Mehmet Can Uğur

Mehmet Can Uğur

Çevirmen
8.4/10
30 Kişi
·
6
Okunma
·
0
Beğeni
·
26
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Okudum, ara vermeden okumak gerekiyor herşey birbiriyle bağlantılı, akıcı sayılır, yazarımız çok ayrıntıcı, ordan oraya atlamayı da seviyor, okurken “hönk buraya nerden geldik diyorsunuz.(Bir sır: Katil Uşak :))
132 syf.
·9 günde·Beğendi·10/10
Axşamınız xeyir , əziz kitabsevərlər. Düşünürəm ki dedektiv əsərləri xüsusilə də " Artur Konan Doyl _ Şerlok Holms " seriyalarını tərifləməyə ehtiyac yoxdu. Onun üçün kitab haqqında sadəcə qısa məlumat verməklə kifayətlənmək istəyirəm. Kitabda hadisələr Miss Morstenin atasının itkin düşməsindən 10 il sonra " Sizə haqsızlıq ediblər " şəklində məktub alaraq , Şerlok Holmsa müraciət etməsiylə başlayır... Əsərdə qətl hadisəsi baş verir və hadisə yerində Şerlok Holms " dördlərin işarəsi " yazılmış kağız tapır. Əvvəl Şerlok Holmsa hadisələr çox sadə gəlsə də , çətinliyə məruz qalır. Hadisəni açığa çıxara bilməyəcəyi üçün məyus olur və harda səhv etdiyini düşünür... 🆘 .
Kitab oxumağı sevməyənlər və heç kitab oxumamışlara məsləhətim Şerlok Holms seriyaları başlamaq sizə daha rahat olar. Kitabın dili çox rahat , hadisələr isə çox axıcıdır. Heç darıxmadan oxuya biləcəyiniz bir kitabdı . Xoş mütaliələr
271 syf.
·1 günde·Beğendi·Puan vermedi
İcinde farkli hikayeler var bir tanesi "Aklin Gözü" adli esere alinacak kadar onemli...Cogu insan Lem i okurken sikilir ama ben onu okurken yalnızlığımdan ariniyorum kendime bir dost buluyorum...
144 syf.
·8 günde·6/10
Kitabı uzun bir süre önce bitirmeme rağmen yorumu şimdi girebiliyorum ne yazık ki. Neyse şimdi yoruma geçeyim artık... Bu kitap benim okuduğum ilk Sherlock Holmes ve açıkçası benim beklediğim kadar güzel çıkmadı ne yazık ki, kitap ilk yarısına kadar güzel ilerliyordu fakat diğer yarısında gerçekten çok sıkıcıydı. İkinci yarısı gerçekten hiç beğenmedim , bence bu kitap orta düzeydi bir kitaptı ama yinede Sherlock Holmes’un diğer kitaplarına da şans vermek istiyorum. Konusuyla ilgili bilmeniz gerek tek şey ise bir cinayet işlendiği ve bu katilin bulunmaya çalıştı işte. Dediğim kitap pek güzel değildi. Neyse, hepinize keyifli okumalar dilerim, Allah’a emanet olun, Hayırlı Ramazanlar.
152 syf.
·Puan vermedi
Gel gelelim bu Nicco abimiz kimdir, ne yapmıştır ya da neden önerdiğime. Niccolo Machiavelli, 15.yy'da İtalya'da yaşamış ismiyle anılan "Makyavelizm" düşünce akımının kurucularındandır. Bu düşünce akımı ise günümüzde hem devletlerce hem de farkında olmadan ister istemez insan ilişkilerinde kullanılmaktadır. Düşünce akımı hakkında spoiler vermeye girmeden şunu söyleyebilirim ki bu akımın takipçisi olan oldukça fazla Dünya lideri, CEO, girişimci bulunmaktadır. Örneklendirecek olursak Angela Merkel, Barrack Obama, Elon Musk gibi kimi bilinir isimler bu akımın takipçisi olduklarını farklı röportajlarda belirtmişler. Bazen Dünya dengelerini anlamlandırabilmek için stratejileri doğru takip edip, düşünce akımlarını iyi sentez etmek gerekmektedir diye düşünüyorum. Umarız ki bu kitap Dünya dengelerini anlamlandırabilmek, iş yaşamı gibi profesyonel ortamlarda kullanabilmek açısından size bir bilgi kitapçığı olabilir. Tüm kavramları olmasa da düşüncenin çoğunluk parçasının oldukça akıllı ve mantıklı bir ilerleme sistemi olduğunu düşünmekteyim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Mehmet Can Uğur

Yazar istatistikleri

  • 6 okur okudu.
  • 14 okur okuyacak.