1000Kitap Logosu
Mehmet E. Sarıkaya

Mehmet E. Sarıkaya

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
22
Okunma
0
Beğeni
142
Gösterim
Tam adı
Mehmet Emin Sarıkaya
Unvan
Türk Psikolojik Danışman, Yazar
Yaşamı
İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun oldu. Klinik Psikoloji yüksek lisans ve Psikiterapi eğitimi aldı. Kişilik testleri ve objektif testler uygulayıcısıdır. İstanbul' da psikolojik danışman olarak görev yapmaktadır.
338 syf.
·
Puan vermedi
Psikoloji ekollerini kısaca bilmek ve anlamak istiyorsanız, bilgilendirme amaçlı çok güzel bir kitap olmuş. Kitabın içinde her bölümden sonra referans kitaplar da vermiş. Psikoloji ile ilgili bir mesleğiniz varsa çok güzel bir bilgilendirici ve rehber bir kitap. Ama kendinizi anlamak adına bir psikolojik kitap arıyorsanız, bu kitap aradığınızı size pek vermez.
İnsanı Anlamanın Tarihi
Okuyacaklarıma Ekle
338 syf.
·
14 günde
·
10/10 puan
Arka kapakta yazdığı gibi bu kitapta kimler yok ki; Freud’ tan Stern’ e, Kernberg-Masterson-Kohut üçlüsünden Vamık Volkan, Yalom ve sevgili hocam Tahir Özakkaş’ a kadar uzanan, psikoterapi camiasının en önde gelen isimleri ve kuramları hakkında yazılmış, ansiklopedik bir eser. Psikoterapi alanına ilgili herkesin, özellikle öğrencilerin ve alanda çalışanların başucu kitabı olabilecek, temel kavramları açıklayıcı, güncel psikoterapi anlayışına dair vizyon oluşturabilecek temel bir eser olacağına inanıyorum. İlk okuma şansına erişenlerden biri olarak alandan herkesin kütüphanesinde bulundurmasını tavsiye ederim, yazarlarının ellerine, emeğine sağlık.
İnsanı Anlamanın Tarihi
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.