1000Kitap Logosu
Mehmet Selim Akay

Mehmet Selim Akay

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
20
Okunma
2
Beğeni
241
Gösterim
95 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Krizantem Kokuyordu Kalemim.. Şiir kitabı nasıl yorumlanır, incelemesi nasıl yapılır doğrusu hiç bilmiyorum. Ama denemekten zarar gelmez diyerek başlıyorum. Öncelikle yazımı görür mü görmez mi bilmiyorum ama Mehmet Selim okumam için bu şiir kitabını bana hediye etmişti ve benim ona güzel bir teşekkür borcum var. Hem böyle güzel şiirleri olduğunu öğrenmemi sağladığı için hem de hediyesi için tabii teşekkürlerimi iletiyorum. Kitabın kapağı olsun, sayfaları olsun, kısacası elimde tutmak bile bana farklı hissettirdi sebebini bilmiyorum ama inanılmaz derecede farklı bir enerjiyle yazılmış olduğu düşündüm şiirlerin. Mehmet Selim dizelere kesinlikle ruhunu katmış ve bunu da okura hissettiriyor. İlk şiir kitabının bu denli güçlü olması da zaten önünde çok güzel ve uzun bir yazı hayatı olduğunu kanıtlar nitelikte bence. Favori şiirlerim; “Baba”, “Özgürlük Hakkında” ve “Mevzubahis” oldu. Mutlaka bir şans verin ve okuyun derim. Senin de yolun açık olsun sevgili Mehmet Selim Akay.. “Çok sevmek değil niyetim kimseyi, Güzel sevmek!”
Krizantem Kokuyordu Kalemim
Okuyacaklarıma Ekle
95 syf.
·
1 günde
·
Puan vermedi
Selamlar Bir şiir kitabı yorumu ile geldim bugün. Şiir kitabı yorumlayı pek beceremediğimi her seferinde söylüyorum. Yine kısa bir yorum olacak. Kitaba adını veren Krizantem çiçeği halk dilinde Kasımpatı olarak da biliniyor.Yunan dilinde altın çiçek anlamıyla biliniyormuş. Renklerine göre bolluk, sevgi, masumiyet gibi anlamlar taşımaktadır. Kitabı elime aldığımda merak edip araştırmıştım. Şiirin insanda bıraktığı duygu her zaman farklıdır. Bana ifade etmeyen dizeler, bir başkasında anlam bulabilir. Bunu da biraz hayata bakış açısı ve yaşanmışlığa bağlıyorum. Benim çok etkilenerek okuduğum bir şiir kitabı olamadı maalesef. Duyguları tam hissedemedim. Biraz geri kafalı olabilirim ama serbest yazılan şiirlerden çok fazla haz aldığım söylenemez . Bana göre kafiye şiirde bir anlam bütünlüğü sağlıyor. Bu yüzden okuduğum şiirlerde genelde uyum arıyorum.
Krizantem Kokuyordu Kalemim
Okuyacaklarıma Ekle
95 syf.
·
93 günde
·
Puan vermedi
Kahvenizi eşlik edecek bir şiir kitabıyla geldim bugün size. İnce bir kitap. Hızlıca okunabilir. Yazarımız tek bir konu üzerinde durmamış. Birçok konu var. Şiir severlere tavsiye ederim Bir tane de alıntı bırakayım sizin için;⠀ ⠀ Katran gibi çekiliyor,⠀ Kara, kapkara kalıyorum geceye.⠀ Asgari bir bukalemun secde ediyor renklere.⠀ Anlamam kantardan,⠀ Sevdiğim kadar ağırdır her şey.⠀ ⠀
Krizantem Kokuyordu Kalemim
Okuyacaklarıma Ekle
95 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Şiirle kalın!
Sevgili şiirseverler karşınıza güzel bir şiir kitabıyla geldim. #krizantemkokuyordukalemim... Hayatın yaşanmışlığını şiirde görmek istiyorsanız, sade akıcı bir üslupla yazılmış olan bu kitap tam size hitap ediyor. Çok uzun açıklama yorum yapmaya gerek yok sanırım. Duygularınıza,  hislerinize tercüman olacak şiirleri okumak sizlere heyacan verecektir.
Krizantem Kokuyordu Kalemim
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.