Mehmet Raşit Küçükkürtül

Mehmet Raşit Küçükkürtül

8.8/10
6 Kişi
·
9
Okunma
·
3
Beğeni
·
684
Gösterim
Adı:
Mehmet Raşit Küçükkürtül
Unvan:
Yazar
Biz müslümanlar, Kur'an'ın "sonradan yaratılmış bir nesne" olmadığına inanırız. O kitap ki Allah'ın ezelî ve ebedî ilminden bir parçadır, bir cüzdür.
"Kitap okumanın hobi olduğunu kafandan sil. Boş zamanlarda kitap okumak düşüncesinin ciddiyetsizlik ve samimiyetsizlik olduğunu bil. Kitap okumanın başlı başına bir iş olduğunu ve kitaptan gıdalanıp istifade edeceğini düşün."
Sonuna kadar gerçekleri suratınıza çarpan bir kitap. Kitaptaki konu her okurun aslında okur olmadığını bize kanıtlamaktadır. Tartışmaya açık cümleleri olsa da kitaba çoğunlukla katılıyorum. Kendime de buna göre bazı notlar aldım.
Yazar KÜÇÜKKÜRTÜL'ün altı aylık araştırmaları sonucu objektif kalınarak hemen hemen bütün İslâm şehirlerini görsellerle bir araya getirdiği ve hakkında kronolojik bilgilerle süslediği kaynak niteliğinde bir eserdi. İslam şehirlerine merakı olan ve yüzeysel bir giriş yapmak isteyenler için ise yarar bir eser olmuş ayrıca. Semerkand'tan Istanbul'a uzanan şehirlerde kaybolacaksınız. Yazara ve yayınevine sevgiler.

*ayrıca sert, apaçık, lüzumlu ve patika yollardan rahatlıkla geçme özelliğine sahip yazarın ses getiren denemelerini okumak için: edebifikir dergisine bakmanız tavsiye ederim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Mehmet Raşit Küçükkürtül
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 9 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 15 okur okuyacak.