Mehmet Şentürk

Mehmet Şentürk

Yazar
7.0/10
1 Kişi
·
2
Okunma
·
1
Beğeni
·
13
Gösterim
Adı:
Mehmet Şentürk
Unvan:
Yazar
Doğum:
12 Nisan 1985
Değinmeden edememek ne büyük lanet! Değinmeden edemeyeceğim kadar büyük bir yalnızlık tanıyorum ben; adı birliktelik. Önce minicik birer yalnızlık küresinin birbirine ne kadar uzak olursa olsun yüreklerinde taşıdığı enerjilerin gücüyle yüzeylerine yansıyan ilk kuzey ışıklarının güzelliğinin yüzlere yansıması; hemen ardından aynı küçücük temasların dayanılmaz enerjisi; devamında tutkuyla çakmaya devam eden şimşeklerin
dallarından akıp giden ışık gösterileri; nihayetinde durgunlaşan gökyüzü ve tümüyle tükenmiş bulutlar.

En büyük yalnızlık daha efendi söylemiyle, en çok birlikteliğin dayandığı temellerinde var olan. Dokunmaya alışan tenlerin duyarsızlığı, terlemeye doymuş ellerin gevşekliğinde, susmaya başlamış gözlerin kaçtığı başka yerlerde, artık sıcaklık huzur vermek yerine buz gibi mermerlere dönüşmüş yatakların dili olsa da söylese, işte öyle en büyük yalnızlık en güçsüz birlikteliğin birliğinde, iki bedende tek olma niyetinden yola çıkıp yoldan çıkılan hislerin ötesinde. Yeni bir evren..
Herkes bilir, en mutlu olduğu zaman bile insan, gözyaşı döktürebilir kendisine yalnızlık adında bir endişe.
"‘Korku Kalesi’ adında, insan gözünün gördüğü en büyük kaledir fethedilmeyi bekleyen. Duvarlarında umutsuzluklar, temelinde gözyaşları, kubbelerinde insanları gözetleyen yalanlar, içerisinde boşluktan oluşan karanlık bir merak bu kalenin bir tek kralı olmuştur binlerce sene kimselerin henüz gün ışığında göremediği; adı Yalnızlıklar Kralı. Sadece gece yarıları kalesinin bahçesinde gökyüzüne bakıp orada insanların yıldızları izleyen, düşleyen yüzlerinin yansımalarıyla hayatta kalan ölümlü dünyanın tek ölümsüzü!"
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Mehmet Şentürk
Unvan:
Yazar
Doğum:
12 Nisan 1985

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 2 okur okudu.
  • 2 okur okuyacak.