Mehmet Ayhan

Mehmet Ayhan

Yazar
9.6/10
14 Kişi
·
29
Okunma
·
1
Beğeni
·
550
Gösterim
"Hz Aişe'den şöyle dediği rivayet edilmiştir: "Resülullah'a dedim ki:
-Ya Resülallah! Benim iki komşum var.Hediyeyi hangisine vereyim?
-Sana kapısı en yakın olana ver,buyurdular."
"Şüphesiz ki Allah bana sizin mütevaz olmanızı,birinizin diğerine karşı övünmemesini ve zulmedip de haddi aşmamasını vahyetti."
Unuttuğumuz bir çok değeri ve güzel davranışları aynı zamanda sünnetleri, hadisleri ve peygamber efendimizin bizlere verdiği tavsiyeleri hatırlamış oldum. Zaten kısa bir kitap. Okunmalı. :)
Okuduğum en faydalı kitaplardan biri idi.Sevgili peygamber efendimizin günlük hayatta güzel sünnetlerinden bahsedilmis bize ısık tutulmus bu ölümlü hayatta nasıl doğru bir sekilde kul olabiliriz bunu bize örneklerle ifade etmis sevgili yazar...İnsallah bu faydalı bilgiler bizi güzel yerlere getirir.
Sevgili peygamber efendimizin (s.a.v) hayatımıza ışık olacak güzel sünnetlerinden oluşmaktadır.
Hayatı iyi bir şekilde yaşamamız açısından açıkça bilgiler verilmiştir.
Iyi bir müslüman nasıl olunur,komşumuza,dostlarımıza,ailemize nasıl davranmamiz konusunda bilgilendirme yapilmiştir.
Bu kitapta iki bölüm bulunmaktadır: Güzel Ahlâk ve Günlük Yaşantımızda Sünnet. Öğrendiklerimizi uygularsak çevreye örnek bir müslüman olabiliriz. Hem de bu zamanda; gözler müslümanların üzerinde olduğu bir dönemde davranışlarımız Peygamber efendimizin (sav) sünnetinde olmalıdır.
Eserde Peygamber Efendimiz ’in (s.a.v) saadetli hayatından örneklerle, bir Müslümanın günlük hayatında, ibadetlerinde, insanlarla iletişiminde nasıl davranması gerektiği anlatılıyor.
 
İki bölüme ayrılan kitabın ilk bölümünde güzel ahlak ve önemi üzerinde durulurken ikinci bölümünde günlük hayatta Peygamber Efendimiz ‘in yaşantısı konu ediliyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Mehmet Ayhan
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 29 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 18 okur okuyacak.