Mehmet Dikici

Mehmet Dikici

Yazar
6.3/10
3 Kişi
·
8
Okunma
·
0
Beğeni
·
419
Gösterim
Adı:
Mehmet Dikici
Unvan:
Yazar
Olaylardan ders alalım demiyorlar; çabuk unutup, daha sonra gelecek afetler için tedbir almayı akıl edemiyorlardı.
Mehmet Dikici
Sayfa 9 - Akçağ Yayınları
346 syf.
Küçük bir kütüphanenin yüksek sayılmayacak rafları arasında elimi gezdirirken gözüme çarptı bu kitap. Tanıtım bültenini okuyunca kitabın çok şey vaat ettiği hissine kapıldım ve okumaya koyuldum. Başlarda hoşuma gitti. Ana sayfalar ilerledikçe bir şeyler beni rahatsız etmeye başladı. Romanın üslubundan rahatsız olmuştum. Hayır, içinde küfür yoktu. Hakaret, aşağılacı kelimeler de yoktu. Beni rahatsız eden şey böyle bir şey değildi. Kitaptaki karakterler gerçek olmayacak kadar mükemmeldi. Öyle ki kilim dokunmayı hemencecik, hiç zorlanmadan öğrendi Vali Bey. Sadece o değil, kitapta "İyi" olan herkes aşırı derecede iyi, güçlü, becerikli... Sonra, kitabın eski basım bir kitap olabileceği geldi aklıma. Anladığım kadarıyla da öyleydi. Yeşilçam filmlerinin roman hali gibiydi. Yeşilçam filmlerini de pek sevemiyorum zaten. Bu yüzden romanı da sevemedim.
237 syf.
·6/10
Kitap için kısa bir araştırma yaptığımda kitaptan çok umutlu değildim. Elime aldım ve okumaya başladıktan sonra ön yargılı olduğumu anladım. Yazar k itapta anlatılan olayları ve anlatmak isteği mesajları çok açık bir şekilde vermiş. Çok iyi diyemesem de çok kötü değildi. Okunabilir kitaplar arasında olan bir kitap olduğunu düşünüyorum.
350 syf.
Ateş düştüğü yeri yakar, derlerdi de, kimse üzerine alınmazdı. Bu doğru bir sözdü. Ama bu ateş, o kadarıyla kalmamıştı. Neredeyse köyü tamamen sarmıştı. Bu katil bulunup da, ortaya çıkarılmazsa, bundan böyle, köylünün gözüne uyku girmeyecekti.

Yazarın biyografisi

Adı:
Mehmet Dikici
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 8 okur okudu.
  • 5 okur okuyacak.