Matt Saunders

Matt Saunders

ÇizerTasarımcı
8.5/10
4 Kişi
·
10
Okunma
·
0
Beğeni
·
2
Gösterim
Adı:
Matt Saunders
Unvan:
İllüstratör
Doğum:
Tacoma, Washington, Amerika Birleşik Devletleri, 1975
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
180 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Kuantum fiziği, dolanıklık teorisi, paralel evrenlet, uzaktaki ürkütücü hareketlilik, Cern... Bu sözcükler hiç çocuk kitabında geçecek gibi durmuyor olabilir ama bu kitabın hikayesi tam da bu konular üstüne kurulmuş
Annesi ve babası Cern'de çalışan Albie, annesini kaybeder. Babasının paralel evrenlerle ilgili konuşmasından sonra annesini paralel evrenler arasında aramaya karar verir. Ama acaba gideceği evrenler şuan yaşadığından daha iyi olabilir mi ?
İnsana yaşadığı hayatı, yaptığı seçimleri sorgulata, fizikle harmanlanmış muhteşem bir kitap olmuş
180 syf.
·Beğendi·8/10
Bilgi Yayınevinden çıkan çocuk kitaplarını okumayı çok seviyorum. Yine harika bir kitap okudum. Kapağı, baskısı, içinde yer alan çizimleri harikaydı. Bilime meraklı çocukların ve yetişkinlerin çok seveceğine eminim tavsiyemdir.
#kitapyorumu
Annesi ve babası bilim insanı olan bir çocuk ismini de ünlü bilim insanlarından almışsa başka bir meslek seçmesi bence zor, ya sizce?
Altıncı sınıf öğrencisi olan Albert Stephen Bright kısaca Albie...
İsmini anne ve babasının en sevdiği bilim insanlarından almış. Albert Einstein ve Stephen Hawking
Albie annesini kanserden kaybeder ve çocuk aklıyla onun nerede olduğunu merak eder büyük babasına sorar cennette cevabını alır, babasına sorar onun paralel bir evrende yaşadığını ve bunun kuantum fiziği ile açıklamasını yapar. Albie o andan itibaren annesini paralel evrenlerde nasıl bulacağını araştırır. Bir karton kutu, bir laptop ve çürük bir muz kabuğu ile "Kuantum Muz Teorisi" ni hayata geçirir. Belki annesini bulamaz fakat bir çok sorunun cevabını ve aklına gelmeyecek şeyleri bulur.
180 syf.
·11 günde·Puan vermedi
Merhaba Arkadaşlar
Kapağı açtığınız anda sizi başka bir dünyaya götüren bir kitap...
Baş karakterimiz Albie'nin annesinin ölümünden sonra nereye gitti diye düşünmesi üzerine bilim insanı olan babası kuantum fiziği ve paralel evrenden bahsedince Albie annesinin başka bir evrene gittiğini düşünür ve onu geri getirmek için deneyler yapmaya başlar....
Yaptığı bir deney ile zamanda yolculuğa çıkar fakat aradığını bulamaz ama başka sorularının yanıtını bulmuştur...
Bilim ile ilgili meraklı çocuk ve yetişkinlere hitap eden harika bir roman...
Albie ile sizde zamanda gezinmek isterseniz bence hemen kitabı temin edip okumalısınız ...
Tavsiyemdir
Kapak tasarımı ve içindeki çizimler şahane söylemeden gecemicem ️
180 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Paralel evrende yolculuk yapmak :)  Annen ve babası Cern'de çalışan küçük Albie'nin serüveni. Ebeveynlerin bilim insanlarıysa ve sana en çok sevdikleri Einstein ve Stephen Hawking den esinlenerek Albie adı verilmişse bilme ilgin bir kat daha fazla olur :) Hatta babasına "herşeyi açıklayabilen adam" ünvanı bile verildi. Hikaye Albie, bilim insanı olan annesini kanserden kaybetmesiyle başladı aslında. Öldükten sonra annesinin nereye gittiğine dair babasına sorduğu bir soru. Hayatını bambaşka bir noktaya sürüklenmesine neden oldu. . Cenaze töreninden sonra konuşurlarken babası, "Hepimiz atomlardan oluşuyoruz. Annenin kanseri, vücudundaki bir tanecik bozuk hücreden kaynaklanıyordu ama kuantum fiziğine göre bunun gerçekleşmediği, annenin kanser olmadığı, bugün hala hayatta ve yanımızda olduğu bir paralel evren var"
deyince, Albie de kuantum fiziğini kullanarak annesini bulmak ve geri getirmek için evrenler arası yolculuğa çıkmaya karar verir.Bu düşüncesini gerçekleştirir ve başka evrenlerdeki kendisiyle tanışır. Ve ailesinin yansımalarını görür. Acaba farklı zaman dilimlerindeki yansımamız nasıl olur? Küçük bir çocuğun annesine kavuşma hikayesi. Keyifli bir yolculuktu.
"Yalnızca Imkansızı yaparak mümkün olanı erişebilirsiniz"
"Hepimiz yıldız tozlarından yapılmışız. Geceleri başımı kaldırıp gökyüzüne - cennete - baktığımda annem hep orada olacak."
"Annemin saçlarını kaybedişine, gülüşünün soluşuna, sonunda da umudunu yitirişine tanık oldum. Tüm bunlara ancak öfkelenebilecek kadar zamanım olmuştu ki annem arkasında devasa kütleli bir kara delik bırakarak gitti."
180 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Albie, bilim insanı olan annesini kanserden kaybeder. Cenaze töreninden sonra konuşurlarken babası,

