Mehmet Evren Dinçer

Mehmet Evren Dinçer

Çevirmen
7.4/10
36 Kişi
·
101
Okunma
·
0
Beğeni
·
46
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
225 syf.
·7/10
Acaba hayvanlar konusunda ne türden cahilliklerim varmış diyerek okuduğum daha doğrusu tanıdığım bildiğim 10 15 hayvan hakkında yazılanları okudum. Kitap güzel olsaydı targitrat isimli daha önce duymadığım bir hayvanın özelliklerini de öğrenmek isterdim ancak köpeklerin etobur olduğunu, bazılarının kurtlardan evrimleştiğini, papağanların muhabbeti sevdiğini (vay canına ciddi misin:)) zaten biliyordum. Bu yüzden kitabın tamamını okumaya gerek duymadım.

Bilmediğim bilgilere de rastladım ancak onlarda bilmesem de olurdu diyebileceğim türden bilgilerdi. Hayvanları seven 10 15 yaş grubu için okunabilir bir kitap ama ben beğenmedim. Çok satanlar listesinin çok güzel kitaplar olmadığını öğreneli çok oldu.
400 syf.
Geleceğe iyimser bakarak yaşayanlar için yürek ve akıl açıcı! Sürekli duyduğumuz, bildiğimiz düşünür ya da bilim insanlarından farklı isimlere, bilim tabanlı çalışmalara değer verenler için harika bir kitap. İyimser olmak için çok neden var. Dünya’nın uzak köşelerinden yüzelliüç düşünürün iyi senaryoları. Yeterince kötülük ve karamsarlık hakim yeryüzüne, bu tarz kitaplara ihtiyacımız var.
225 syf.
·Beğendi·9/10
Cahillkler Kitabı serisinin 2. kitabı. İlk kitaptaki gibi hadi canım aslında öylemiymiş dedirten şeyler yok bu kitapta. Açıkcası bu kitabın formatı braz daha farklı. Onda yanlış bildiklerimiz varken bunda ise hiç duymadığımız bilgiler var tabi bu sadece hayvanlar üzerine. Oldukça muhteşem diyebileceğim bir kitap hele ki tuhaf şeylere ve ya hayvanlara merakınız varsa bence kitaplığınızda bulunması gereken bir kitap.
225 syf.
·5/10
serinin ikinci kitabı olan bu eserde ilk kitabındaki gibi bizleri hayrete düşüren bilgiler bulamadım açıkçası. Bu kitapta daha çok duymadığımız bilgiler aktarılmaya çalışılmış.İlginç hayvanlar hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için ilgi çekici bir kitap.
225 syf.
·30 günde·8/10
Bu kitapta "yanlış biliyorsunuz" denen bilgilerin çoğunu önceden duymadığım için pek sarmadı. Birincisinden sonra seri haline getirmemeleri gerekirdi bence.
316 syf.
Küresel ısınma, iklim değişikliği ve enerji konularıyla ilgilenen herkesin okuması gerek. Kitapta rüzgar enerjisi, güneş enerjisi ve biyoyakıtların neden küresel ısınmayı engelleyemeyeceği ayrıntılı bir şekilde anlatılmış. Yazar, görüşlerini birçok kaynakla desteklemiş. Kitabı okuduktan sonra çevreyle ilgili öğretilen şeylerin çoğunun aslında çok yanlış olduğunu fark ediyorsunuz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Mehmet Evren Dinçer

Yazar istatistikleri

  • 101 okur okudu.
  • 63 okur okuyacak.