Maria Amparo Escandon

Maria Amparo Escandon

Yazar
7.2/10
9 Kişi
·
37
Okunma
·
0
Beğeni
·
774
Gösterim
Adı:
Maria Amparo Escandon
Unvan:
Meksikalı Romancı, Öykü Yazarı, Yaratıcı Yönetmen, Senarist, Film Yapımcı ve Profesör
Doğum:
Meksika, 1957
"Bu kadar acı ile ne yapacağız?" dedi Soledad kırılgan bir ses tonuyla. "Bu acı böyle büyümeye devam ederse, bedenlerimize sığmayacak artık."
...ciğer demişken sigara içmeyi özledim.
Evet. Hepimiz bizim için iyi olmasalar da birilerini ya da bir şeyleri özleriz.
Gözlerimi kapatıp geleceğimi düşünmeye çalıştım ama bir şey bulamadım. Son bölümü kayıp bir kitap okumuşum gibi hissediyordum.
Sevişirlerken Angel göğsünde bir çatırdama sesi duymuş, ne olduğunu merak etmişti, sonra yaşamının ikiye ayrıldığını fark etmişti. O andan itibaren, yaşamındaki her şey, "Esperanza'dan önce ve Esperanza'dan sonra" olmak üzere ikiye ayrılmıştı.
184 syf.
·6 günde·7/10
Öldüğü söylenilen kızını gömdükten sonra, bir Aziz’in ona görünüp, kızının ölmediğini söylemesi üzerine, onu arayışa geçen bir anne… Evet, ilginç bir konu, yazar da kendini okutuyor. Kitabın son anlarına kadar merakla okudum ama sona yaklaşırken olayların gidişatından beklediğim gibi bir sonuç çıkmayacağını anlamıştım ve kitabı bitirdiğimde de yanılmadığımı anladım. Daha farklı bir sonuca bağlanmış olsa, hatta şüphe ettikleri doğru çıksa da bambaşka bir şey çıkmasaydı benim için daha tatmin edici bir kitap olurdu. Ancak daha çok empati yapabilen biri, ya da kitaptaki kahramanımız gibi ebeveyn olan biri, eminim bambaşka bir gözle okuyacaktır. Ben kendimi kadının yerine koyamadım. Koyduğum anlarda da, “Ben öyle yapmazdım ki…” diyerek okuduğum için, pek etkilenmedim. En azından mutlu sonla bitti. Vakit geçirmek için okunabilir.
289 syf.
·5 günde·Puan vermedi
Bir yol hikayesi.....
Arabanın camından izlediğim akıp giden yollar, insanlar,hayatlar gibi...
Konu çok güzeldi lakin sade ve düzdü ...psikolojik analizler beklerdim böylesine güzel bir hikayeden....Yazar iyi bir hikaye anlaticisi....Libertad'in hapishaneye girmesine yol açan olayları yavaş yavaş ortaya koyuyor ve hikaye içinde hikaye anlatıyor....Yazar bu konuyla çok daha iyisini yapabilirdi bence...yinede keyifliydi... biraz kaçmak,kısa bir hayat hikayesini dinlemek ,uzaklaşmak için doğru adres diyebilirim.....Fazla bir şey beklemezseniz ne ala...
184 syf.
·8/10
Bazen aradığınız şeyi sonunda elde ettiğinizde, aslında aramaya başladığınız yerde olduğunu farkedersiniz. Evet en başta bulabilirdiniz ama dönüp dolaşıp aynı yere geldiğinizde buldunuz. Ne acı ama! Esasen pek de öyle değil. Size gözününüz önündekini gördüren, yanıbaşınızdakini bulduran şey onu bulana kadar aramakla geçen mücadelede hayatın size kattıkları, yüzünüzdeki bir kaç çizik, dizinizdeki neredeyse izi bile kalmamış yaralar. Esperanza başladığı yere geri döndü. Fakat giderken bakabiliyordu, döndüğünde artık görebiliyor...
184 syf.
Meksikalıların yaşamlarına dair anlattıkları hariç, beni çok etkileyen bir kitap olmadığını söyleyebilirim. Öte yandan, sinemaya nasıl uyarlandığını bilmiyorum ama iyi bir yönetmenin elinden çıktığı takdirde, iyi bir film olabilecek konuya sahip olduğunu da söylemezsem haksızlık etmiş olurum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Maria Amparo Escandon
Unvan:
Meksikalı Romancı, Öykü Yazarı, Yaratıcı Yönetmen, Senarist, Film Yapımcı ve Profesör
Doğum:
Meksika, 1957

Yazar istatistikleri

  • 37 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 12 okur okuyacak.