Mazhar Furkan Torun

Mazhar Furkan Torun

Yazar
10.0/10
2 Kişi
·
2
Okunma
·
0
Beğeni
·
115
Gösterim
"Geçtiğimiz sokak ve caddelerin cok fazla farkında olmadan yol bitmişti. Eziyete ve cefaya giden her yol kısa sürüyordu sanirim."
Mazhar Furkan Torun
Sayfa 12 - Puslu yayınları
"Benim sessizliğime bir anlam yüklemiş olacak ki cevap vermeden konuşmaya başladı. Bir seyler anlatmak isteyen insanlar genelde soruları da kendileri icin sorarlar."
Mazhar Furkan Torun
Sayfa 98 - Puslu yayınları
"Bir şekilde doğruyu yaparken bile yanlışa bulaşmak zorunda kalınca, artık doğrunun da pek bir önemi yoktu."
Mazhar Furkan Torun
Sayfa 164 - Puslu yayınları
"Burasi da böyleydi. Insanları, olayları, ağaçları, kuşları değişir ama biraz bekledikten sonra her şeyin aynı olduğunu görürdün."
Mazhar Furkan Torun
Sayfa 201 - Puslu yayınları
İnstagram:
http://www.instagram.com/kitapdolusu

️Öncelikle bu güzel kitapla tanışmamı sağlayan Puslu yayınlarına ve imzalı olarak tarafıma ulaştıran Mazhar beye teşekkürü borç bilirim.
⭐⭐ #kitapyorumu ⭐⭐
️Polis, gazeteci ve hayatını ruhsal çöküntülere alışık geçiren genç bir adam... Üç kilit karakter beklerken aslında bunların dışında belirleyici olan dördüncü bir kilit karakterin varlığıyla oluşturulmuş muhteşem bir kurgu.
️İsmi gibi 70'lerde geçen kitap, dönemin bakış açısını; bizlere, karakterler aracılığıyla bir çok uçtan gösteriyor. Bunun yanında, inceden Rock'n Roll ruhunu da vererek kafanızda Pink Floyd'lar, Hendrix'ler yankılatıyor.
️Yazar, İstanbul'un aslında yeraltı sakinlerinin kök saldığı nice Avrupa şehrinden farksız olduğunu hissettiriyor okuyucuya. Kitapta, mekanların değil, dönemin ruhunun hayatı nasıl değiştirdiği çok güzel işlenmiş .
️Kitap o kadar güzel ki; karakterler ve olaylarla ilgili bir ipucu vermek istemiyorum.
️Özellikle yer altı edebiyatında başı çeken Amerikan ve İngiliz yazarların eserleriyle yarışabilecek bir eser olduğu çok açık.
️Ülkemizden genç bir yazarın bu türde bir yapıta imza atması yeraltı edebiyatı için gurur verici bir gelişme.

Yazarın biyografisi

Adı:
Mazhar Furkan Torun

Yazar istatistikleri

  • 2 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.