1000Kitap Logosu
Mauro Ceruti
Mauro Ceruti
Mauro Ceruti

Mauro Ceruti

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
0.0
0 Kişi
9
Okunma
0
Beğeni
527
Gösterim
Unvan
İtalyan Felsefeci, Yazar
Doğum
Cremona, 1953
Yaşamı
1953’de Cremona’da (İtalya) doğumlu, epistemoloji ve bilim felefesi profesörü. Jean Piaget’nin genetik epistemoloji kuramı üzerine doktorasını yaptı. Palermo, Milano Bicocca, Bergamo üniversitelerinden sonra, şimdi Milano IULM üniversitesinde çalışıyor. 2008-2013 yılları arasında İtalya Senatosu’nda Demokrat Parti listesinden senatör olarak görev yaptı. İtalyanca yayınlanmış birçok kitabının yanında, İngilizceye çevrilmiş iki kitabı var: Contraints and Possibilities (Gordon and Breach, 1996) ve Evolution without Foundations (Hampton Press, 2008).
ali eren
Bizim Avrupamız'ı inceledi.
159 syf.
·
Puan vermedi
Kitap, artık basılmayan Avrupa'yı Düşünmek adlı kitabının ufak bir broşürü niteliğinde diyebilirim. Yer yer Avrupaya kendine gel aforizması içeriyor ancak sahaflardan bulursanız Edgar Morin'in Avrupayı Düşünmek adlı kitabı oldukça kapsamlı. Edgar Morin genel itibari ile anlaması aşırı zor bir yazar olsada bh kitapta gayet rafine edilmiş ancak Edgar Morin zevki kesinlikle vermiyor.
Bizim Avrupamız
0.0/10
· 9 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
Hasan
Bizim Avrupamız'ı inceledi.
159 syf.
·
Puan vermedi
Kitapta tek taraflı olarak Avrupanın moderliginden, diğer uluslara önderlik ettiginden bahsedilmeyip insanliga ve diger devletlere zararı dokunan onların cokusune zemin hazirlayan tutumuna da deginilmistir. Yazarlara göre Avrupa''nın suanki vaziyeti hicte ic açıcı degildir ve acilen cok boyutlu olarak reform hareketlerine başlanılmalıdır. Kitapta bu hususta da sunulan reçeteler mevcuttur.
Bizim Avrupamız
0.0/10
· 9 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2