Mari Jungstedt

Mari Jungstedt

Yazar
7.3/10
19 Kişi
·
39
Okunma
·
0
Beğeni
·
300
Gösterim
Adı:
Mari Jungstedt
Unvan:
İsveçli Gazeteci, Sunucu, Yazar
Doğum:
Stockholm, İsveç, 31 Ekim 1962
Mari Jungstedt İsveçli bir gazeteci ve suç kurgu yazarıdır. Jungstedt İsveç ulusal radyo ve televizyonunda muhabir olarak çalıştı ve TV4'ün günlük talk show Förkväll'ünde ara sıra sunum yaptı. Toplam on dört yıl boyunca radyo ve televizyon muhabiri olarak çalıştı. Beşten fazla romanı bulunan yazar, Stockholm’de eşi ve iki çocuğu ile yaşamaktadır.
"Herkesin yaşamda kendine ait bir rolü vardı. Her bir anı paylaşmayı beklememek, birlikte yaşamayı kesinlikle çok daha kolay yapıyordu."
“Gotland, tablolardan fırlamış gibi bir ada.
Hayat sakin ve huzurlu…
Yıllar var ki hiç suç işlenmemiş.
Yaz aylarında Kuzey Avrupalılarla dolup taşıyor.
O bahar da yine her şey olması gerektiği gibi, ada yazlık misafirlerine
hazırlık peşinde. Ta ki bir gün ağır bir sis inip, genç bir kadın ve köpeği
vahşice öldürülene kadar. Tam maktulün ölmeden bir gece önce kavga
ettiği erkek arkadaşı suçlu bulunup da cezasını çekecekken bir
başka genç kadın daha öldürülüyor. Hem de aynı şekilde.
Ve ardından bir cinayet daha.
Bu “görünmez” katil kim? Nerede?
Bu kadınların ortak noktası ne?
Bir sonraki kurban kurtulabilecek mi?"
Mari Jungstedt
Beyaz Baykuş Yayınları
Yüreğinde keskin bir acı hissetti. Yine, bir yalan daha. Yalan söylemenin ne kadar kolay olduğunu görmek korkutucuydu.
288 syf.
·11 günde·Beğendi·9/10
Bu kitabı fuarda gezerken arka kapaktaki yazıyı okuyup merak edip almıştım ve okudum.Polisiye tarzındaki kitapta ana karakter bir seri katil. Ardı ardına 3 tane aynı yaşlardaki kadın öldürülüyor ve polis kurbanlar arasındaki bağlantıyı araştırarak katili bulmaya çalışıyor.Tüm şehri bir korku sarıyor ve herkes sokağa çıkmaktan korkar hale geliyor. Sıradaki kurban kim? , kurtulabilecek mi?Katil kim ve neden bu cinayetleri işliyor?Sonuna kadar bir çırpıda okudum. Kitabın verdiği mesaj çok hoşuma gitti.Eğer anne babalar çocuklarıyla sağlıklı ilişki kurmazlarsa gelecekte o çocuğun bir suçlu olması pek de şaşırılacak bir durum değil. Öyle ki küçüklükte yaşanan travmalar insan karakterine ilmek ilmek işleniyor.Romandaki seri katil de çocukken yaşadıkları yüzünden aşırı bir nefret duygusuyla intikam almayı kafaya koyar ve olaylar böylece başlar...
288 syf.
·Puan vermedi
#okudumbitti 286sayfa
#Görünmeyen #polisiyeroman
( Arka kapak yazısı )
Gotland, tablolardan fırlamış gibi bir ada. Hayat sakin ve huzurlu... Yıllar var ki hiç suç işlenmemiş. Yaz aylarında Kuzey Avrupalılarla dolup taşıyor. O bahar da yine her şey olması gerektiği gibi, ada yazlık misafirlerine hazırlık peşinde. Ta ki bir gün ağır bir sis inip, genç bir kadın ve köpeği vahşice öldürülene kadar. Tam maktulün ölmeden bir gece önce kavga ettiği erkek arkadaşı suçlu bulunup da cezasını çekecekken bir başka genç kadın daha öldürülüyor. Hem de aynı şekilde. Ve ardından bir cinayet daha.Bu "görünmez" katil kim? Nerede? Bu kadınların ortak noktası ne? Bir sonraki kurban kurtulabilecek mi? Son yılların en çok okunan Kuzey Avrupa polisiyesi Görünmeyen'in 4 milyon okuru bu sorunun cevabını öğrenmek için son satıra kadar bekledi!
288 syf.
·1 günde·8/10
Kütüphanemde uzun zamandır bekliyordu Görünmeyen ve bana kalsa daha uzun süre de beklerdi. İşte tam da bu yüzden, ara sıra okuyacağım kitapları sıralayıp başkalarına seçtiriyorum. Harika oluyor vallahi, tavsiye ederim. Kitaba gelecek olursak, vasat bir polisiyeydi. Yani kapakta yazdığı gibi milyonlar satacak bir kitap olduğunu düşünmüyorum. Birkaç kadını öldüren bir seri katil, kurbanlar arasında bağlantı kurarak katili yakalamaya çalışan polisler ve olayların haberini yaparken potansiyel kurbanla yakınlık kuran bir muhabir... Birkaç saatte okuduğum 288 sayfayı böyle özetleyebilirim sanırım. Bizim gibi eski polisiye okurlarını kesmiyor ama "Ben hayatımda hiç polisiye okumadım" diyorsanız, sevebilirsiniz. =)
%35 (100/288)
·2/10
Zamanınız varsa birazını okumayı deneyin, ne kadar boş bir kitap olduğunu anlayacaksınız. Her şeye zam geldi, boşunuza paranızı harcamayın derim. Yine de okumak istiyorsanız ücretsiz olarak size veririm. (Üsküdar'da oturuyorum.)
288 syf.
#okudumbitti
#kitaptanıtım

