Mehtap Fırat

Mehtap Fırat

Yazar
9.2/10
54 Kişi
·
113
Okunma
·
17
Beğeni
·
663
Gösterim
Adı:
Mehtap Fırat
Unvan:
Türk Wattpad Yazar
Mehtap Fırat,Türk yazardır.Wattpad adlı hikaye yayınlama platformunda yazdığı Kutup Yıldızı Serisi ile büyük beğeni toplamıştır.Wattpad sitesinde 8.000'den fazla takipçiye ve 4 milyondan fazla okuyucuya sahip olan Mehtap Fırat,Almanya'da yaşamaktadır.Kutup Yıldızı Serisi'nin birinci kitabı Ephesus Yayınları tarafından kitaplaştırılmıştır.
FEDAKÂRLIK...
Dört hecelik basit bir kelime gibi görünse de aslında onun hayatında bir dönüm noktasıydı.
"Çiftlikte beraber izlediğimiz filmin adı neydi?"
Sorusu karşısında ağzım bir karış açılırken,o geceyi hâlâ hatırlıyor olması beni şaşırtmıştı.
"İzleyemediğimiz," diye mırıldanırken yüzünün kızardığını hayal ettim. "Aşka Yükseliş," diyerek filmin adını söyledim. Bu gece onu izleyecektim.
"Teşekkür ederim."
"Onu izleyeceksin, değil mi?"
Soruma hemen cevap vermedi. Bu da filmi izleyeceğinin başka bir kanıtıydı.
"Sonunda ağlama, olur mu?"
Filmin sonunu bildiğim için bunu özellikle söyleme gereği duydum.
"Denerim."
Sesinin buruk çıkmasından dolayı ağlayacağından da emin olmuştum artık. Onu daha fazla rahatsız etmek istemiyordum. Sesini duymuştum. Onunla konuşmuştum ve bu şimdilik benim için yeterliydi. "İyi geceler Kutup Yıldızı."
Son cümleyi söylediğimde ondan bir karşılık geleceğini beklemiyordum ama beni yine şaşırttı. "İyi geceler Kedi Yavrusu."
Mehtap Fırat
Ephesus Yayınları
"Neden Kutup Yıldızı peki?"
"Çünkü her ne kadar yolumu şaşırıp kaybolmak istesem de ben sadece o inatçı, huysuz keçinin gözlerindeki ışıltıya bakmak istiyorum."
"Romeo şu halini görse, Shakespeare’e beni yeniden yaz derdi."
Mehtap Fırat
Ephesus Yayınları
"Ya sen bana yürüyor musun?"
Çenen çekilsin Nisa, bir sus artık! Ağzımdan çıkanlara ben bile inanamazken bulunduğum durumdan bir an önce kurtulmam gerekiyordu. Saçmalıyordum ve saçmaladıkça her şeyin içine ediyordum.
"Yürümek ne kelime? Uçuyorum."
Mehtap Fırat
Ephesus Yayınları
Büyük bir vazo gibiydik sanki. Yere düşmüştük ama henüz parçalanmamıştık. Çatlamış olan kısmı sadece bantlamış ve akan delikteki suya rağmen çiçekleri beslemeye devam etmiştik ama vazo bir kez daha düşerse şansı o zaman yaver gitmeyebilirdi o zaman geriye kalan parçalar başkalarının canının yanmasına neden olurdu.
Yelkeni olmayan küçük bir gemi gibiydim sanki. Yoğun fırtınada sürükleniyor ama kıyıya ulaşamıyordum. Batmam ise an meselesiydi.
576 syf.
·5/10
İnsanların zekası ile dalga geçilen bir kitap daha. Kitap yeşilçamı hiç aratmıyor. Bir tek ''Nayır'' ''Nolamaz'' eksik. Yazar olmak yetenek işi. Kitap okuyarak, film izleyerek yazar olunmaz yalnızca. Yetenek de olması lazım. En önemlisi hayal gücü.
Kitap ezilen iki kardeşin Yetimhane hayatından lüks bir hayata geçişini anlatıyor. Yazar adaylarına bunları yazmayın diye ders olarak okutulacak bir kitap.
Beğenmedim olmamış.
576 syf.
·Beğendi·6/10
Kitapta iki genç kızın yetimhane hayatından lüks bir hayata geçişi ve bu yeni hayatlarında yaşadıkları zorlukları nasıl yendikleri anlatılıyor . Akıcı bir anlatımı var çerez bir kitap .
576 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Kitabımız yetiştirme yurdunda büyüyen iki arkadaşı anlatıyor. Kızlarımız Senem ve Nisa. Bir de Mustafa var ama ilk kitapta çok fazla yer almıyor.
