Mehmet Rıza

Mehmet Rıza

Yazar
7.5/10
11 Kişi
·
30
Okunma
·
2
Beğeni
·
897
Gösterim
Hayatta en sağlam irade,ancak yalanın kurtarabildiği yerde dürüst konuşarak kendini gösterirdi...
Mehmet Rıza
Sayfa 209 - Egemen (gazeteci)
"İnsan zannettiği kadar kuvvetli olmadığını bir gün anlarsa, belki hakiki yerini keşfedebilir.."
Hayalindeki yere varabilmeyi , belki ufuktaki gökkuşağına kadar umut ederek gidebilmeyi isterdi.
''Hiçbir gökkuşağı yağmur yağmadan kendi renklerini bulamazdı!''
Mehmet Rıza
Sayfa 209 - Koyu Kitap
İnsanları aşağılamak ya da aldatmak bir duygunun değil,olsa olsa çıkarlarınızın parçasıdır.Ve! aldatmak, yanlış bir kalbi kullanmanın gayri resmi ifşasıdır.
İnsan, hayatın çelişkilerle dolu olduğunu büyüdükçe anlıyor ve bir kadın otuz beşinden önce asla büyümüyor.
Siz kalbin iflası nedir bilir misiniz?
Kalp iflas ederse insan bozulur.İnsan kalmaz çünkü kalp insanın esas hazinesidir.Bedensel ve manevi kıymetleri yaşayabilmeniz için insana büyük bir kalp lazımdır,bunu düşünmüş müydünüz?
Es, rüzgar, dilediğin kadar es!Ne benim gibi viranesin ne de üzerine titrediğin bir sevdanın kayıp giden eserisin.
Mehmet Rıza
Sayfa 165 - Mona
520 syf.
·27 günde·5/10
Hayatına Maide olarak başlayıp Mayda olarak devam eden sosyetik doktorun 519 sayfalık hikayesi.Çok uzun ve gereksiz ayrıntılarla dolu ortalarına kadar okumaya devam etsem mi etmesem mi deyip devam ettiğim kitap maalesef beklediğim gibi değildi.Doktor Mayda,eşi Barlas ve yalan üzerine kurulu evlilikleri,Barlas'ın babası Aram,eski sevgili Erdem,inatçı gazeteci Egemen ve Adana'da yaşanan entrika dolu hayatlar. ..Kitabın ortalarında Aram'ın neden Mayda'nın peşinde olduğunu zaten öğreniyor ve ondan sonra da sırf sonunda ölecek mi diye meraktan okumaya devam ediyorsunuz.Uzun lafın kısası okunacak çok daha iyi kitaplar varken zaman kaybı oldu benim için diyorum,karar sizin...
520 syf.
·26 günde·Puan vermedi
Mayda Ramazan, Adana'nın en ünlü kalp damar cerrahıdır. Yaşadığı hayatın mükemmelliği dışarıdan bakan gözleri kıskandıracak türdedir. Hakkında açılan malpraktis davasıyla güvendiği insanların artık güvenilmez olduğunu anlamaya başlamıştır ama neden, neden bunca yıl desteğini gördüğü insanlar birden değişmiştir.
Mayda bunları düşünedursun Erdem, Egemen ve Gülser, Mayda'nın suçsuzluğunu ispat çabasına girmişlerdir.
520 syf.
·30 günde·Beğendi·8/10
Oldukça akıcı bir kurgusu olan ve son zamanlarda okuduğum birçok yerli kitaba göre oldukça zengin bir kelime dağarcığına sahip. Oldukça sürekleyici bir öyküsü var, basit imla/basım hataları bir anda dikkatinizi dağıtabiliyor ama bu yıl okunması gereken kitaplar listenizde olmazsa olmaz bir kitap. Ana kahraman Mayda'nın anlatımı ile başlayan başlayan yolculuk bir süre sonra Barlas'ın hikayesi oluyor, ister istemez Mayda'nın duygularını ve düşüncelerini o kısımlarda merak ediyorsunuz.
520 syf.
·8 günde·Beğendi·9/10
Bayramda kitabı bitirdim. Olay örgüsü ve kahramanları çok iyi tasarlanmış. Konu da şimdiye kadar okuduklarımdan çok farklıydı ve sonu bambaşka bir güzellikte sanki nefes almadan okuyup bitirdiğim bir finaldi. Türkçenin dil zenginliği çok yerinde kullanılmasına rağmen, kitapta çok basit yazım yanlışları olmasını önemsemedim çünkü eminim ikinci baskıda düzeltilecektir. Fakat öyle sürükleyici yazılmış ki, yok böyle bir anlatım. Artık sürekli okumak istiyorum. Merak sayesinde başladığım kitabı kısa sürede bitirdiğimde gerçekten ''bu kadar da olmaz'' demiştim.Daha niceleri çıksın ki alayım böle bir güzelliği. bize böyle muteşem bir kitap kazandırdığı için yazarına sonsuz teşekkürler. Kısacası Bayıldım bu kitaba. Hiç bir sayfada elimden bırakmak istemedim. Sürekli okumaktan başım ağrıdıkça bırakmak zorunda kaldım. Harika sürükleyici. Muhteşem diyebilirim
520 syf.
·Beğendi·6/10
Bitti !!!
Mayda, güzel, başarılı, zengin bir doktordu. Çok sevdiği sevgilisi Erdem’in ihanetinden sonra Barlas ile evlenmek zorunda kalmıştı. Zorunda kalmıştı diyorum çünkü bundan sonra yaşadıkları aslında başkalarının kurduğu bir hayattı.
Maydanın yaptığı yanlış müdahale sonucu bir hasta öldüğü için Mayda zorlu bir sürece girer. Ama böyle bir hata yapmadığına emindi. Bu da hayatına müdahele eden kişilerin bir oyunumuydu ?
Çok çok değişik bir kurguydu gerçekten. Çok fazla yazıpta ipucu vermek istemiyorum.
Kitap hakkında bir kaç eleştirim olacak. Yazar kitabın en başında çok fazla tıbbi terim kullanmış. Ben sağlıkçı olduğum için anlamakta güçlük çekmedim ama herkes sağlıkçı değil. İkinci eleştirim; kitap gereksiz uzatmalarla doluydu. Kendimi zorladım bitirmek için. Kurgu ne kadar iyi olsa da kitap sürükleyici değildi bence. Olaylar çözümlenmeye başlayınca biraz daha sürükleyici hale geldi sadece.
Karar sizin. Polisiye sevenler için tavsiye ederim. 6/10

Yazarın biyografisi

Adı:
Mehmet Rıza
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 30 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 9 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.