Mehmet Kızılkaya

Mehmet Kızılkaya

Yazar
10.0/10
2 Kişi
·
2
Okunma
·
2
Beğeni
·
143
Gösterim
Erdemli insanlar,başkalarını eleştirmeye kalkmadan önce kendini eleştiren,kendi eksiklerini görüp giderenlerdir.
Dilinizi daima iyi kullanınız; o sizi saadete götürdüğü gibi,felakete de götürebilir.

Hz.Ali(ra)
Ümitsizlik, var olan her şeyin bir kader üzerine devam ettiğini ve geliştiğini kavrayamamanın sonucudur.
Mehmet Kızılkaya
Sayfa 91 - Sude Yayınevi
Rabbine her daim yakın olan ve O'na her zaman bağlı kalıp teslimiyet içerisinde yaşayan kimseler, hayatlarında " Ah keşke böyle olmasaydı da mutlu olsaydım, ya neden böyle oldu, gibi gibi duygu ve düşüncelere yer vermez.
Kötü görünen olayın içerisinde bir hayrın yahut bir hikmetin var olduğunu bilir.
Mehmet Kızılkaya
Sayfa 93 - Sude Yayınevi
Iyilik,insanın yeniden küllerinden var eder. İnsan yaptığı iyiliklerle hayat bulur. Yaptığı iyiliklerle mutluluğu yakalar. İyilik, kilitli olan kalplerin açılmasına vesile olan en etkili eylemdir.
Sevgi,samimiyet ve güven ortamının sıcaklığını tatmak varken neden serapların peşinde heba olunur?
192 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Vuslat Zamanı,kavuşma anı. Vuslat sadece kavuşma,ulaşma değil aynı zamanda doğa ve evren yasaları ile akıl, mantık, sağduyu, vicdan yoluyla insanları iyiliğe yönelten olgudur. Yazar, bu kitapta bize Cenab-ı Allah'a kavuşmadan önce yapmamız gereken iyi davranışları,duyguları etkileyici ve sohbet tarzında anlaşılır bir dille ifade etmiştir. Vuslat Zamanı kitabında ayrı ayrı konular ele alınıp bu konular kıssalar,hadisler,ayetler ve sureler örnek verilerek pekiştirilmiştir. Sevgi,merhamet,aşk,edep,ahlak,sabır vs. o kadar güzel benzetmeler yapılarak tanımlanmıştır ki bu kavramların sadece maddi değil manevi anlamlar taşıyan güzel kavramlar olduğunu bir kez daha anlıyorsunuz. Bu kitapta bu dünya için yaptığımız güzel şeyleri Allah yolunda da yapmamız gerektiğini,kötülüğü bırakıp iyiliğe yönelerek doğrulukla,imanla,manevi aşkla birliğe nasıl kavuşacağımızı anlatmıştır. Kısacası kendimizi bulmak,ikilikten kurtulup birliğe yönelmek için maddi manevi değerleri faydalı bir şekilde anlatan bu kitabı okumanızı temenni ediyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Mehmet Kızılkaya

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 2 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 2 okur okuyacak.