#alıntı "Hepimiz atomlardan oluşuyoruz. Annenin kanseri, vücudundaki bir tanecik bozuk hücreden kaynaklanıyordu ama kuantum fiziğine göre bunun gerçekleşmediği, annenin kanser olmadığı, bugün hala hayatta ve yanımızda olduğu bir paralel evren var"

deyince, Albie de kuantum fiziğini kullanarak annesini bulmak ve geri getirmek için evrenler arası yolculuğa çıkmaya karar verir.
Bu düşüncesini gerçekleştirir ve başka evrenlerdeki kendisiyle tanışır. Peki annesini bulabilir mi?
.
Çook güzel bir kitap. Kuantum fiziği, paralel evrenler dikkatinizi çeken konular ise özellikle okumalısınız. Çocuk kitabı deyip geçmeyin, gerçekten seveceksiniz. Albie sizi kesinlikle etkileyecek.
Şimdiden keyifli okumalar... .
.
.
180 syf.
·Puan vermedi
Albie annesi öldükten sonra dedesi ve babası ile yaşıyor. Merakli ve akilli bir cocuk olan Albie bir cok seyi sorguluyor. Bunlardan biride annesinin ölünce nereye gittiği. Bilim adamı olan babası kuantum fiziği ve paralel evrenden bahsediyor. Bu fıkır ile Albie annesinin başka evrende olduğunu düşünmeye başlıyo
180 syf.
·16 günde·10/10
Annesini kaybesişinin ardından sürekli çalışan ve evde olmayan bir baba ve kızını özleyen dedesinin ardından annesini tekrar görebilmek adına bilimle uğraşan annesinin araçlarını kullanarak onu tekrar görme çabaları çok güzel anlatılmış.

Anlatsa kimseye bunu kanıtlayacak bir teori ile farklı evrende aynı kişi gibi olup farklı maceralar yaşadıpı anları okurken keyif aldım.

Annesine olan özlemi ve babasının da var ama yok halleri sonucu kendi yolunu bulmak isterken daha başka bir seçeneği olabileceğini keşfedip biraz da kendini bulma çabası en harika olan kısmıydı işin.

Evrenler arası yolculuğu bana göre bir hayli keyifliydi. Biraz bilim, biraz macera, biraz yeni keşifler ve güzel bir sonuç...

Bilim ile parelel ilerleyen güzel bir macera öyküsü. Biz büyükler de okuyabiliriz elbette, şahsen ben keyif aldım. Daha çok maceracı ve yeni keşifler veya ufuklara yelken açmak isteyen minnak okurların favorisi olacak bir kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
Matt Saunders
Unvan:
İllüstratör
Doğum:
Tacoma, Washington, Amerika Birleşik Devletleri, 1975

Yazar istatistikleri

  • 10 okur okudu.
  • 11 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.