Mehdi Kara

Mehdi Kara

Yazar
0.0/10
0 Kişi
·
0
Okunma
·
1
Beğeni
·
40
Gösterim
Adı:
Mehdi Kara
Unvan:
Yazar
Falaka cezası kırbaç cezasından iyiydi evropada dayak cezaları kırbaç ile tatbik edilirdi. Kırbaçtan sebeple ölümlere rastlanır ama falakadan sebeple ölmek güçtür. :))
Lüzumlu görülen bazı suçluların da kafası ve cesetleri teşhir edilirdi. Teşhir esnasında ceset sırtüstü yatırılmış, başı kolunun altına konmuş ise müslüman, yüz üstü yatırılıp başı kıçına konulmuş ise zımmi olduğu anlaşılırdı.
Örfi hukuk sahasında en büyük düzenleme Kanunî Sultan Süleyman devrinde yapılmıştır. Örfî hukuka dair kanunlarda Celalzade Mustafa Çelebi Efendi tarafından toplanmıştır. Budevirden sonra 1950 senelerinde bir kanunname daha hazırlanmıştır
IV. Murad ve saray kafesin Sehzade Ibrahim hayatta kalmıştı. IV. Murad 1640'ta ve fat edince, yerine kardeşi Ibrahim tahta güç bela getirilmiştir.

İbrahim, Kafese gelip kendisini tahta davet edenlere inanma mis. direnmişti. Ancak kardeşinin cesedini gördükten sonra ici rahat etmişti. Tahta geçen Sultan İbrahim acılı bir hapis hayatı geçirmişti. Üstüne bir de ağız tadıyla padişahlık yapan madan isyana kurban gitmiş ve boğdurulmuştur.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Mehdi Kara
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 1 okur okuyor.