Maria Isabel Sanchez Vegara

Maria Isabel Sanchez Vegara

Yazar
8.7/10
48 Kişi
·
159
Okunma
·
4
Beğeni
·
191
Gösterim
Adı:
Maria Isabel Sanchez Vegara
İnsanların öldüğünü gördüm. sevenlerin ayrıldığını. Her gün tekrar eden zulümü ve açlığı. bütün bunlar bana gösterdi ki, hayatta hiçbir şey acı çeken bir insana duyacağımız empatiden önemli değildir. Hiçbir şey!
Ne kariyer, ne servet, ne zeka, ne mevki. soylu bir hayat yaşayacaksak, başkalarının acılarına kayıtsız kalamayız.
''Eğer güzel gözlerin olmasını istiyorsan,
İnsanlara iyilikle bak.
İnce bir bedense isteğin,
Ekmeğini açlarla bölüş.
Ve güzel dudaklara sahip olmak için,
Sadece güzel sözler söyle..''
Hayat bana ne yaşatırsa yaşatsın, karşıma ne kadar kötü insan çıkarsa çıksın,ne kadar canım acırsa acısın; 3 şeyden asla vazgeçmeyeceğim:
Kendim olmaktan, iyi olmaktan
ve nefes aldığım her saniye için mutlu olmaya çalışmaktan...

Audrey Hepburn
İnsanların öldüğünü gördüm. Sevenlerin ayrıldığını. Her gün tekrar eden zulmü ve açlığı…
Bütün bunlar bana gösterdi ki, hayatta hiçbir şey acı çeken bir insana duyacağımız empatiden önemli değildir. Hiçbir şey!
Ne kariyer, ne servet, ne zekâ, ne mevki… Soylu bir hayat yaşayacaksak, başkalarının acılarına kayıtsız kalamayız.
32 syf.
Audrey Hepburn'un hayatı basit ve kısa bir şekilde özetlenmiş . Bu minicik özete göre hayatı hakkında bilgi edinebiliyorsunuz. Ben bu serinin geri kalan kitaplarını da alıp okumak istiyorum.Okumanızı tavsiye ederim.
28 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10 puan
Hər birimizin sevərək kitablarını oxuduğumuz Aqata Kristi haqqında əslində nə bilirik?
Bu kitabı bir növ "Dəniz Duası" kitabına oxşatdım. Çünki şəkillər bol yazılar isə qısa qısa idi. Sadəcə tək fərq bu kitab uşaqlar üçün üstünlük verilən bir kitabdır. Aqatanın tam həyatı əslində verilməsədə, yeni məlumatlar öyrənmiş oldum.
Uşaq kitabları olan bir rəf hazırlamaq istəyənlər üçün gözəl seçimdir. Mən özümdə kolleksiya olarak seriya halında çıxan bu kitablardan almaq istəyərəm.
Onuda demək istəyirəm ki, sadəcə Puaro deyil bizim dedektif obrazımız. Aqata eyni zamanda, Miss. Murphly xaratkterimizdə mövcutdur. Ən qısa zamanda bu qadınında olduğu kitabları oxumaq istəyərəm. Kristinin məncə, məzarlıqları gəzməsinin səbəbi tamda dedektif əsərləri üçün ilham almasıdır. Bəs necə dedektif kitabları yazmağa başladığınıda özünüz aldığınız zaman öyrənərsiniz :)
Xoş oxumalar, kitabla qalın!
32 syf.
·1 günde·Beğendi·Puan vermedi
Okuduğum bu kitaplar çocuklar için eşsiz bir hazine. Aslında serinin 9 kitabını hep birlikte inceleyip aynı zamanda okudum. Agatha Christie, Ada Lovelace, Marie Curie, Coco Chanel, Audrey Hepburn, Emmeline Pankhurst, Rosa Parks, Ella Fitzgerald, Amelia Earhart okuduklarım arasında. Serinin yeni çıkan kitapları da yolda geliyor. Bir çocuğa, bu başarılı insanları nasıl tanıtırsınız diye sorsalar cevabı bu kitaplar olurdu. Çizimler de ayrı güzel olmuş. Martı Çocuk yayınevine kendi adıma teşekkür ederim. Bugünün küçükleri, geleceğin büyükleri için eşsiz bir eğitim serisi.
32 syf.
·1 günde·9/10 puan
Küçük çocuklar için güzel bir uykudan önce okumalık hikaye. İlerde daha ayrıntılı okumak için çocuklarda merak uyandırmasını da umuyorum ve her anaokulu kütüphanesinde olmalı diye düşünüyorum.
32 syf.
·1 günde·8/10 puan
Basit bir şekilde özetlenmiş "Frida Kahlo'nun" hayatı zaten sayfa sayısından da anlıyacağınız üzere çok kısa, ayakta bitirirsiniz. Ben sevdim kısalığına ve mini özetine göre kadının hayatında ufak tefek bir fikir ediniyorsunuz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Maria Isabel Sanchez Vegara

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 159 okur okudu.
  • 82 okur okuyacak.