Mehmet Karabulut

Mehmet Karabulut

YazarÇevirmen
8.5/10
12 Kişi
·
18
Okunma
·
0
Beğeni
·
152
Gösterim
Adı:
Mehmet Karabulut
Unvan:
Türk Yazar
Ashab İslam kültürünün ilk yaşayanları ve ilk muhataplarıdırlar. Peygamber( s.a.v)nin üstün meziyetlerinin beşer üzerindeki yansımaları. Herhangi bir meziyeti olmayan bir toplumdan nasıl üstün erdem ve ilkelere sahip bir topluluğun çıkarıldığı örneklerini önümüze sererek bu dinin üstün ahlak ilkelerinin zirvede her zaman ve her yerde yaşanabilirliğini ispatlamaktadır. Bu münasebetle ashabı tanıyıp hangimiz Ömer hangimiz Ali hangimiz Ebu Bekir hangimiz Osman hangimiz sad b. Ebi Vakkas hangimiz Talha hangimiz Zübeyr olduğunu bilmek ve seciyeleri mizaçları hangimizinkine uygun onları bilelim. Zira ashabı yıldızlar gibi olduğunu düşünecek olursak bu bağlamda hangisine uyarsak inşallah salaha ereriz. Ve herbiri farklı karakteri temsil etmektedirler. Bu minvalde sahane hayatı içerikli eserlerden her Müslümanın okuması elzemdir.
590 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10 puan
İlk bölümde İslam'ı detaylıca tarif edip tanıtan, ikinci bölümde ise davet ve davetçiyi etraflıca ele alan dolu dolu bir eser. Bence bu eser bir değil, birkaç defa okunmalı.
2176 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Sahabeler gokyuzundeki yıldızlara benzer, hepsi bir yol gösterici bir rehber.. yer yüzünün her türlü imtihanlarına sahabece bir bakışla sabr etmek, katlanmak ve mücadele etmek onların hayatlarını bilip hayatımıza geçirmekle olur, Bu kitapta onların hayatını öğrenmemiz için bir dev eser niteliğinde. Tavsiyemdir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Mehmet Karabulut
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 18 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 15 okur okuyacak.