kalıyor. Şöyle bir düşünceniz varsa okumayın tabiki : ego, nefis bunlarla yüzleşmek zordur. Evet ama bir yerlerden başlamak lazım... dostlarım siz olmasanız bile belki bir dostunuza iyi gelir okuyacaklarınız. Sevgiler...
400 syf.
·10/10
Hayatımda okuduğum en özel kitaplardan biri.İçinde bulunduğumuz çağın sancılarını muhteşem tespit etmiş.Tüm açıklamalar ayetlere dayanıyor ve yazar her tespitinde Kuran dan ayetlerle açıklama getiriyor.Günümüzde yapay zekanın yani üst beyni yönetenlerin,gerek açık ,gerekse subminal mesajlar ile bizi nasıl uyuttuğunu çok güzel anlatmış.Hatta anlatmakla kalmayıp sığınacağımız en güvenilir limanı ve korunmak için yapılması gerekenleri de gayet açık bir şekilde ifa etmiş.Muazzam bir eser.

Yazarın biyografisi

Adı:
Mahmut Şişmanyazıcı
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 25 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 6 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.