Mehmet Akbulut

Mehmet Akbulut

Yazar
8.2/10
22 Kişi
·
49
Okunma
·
5
Beğeni
·
1.235
Gösterim
Adı:
Mehmet Akbulut
Unvan:
Eğitimci-Yazar
Doğum:
1977
İlkokul, ortaokul ve liseyi Tokat’ın Erbaa ilçesinde okudum. Üniversiteyi Samsun On Dokuz Mayıs’ta okudum. Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği bölümünde. 2000 yılında mezun olduktan sonra Tokat’ın Zile ilçesinde göreve başladım. Orada kısa bir süre öğretmenlik yaptıktan sonra Erbaa’ya geçtim. Halen Coşkun Önder Anadolu Lisesi’nde Edebiyat öğretmeni olarak çalışıyorum.
Çok kimse için kainat, modernist tabirle söylersek doğa, bir hayret arenasıdır. Kalbinde azıcık bir insaf ve vicdan kırıntısı taşıyan, bu muhteşem sergiye bakarak iman edebilir.
Ey ahir zaman Müslümanı! Dünyanın varlığına ve şu an , gözüne isabet eden bütün gördüklerine nasıl inanıyorsan Ahiret'in de kesinliği o nispettedir. İnkârı mümkün olmayanı aklından çıkarma. Nedir o ? Sen ve senin dışındaki herkez oraya gidecektir. Fani şeylerle uğraşmayı bırak , ahirette seni kurtaracak bâki işlerle meşgul ol.
192 syf.
·3 günde·8/10
İlginç bir arka kapak yazısı, kısa kısa deneme tarzında konu ele alışı ve her konuda aşağı yukarı 1 ayet ve günlük hayattan verdiği örnekler ile yazar; eleştiri işini çok iyi yapıyor. Müslüman hayatını, toplumunu, yaşayışını inceliyor ve tavsiyeler veriyor. Yararlı bir çalışma olmuş.
160 syf.
·2 günde·10/10
İstanbul'un Fethi'ni ana temada işleyen kitapta yazar bunu direk anlatmak yerine güzel bir hikayeleme ile yapıyor. Fethi yaşama ve tekrardan hatırlama olanağı veren bu kitabı okumalısınız.
368 syf.
·Beğendi·9/10
Kitap çok akıcı bilmediğim bir şeyden bahsetmemiş ama yinede tek kitap haline getirip toplaması çok hoş olmuş okumanızı tavsiye ederim. kitaba başlamam yazarla tanışmam sayesinde oldu biraz. Mehmet Akbulut benim tanığım ilk yazar diyebilirim. kendisiyle kısa bir sohbetimiz oldu. daha sonra ortak tanıdığımız insanlardan da tanıdım onu. kitabını aynı zamanda yazarı da çok sevdim.
160 syf.
·2 günde·Puan vermedi
| Efsane Savaşçı Danişmend Gazi Kale Baskını ~ Mehmet Akbulut |
.
Son dönemlerde okumaktan en çok keyif aldığım yayınevlerinden biri oldu @carpediemkitap ve elimdeki son kitabı Danişmend Gazi’yi de bitirdim. Tarihimizin şanlı isimlerini böyle güzel kurgularla bizlere sunmalarını çok seviyorum. Kitabımız hem hikâyesiyle hem de içindeki resimlerle oldukça dıyurucuydu. Cesur savaşçı Danişmend Gazi’nin rüyasında peygamberimizi görüyor ve sefere çıkmaya karar veriyor. İki genç savaşçı, Melik Danişmend ve Battal Gazi’nin torunu Turasan ile çıkıyorlar yola. İki cesur savaşçının dostluğu, mücadelesi, uzun yolculukları derken hem merak dolu olduğum için hem de çok akıcı yazıldığı için hızla çevirdim sayfaları. Karşılarında onları öldürmeye çalışan düşmanlarına karşı verdikleri mücadele çok güzeldi. Kaleyi kuşatmaları verdikleri emekler ve dine bağlılıkları çok etkiledi beni. Bir de karşılaştıkları ejderhayla işler iyice zorlaşıyor. Efromiya, Paniç ve Margarita ile yaşananlar ve sonu çok hoşuma gitti. Artuki kitaptaki en çok hoşuma giden karakterdi. Hepsinin mücadeleleri seçtikleri yollar ve Efsane savaşçımızı okumak oldukça macera dolu ve heyecanlıydı. Tarihimizdeki bu güçlü karakterlerle tanışmak çok güzel. Bunu daha genç yaşlarda okumak isterdim. Ve daha genç arkadaşlara rahatlıkla önereceğim artık. Tavsiye ederim.
160 syf.
·1 günde·8/10
Kitap farklı bir kurguyla, akıcı bir dille ve roman kıvamında kaleme alınmış güzel bir eser olmuş. Yazar Peygamber Efendimizin de övgülerine mahzar olan İstanbul’un fethini zaman yolcuğu yaptırarak o günkü koşulları okuyucuya da yaşatarak anlatmaktadır.
224 syf.
·8/10
Bu kitapta Ertuğrul Gaziden yola çıkarak, Sultan Abdülhamid'e kadar bir gezintiye çıkacaksınız. Osmanlı tarihinde gerçekleşen ve bilmediğimiz ilginç olaylardan bazılarını öğrenmek ister misiniz? Bazılarının gözünde Osmanlı, hiç hata yapmaz her şeyi güzeldir şeklinde algılanırken, bazıları tarafından da tam anlamıyla Osmanlı düşmanlığı ortaya konulabiliyor. Elbette ki bir yerde olumlu ve güzel bir şey varsa doğal olarak aynı yerde olumsuz ve çirkinin de bulunması normaldir. İşte ön yargısız, içinde edep olan, vefa olan, saygı olan, entrikalar olan, ihanetler olan, kardeşlik olan bu kitabı beğenerek okuyacaksınız..Keyifli okumalar..
408 syf.
·Beğendi·7/10
Bilgilendirici guzel bir eser. Pek cok farkli alanla ugrasmis, pek cok farkli sahsiyetle ilgili genis bilgiler edinebileceginiz guzel bir kaynak. Ilgi duyanlara tavsiye ederim.
408 syf.
·4/10
Taraflı bir kitap ve ana konusuna, başlığına yakışan bir kitap olmamış birincisi Atatürk yok, ikincisi bilgi verme amaçlı okunabilir edebi değeri yok, üçüncüsü tarihten gelen karakterleri anlatırken yorumlarını ve tarafını eksik etmemiş. Okumuş bulundum. Genel kültür için bakılır.

Yazarın biyografisi

Adı:
Mehmet Akbulut
Unvan:
Eğitimci-Yazar
Doğum:
1977
İlkokul, ortaokul ve liseyi Tokat’ın Erbaa ilçesinde okudum. Üniversiteyi Samsun On Dokuz Mayıs’ta okudum. Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği bölümünde. 2000 yılında mezun olduktan sonra Tokat’ın Zile ilçesinde göreve başladım. Orada kısa bir süre öğretmenlik yaptıktan sonra Erbaa’ya geçtim. Halen Coşkun Önder Anadolu Lisesi’nde Edebiyat öğretmeni olarak çalışıyorum.

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 49 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 26 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.