Mehmet Emin Balay

Mehmet Emin Balay

Yazar
7.9/10
23 Kişi
·
63
Okunma
·
2
Beğeni
·
2.362
Gösterim
Adı:
Mehmet Emin Balay
Unvan:
Türk Yazar
Günlük hayatta pek çok insan,çöp kamyonu gibidir.Her tarafta içlerine biriktirdikleri çöplerle dolaşıyorlar.Kızgınlığı,öfkeyi ve hayal kırıklığını biriktiriyorlar,içleri doldukça çöpleri bırakacak bir yere ihtiyaç duyuyorlar.
Mehmet Emin Balay
Sayfa 56 - Yakamoz Yayınları
Hiç birimiz dört dörtlük ya da kusursuz değiliz.Hatalar ve yanlışlıkla hayatımızın olmazsa olmazları.
Mehmet Emin Balay
Sayfa 81 - Yakamoz Yayınevi
Birini değiştirmek gibi bir düşünceniz varsa,öncelikle bu fikrinizi değiştirerek kendinizden başlayın.
Mehmet Emin Balay
Sayfa 35 - Yakamoz Yayınları
272 syf.
·1 günde
Yazar diyor ki;

“Bu bir farkındalık, öz eleştiri ve
kişisel gelişim kitabıdır.
Kitabı okuduktan sonra uygulamayacaksan,
farkındalıklarına destek olmayacaksan,
başkalarını tenkit edip aynayı
hiçbir zaman kendine tutmayacaksan,
çözüme değil probleme
odaklanacaksan ve en önemlisi
ÖZ ELEŞTİRİ yapmayacaksan,
boşuna paranı da zamanını da
harcama.”
Bazı konularda hala kendime hakim olamıyorum.:)
Beklentimi karşılamadı kitap birçok bildiğimiz konunun bir kitapta toplanmış hali.Ön yargı testinde,ön yargılı çıktım.Tek bir konu harici önyargılı değilim.Başka bir yerde daha yapacağım bu testi yediremiyorum gururuma :)
272 syf.
·6/10
Bir farkındalık ve öz eleştiri kitabı. Bu bakımdan yazılan ilk kitap ve içindeki testler ile insan bazı konuda kendinde olan bir şeyin farkına varabiliyor. Değindiği konular için kullandığı hoş cümleler var fakat dini tarzda konuşması kitabı sıkıcı hale getirebiliyor. Bu anlamda ilk kitabı yazıp da bu şekilde yazılması pek hoş olmamış. Çünkü yazılan kitabın (çoğunlukla) objektif olması gerektiğini düşünüyorum.
272 syf.
Bunca yıl okudun, eğitimci oldun, yüzlerce öğrenci yetiştirdin, kitap yazdın.PEKi NE BİLİYORSUN diye sorsalar. Yüzbin sene de okusam,her seferinde HADDİMİ BİLİRİM.derim.Çünkü ben, hayvan pisliği ile ısınan bir evde doğdum ve büyüdüm.Sonradan sahip olduğum hiç bir şey beni özünden ve aslımdan uzak tutamaz.Kibirden, kalp kırmaktan, haddimi aşmaktan Rabbim'e sığınırım.MEHMET EMİN BALAY
264 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Bazen bir kitabın ismi bile tüm ihtiyacımız olanı dile getirir..

Mevlana hazretleri yıllaaaar öncesinde belirtmişti bize bunu aslında. 'Bildiklerim incir çekirdeğini doldurmaz. Hiçbirşey bilmem amaa haddimi bilirim' diyerek. Oysa feyz alan var mı? Yada kaldı mı haddini bilen ?

İnsanoğlu gün geçtikce kendi hayatıdan çok başkalarının hayatına müdahale ederek yaşamını sürdürüyor. Peki neden? Ya da bir kazancı var mı bunun? Fikir sunmak başka yargılamak başkadır neden ayrımı yapılmaz? Atalarımızın dediği gibi insan çuvaldızı önce kendine batırmalı, neden kendine batırmaz? Kendi farkındalığını yaratmak lazm. Önce özeleştiri daha sonra müdahale. Şayet o zaman insan yerini sınrını çizgisini bilir fikrimce..

Neyse dönelim kitabımıza.
Dünyanın en genç kişisel gelişim yazarı olan #MehmetEminBalay kendimizi tanımamızı sağlayan ufak ufak testlere yer vermiş kitabında. Ve de hayatta rastladığımız ve rastlayacağımız hikayelere değinmiş. Sohbet tadında ve güvene dayanarak yazılmış. Bazı yerlerde uzun anlatımlar mevcut fakat sohbet ederken uzuun uzuuuuun konuşmayı sevdiğim için sıkmadı beni kitap.

Ve bn İsme yada kapağa bakıp kitap seçmem hiçbir zaman ama bi hocamda görüp merak ettiğim ve rica ederek okumaya aldığım bu kitap gerçekten isminin dikkatimi çekmesiyle oldu.
Okunası bir kitap. Şayet okumak istemiyosanız bile ismi görülmeye değer..
272 syf.
·3 günde·Beğendi·Puan vermedi
Kitabın başlığı bile ders verir nitelikte. Gerek yazarın hayatından kesitlerle, gerek kendimizi tanımamıza yardımcı olacak testlerle, gerek inancımızla ve ayetlerin bize anlattığı teslimiyeti hatırlatmasıyla bizim yaratana karşı "haddimizi bilmemizi" sağlayan bir reçete gibi.
272 syf.
Kitabıyla tanıdığım farklı bir yazar..

Kişinin kendini bilmesi ilkesini ele alarak yazar kişisel gelişim, psikolojik konularla ilgili sorular sorarak karakter analizleri yapmış, eksi yanı çok fazla olması durumu.

Maneviyat anlamında yorumlaması , dilin akıcılığı ve anlatım biçimi, üslubu ile düşündüren, yön veren güzel kitap.
272 syf.
Bir internet sitesindeki Kampanyadan yararlanarak aldım gayet başarılı buldum. Gerek içerisindeki testlerle gerekse anlatılan hikayelerle İnsana AYNA tutan bir kişisel gelişim kitabı olmuş. Özellikle kendine Boy aynasında bakanlara
%67 (180/272)
·Puan vermedi
Çok güzel bir kitap sürekli fotoğraf çekmekten ilerleyemiyorum herkes okumalı . Tam sevdiğim kişisel gelişim tarzı . . . . . Tavsiye ederim oooooooooo

Yazarın biyografisi

Adı:
Mehmet Emin Balay
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 63 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 21 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.