Mehmet Nalbantoğlu

Mehmet Nalbantoğlu

Çevirmen
7.1/10
11 Kişi
·
39
Okunma
·
0
Beğeni
·
27
Gösterim
Adı:
Mehmet Nalbantoğlu
Unvan:
Çevirmen
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
160 syf.
·1 günde·Beğendi
Suicide Squad, namı diyar intihar timi ..(ismi ağır ağır okuyun, burada Game of Thrones müziği giriyor) .Çizgi roman, yine aynı isme sahip filmden türemiştir, çizgi romanı okumam diyenler, filmi izlemenizi tavsiye ederim.

Halk dilinde aksiyon, ben dilinde dram. Neden?
Çünkü: Bu -bizim indimizde meşhur ama yerel halkın bihaber olduğu- intihar timi normal insanların beceremeyeceği zırzavat işleri yaptırmak için kuruldu. Drama işte burada başlıyor; düşün ki sen suçlusun, 3 müebbetin var (bu ne demekse) içine bir micro bomba yerleştiriyorlar ve “Görevi gerçekleştir.”diyorlar. Görev ölümcül, reddetmek de ölümcül. (Belki bilmek istersin, ölmen umurlarında değil.) Aslında sana mecburlar ama soluğunu ellerinde tuttukları için sen onlara mecbursun!
Ve savunuları şu: “Sevdiklerimizin güven içerisinde uyuyabilmeleri için.. zor kararlar vermek zorundayız.”
Düşünsenize birileri sizi azılı düşman olarak biliyor ama siz canınızı berbat bir uzaktan kumandaya takmış, onları koruyorsunuz. Ve siz hala azılı düşmansızın. Tabi ki ödülünüz var: Müebbetten 10 yıl düşünce kaç kalıyor?

Ve kahramanlarımızın hayat hikayeleri..
Burası ayrı bir dram. Kısaca; insanlar durup dururken kendini maskelemiyor ve psikologlar da sorunu çözmek için boşuna çocukluğa inmiyor..

Yazarın biyografisi

Adı:
Mehmet Nalbantoğlu
Unvan:
Çevirmen

Yazar istatistikleri

  • 39 okur okudu.
  • 8 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.