Mahmut Yamalak

Mahmut Yamalak

Yazar
9.0/10
5 Kişi
·
16
Okunma
·
9
Beğeni
·
352
Gösterim
"Aşk, barışçıldır. Eğer bir yerde elde etmek kavgası veriyorsa, orada aşk olamaz elbet."
Mahmut Yamalak
Sayfa 130 - Aram Yayınevi
Hiçbir insan tamamen dürüst değildir. Bence insani olan da budur aslında. Sen bir yandan nutuk atarken diğer yandan ön sıradaki karıları kesen konuşmacıları görmedin mi hiç? Bizim lise din hocası iki de bir tebeşirini düşürürdü. Kızlar da inadına eteklerini açarlardı.
"Anasına karşı bile egosunu kullanan insan, karşı cinsten tanımadığı birine kendini sunmak istemez. Onun için paylaştığı tek şeyi cinselliği oluyor. Aşk, kendi benliğinden taviz vermeyi göze alamadan ulaşamayacağın bir şeydir."
Mahmut Yamalak
Sayfa 131 - Aram yayınları
Neyi istediğimi bilmiyorum. Acıyı, sevinci ayırt edemem. Çok sevdiğim insanları, sevdiğim için terk ederim. Birlikte yaşamanın sonuçlarını karşılamayacağımdan korkarım.
Mahmut Yamalak
Sayfa 109 - Aram Yayınları
Sanki bütün çağlar toplanmış da aralarında en kötü zamanı seçmişler ve benim yaşadığım şu birkaç on yıla indirgemişler. Tüm kaçkınlar, düşkünler ve onursuzlar gürûhu da benimle aynı çağa denk getirilmiş.
Mahmut Yamalak
Sayfa 8 - Aram Yayınları
Siyasi bir tutsağın yazdığı kitabı merak ediyorum. Şin adlı karakterin gerçek olup olmadığı hakkında bilgi sahibi olabilirim belki.
Aso dagdan gelen bir gerilla mi yoksa kendi basinın çaresine bakan issiz bir gencmi. Peki evden çıkan cenaze hangi örgüte ait?

Yazarın biyografisi

Adı:
Mahmut Yamalak
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 9 okur beğendi.
  • 16 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 17 okur okuyacak.