Görünmeyen
Mari Jungstedt
BEYAZ BAYKUŞ
Sayfa Sayısı: 288

Gotland, tablolardan fırlamış gibi bir ada. Hayat sakin ve huzurlu... Yıllar var ki hiç suç işlenmemiş. Yaz aylarında Kuzey Avrupalılarla dolup taşıyor. O bahar da yine her şey olması gerektiği gibi, ada yazlık misafirlerine hazırlık peşinde. Ta ki bir gün ağır bir sis inip, genç bir kadın ve köpeği vahşice öldürülene kadar.

Kitapta birbirini tekrar eden cümleler var ama kurgusu güzel. Polisiye tutkunlarına değişik gelecek bir tarzı olması belki de yazarın İsveçli olmasından kaynaklanıyordur.

Yazarın okuduğum ilk kitabı ama bundan sonra da takip edeceklerim arasında. Merakınızı sonuna kadar aynı seviyede tutmaya devam ediyor. Ürpererek okuyacaksınız.

https://zebramo.com/users/323273809
https://www.instagram.com/sihirliflut/
https://www.facebook.com/...51282/?ref=bookmarks
288 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Ardı ardına vahşice öldürülen üç kadın ve intikam için öldüren acımasız bir katil...Sürükleyiciydi. Akıcı kısa sürede okudum. Polise severler okusun derim. Tavsiye ederim.
288 syf.
·Puan vermedi
Çok satanlar kategorisine girdiğini gördüğümde içim merakla doldu ve hemen aldım ama bir türlü başlayamamıştım. Sonunda başladım ve kitap benim için çok yavaş ilerledi.Başlarda gerçekten çok sıkıldım ama sonları hareketliydi. Güzeldi ama daha güzelleri varken neden bu kitap bu kadar çok satılmış bilemiyorum.
288 syf.
·Beğendi·10/10
Gerçekten bir solukta bitirdiğim bir kitap oldu.Kurgusu harikaydı. İnsanların geçmişte yaptıkları bir şeyin sonradan nasil karşılaştırma çıktığını anladım.Benim çok sevdiğim bir polisiye oldu.

Yazarın biyografisi

Adı:
Mari Jungstedt
Unvan:
İsveçli Gazeteci, Sunucu, Yazar
Doğum:
Stockholm, İsveç, 31 Ekim 1962
Mari Jungstedt İsveçli bir gazeteci ve suç kurgu yazarıdır. Jungstedt İsveç ulusal radyo ve televizyonunda muhabir olarak çalıştı ve TV4'ün günlük talk show Förkväll'ünde ara sıra sunum yaptı. Toplam on dört yıl boyunca radyo ve televizyon muhabiri olarak çalıştı. Beşten fazla romanı bulunan yazar, Stockholm’de eşi ve iki çocuğu ile yaşamaktadır.

Yazar istatistikleri

  • 39 okur okudu.
  • 12 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.