Mehmet Deniz Dede

Mehmet Deniz Dede

Çevirmen
0.0/10
0 Kişi
·
0
Okunma
·
0
Beğeni
·
2
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Yazara biraz fazla mı taktım? Önce kendisine denk geldim, sonra Twit attım sonra kitabına baktım derken sitede de bir sürü resmini ekledim. Kadını sempatik de bulunca +1 avantajla başladım kitabına. İyi hislerle başlayınca kitaba, güzel gidiyor nedense. Bu da bir seri ve bakalım bizi ne kadar bağlayacak diye düşündüm durdum. :)
Birazcık minnacık Spoiler vereceğimi belirtmek isterim. Yeni bir kitap olduğu için en azından tanıtım olsun. Şuan için 3 seri gözüküyor. Diğer kitap Ezik ve son kitap da Çizik. Hatta ‘Ezik’ kitabın son 10 sayfasında da yer alıyor. Ancak ben dayanamam diğer kitabın çıkmasını beklerken diyerek o kısmı okumadım. Bayağı hoşuma gitti çünkü.
Kitaba gelecek olursak Meda Melange adlı yarı şeytan yarı insan bir kızımız var. Nasıl olduğunu tahmin edebilecek yaştasınız. Bu kızımız bir Ruh Yiyen. Ancak bu iyi kalpli olarak ayrılıyor. Şu Hayalet Sürücü filmindeki gibi kötülerden intikam alıyor.
Şeytanlar ve Haçlılar adlı iki grup arasında gidip gelen maceranın ilk bölümü oldukça iyiydi. Chi adında bir Erkek ve Jo adında bir kız ile yakın dostluklar kuruyor. Büyük ihtimalle kendi sevgilisini de gelecek kitapta bulacaktır. Bu tarz kitapların genel işleyişi bu çünkü.
Kanes Yayınlarından Mehmet Deniz Dede’ye de bir teşekkür etmek gerek. Çok iyi çevirmiş. Lakin biraz daha acele etse diğer kitaplar için fena olmaz. :) Şaka bir yana dilimize uygun bir çeviri yapmasını çok beğendim. Bu tarz kitaplar için çevirmenlere ayrıca teşekkür etmek gerekiyor. Yani bu tarz derken, tüm kitaplar için iyi bir çeviri olduysa demek istiyorum.
Son olarak da Mutlu Pazarlar demeden önce İstanbul’da bildiğiniz fuar var mı arkadaşlar şu sıra kitaplarım azaldı da hani varsa ve söylerseniz fena olmaz. Mutlu Pazarlar, iyi okumalar diliyorum..