Mari Jungstedt

Mari Jungstedt

Yazar
6.5/10
11 Kişi
·
18
Okunma
·
0
Beğeni
·
256
Gösterim
Adı:
Mari Jungstedt
Unvan:
İsveçli Gazeteci, Sunucu, Yazar
Doğum:
Stockholm, İsveç, 31 Ekim 1962
“Gotland, tablolardan fırlamış gibi bir ada.
Hayat sakin ve huzurlu…
Yıllar var ki hiç suç işlenmemiş.
Yaz aylarında Kuzey Avrupalılarla dolup taşıyor.
O bahar da yine her şey olması gerektiği gibi, ada yazlık misafirlerine
hazırlık peşinde. Ta ki bir gün ağır bir sis inip, genç bir kadın ve köpeği
vahşice öldürülene kadar. Tam maktulün ölmeden bir gece önce kavga
ettiği erkek arkadaşı suçlu bulunup da cezasını çekecekken bir
başka genç kadın daha öldürülüyor. Hem de aynı şekilde.
Ve ardından bir cinayet daha.
Bu “görünmez” katil kim? Nerede?
Bu kadınların ortak noktası ne?
Bir sonraki kurban kurtulabilecek mi?"
Mari Jungstedt
Beyaz Baykuş Yayınları
Yüreğinde keskin bir acı hissetti. Yine, bir yalan daha. Yalan söylemenin ne kadar kolay olduğunu görmek korkutucuydu.
Bu kitabı fuarda gezerken arka kapaktaki yazıyı okuyup merak edip almıştım ve okudum.Polisiye tarzındaki kitapta ana karakter bir seri katil. Ardı ardına 3 tane aynı yaşlardaki kadın öldürülüyor ve polis kurbanlar arasındaki bağlantıyı araştırarak katili bulmaya çalışıyor.Tüm şehri bir korku sarıyor ve herkes sokağa çıkmaktan korkar hale geliyor. Sıradaki kurban kim? , kurtulabilecek mi?Katil kim ve neden bu cinayetleri işliyor?Sonuna kadar bir çırpıda okudum. Kitabın verdiği mesaj çok hoşuma gitti.Eğer anne babalar çocuklarıyla sağlıklı ilişki kurmazlarsa gelecekte o çocuğun bir suçlu olması pek de şaşırılacak bir durum değil. Öyle ki küçüklükte yaşanan travmalar insan karakterine ilmek ilmek işleniyor.Romandaki seri katil de çocukken yaşadıkları yüzünden aşırı bir nefret duygusuyla intikam almayı kafaya koyar ve olaylar böylece başlar...
Kütüphanemde uzun zamandır bekliyordu Görünmeyen ve bana kalsa daha uzun süre de beklerdi. İşte tam da bu yüzden, ara sıra okuyacağım kitapları sıralayıp başkalarına seçtiriyorum. Harika oluyor vallahi, tavsiye ederim. Kitaba gelecek olursak, vasat bir polisiyeydi. Yani kapakta yazdığı gibi milyonlar satacak bir kitap olduğunu düşünmüyorum. Birkaç kadını öldüren bir seri katil, kurbanlar arasında bağlantı kurarak katili yakalamaya çalışan polisler ve olayların haberini yaparken potansiyel kurbanla yakınlık kuran bir muhabir... Birkaç saatte okuduğum 288 sayfayı böyle özetleyebilirim sanırım. Bizim gibi eski polisiye okurlarını kesmiyor ama "Ben hayatımda hiç polisiye okumadım" diyorsanız, sevebilirsiniz. =)
Zamanınız varsa birazını okumayı deneyin, ne kadar boş bir kitap olduğunu anlayacaksınız. Her şeye zam geldi, boşunuza paranızı harcamayın derim. Yine de okumak istiyorsanız ücretsiz olarak size veririm. (Üsküdar'da oturuyorum.)

Yazarın biyografisi

Adı:
Mari Jungstedt
Unvan:
İsveçli Gazeteci, Sunucu, Yazar
Doğum:
Stockholm, İsveç, 31 Ekim 1962

Yazar istatistikleri

  • 18 okur okudu.
  • 9 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.