Asıl hikaye bir gün Senem'i bir ailenin evlat edinmek istemesiyle başlıyor. Senem tek başına gitmeyeceğini söyleyerek Nisa'yı da götürmek istiyor ve iki arkadaş yeni hayatlarına adım atıyor. Bu hayata Senem ne kadar hızlı alıştıysa Nisa da o kadar geç alışıyor. Nisa sürekli her şeyde kendini bir adım geride tutuyor. Kendini o hayata kaptırmak istemediğinden mi, yoksa Senem için onu evlat edindiklerinden kendini hak sahibi görmediğinden mi emin olamıyorum.
Senem'in yeni, popüler arkadaşlara kendini çok kaptırıp Nisa'yı ikinci plana atması en sinir olduğum noktaydı.
Kitap boyunca Nisa çok daha olgun hissettirdi bana. Arada onun yanlışları yok muydu? Tabii ki vardı. Ama Nisa bu kitaptaki favori karakterim. Bilinmeyen bir sebeple Senem'i sevmediğim için ısınamadım ona.
Sonra bir de Demir'imiz var. Popüler çocuğumuz. Ama ne son derece mükemmel bir karakter ne de tam kötü çocuk havalarında takılan tiplerden. Uçlarda yaşayan bir tip değildi anlayacağınız.
Hatalarıyla, kusurlarıyla kendini sevdiren bir karakter. Nisa'ya karşı olan haylaz tavırları beni en çok kendine çeken kısımdı Ah bir de 'Kutup Yıldızı' diyor ya insanın gözünden kalpler fışkırıyor
Bir de kitapta birçok yan karakter vardı. Çok sevdiğim ya da nefreti fazlasıyla hissettiğim bir sürü karakter...
En çok Bahar'ı ve Can-Gökçe ikilisini sevdim. Atışmaları efsaneydi
Bahar da Senem'i sevmiyor bu yüzden onu daha çok sevmiş olabilirim Bahar'ın ikizi Batuhan'da sevdiğim karakterlerden oldu. Kitap içersinde bol bol renkli karakterler vardı ve hikayeye çok güzel bir tat katmıştı. BA-YIL-DIM!
Kitap bitince insan hemen ikinci kitabı istiyor ama bir yandan da hemen elime alıp bitsin istemiyorum İlk kitabı tam anlamıyla sindirip öyle okumak istiyorum aslında Yine de heyecanla ikinci kitabı bekliyoruum
Arkadaşlık ve aşkı bir arada okumak istiyorsanız tavsiyemdir.
432 syf.
·Puan vermedi
Kitabı gerçekten çok beğendim . İlk kitapta çok güzeldi ama ikinci kitap biraz daha heyecanlıydı . Okurken hayal ederek okudum . Kitapta ne yaşanıyorsa sanki bende yaşadım :)
Kesinlikle okuyun . 1.kitabı okuyup ikiyi okumayan varsa okusun çünkü çok güzel•
576 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Aslında bu tür romantik kitaplara pek düşkün değilimdir, sıkılırım. Hatta doğru olmadığını ve de haddim bile olmadığını bildiğim halde utanarak söylüyorum ki birbirinden güzel bir sürü şahesere yanlış eleştirilerde bulundum. Fakat bu kitap tüm önyargımı ortadan kaldırdı resmen bir karadelik gibi beni içine hapsetti bile diyebilirim. Yani çok güzel bir kitap be kesinlikle de okunmalı. Nihayetinde sanat hangi yollarla oluşturulursa oluşturulsun, amaç her zaman aynı değil mi?
432 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
İlk kitaba göre daha çok duygu patlaması yaşadım bu kitapta.Her şey çok karmaşık olsa da o kadar zekice yazılmış ki garipseye miyorsunuz.Ben bu kitabı ilk kitaba nazaran daha az sevdim.Beni şaşırtacak bir çok olay geçiyordu.Hele sonu.

Senem'i hiç sevmiyordum sonlara doğru empati yapsam gerek çok az sevmeye başladım.Fakat oynadığı o oyunlar çok pahalıya patladı.Her ne kadar 'sarışın olduğum için beni aptal sanıyorlar ama değilim' dese de biraz da aptallık  yok değil.Çok zor düşündüğü için kolayı görememiş.Ve bu ters tepti.

Nisa'ya gelicek olursak bence artık saf rolünden çıkması gerek.Çünkü olay çok netleşti ve herkes net bir tavır aldı.Çok sırıtıyor Nisa herkesin içinde.Gerçekten net bir tavır almaz ise Nisa serinin diyer kitapları okunmaz. 

Oğuz hakkında tam bir şey söylemek mümkün değil ancak seviyordum ben Oğuz Yalçın'ı.Taa kii son bölüme kadar.Büyük bir hüsrana uğradım ve yaptığı şey yüzünden Senem yalan söyledi ve Demir Gürsoy'umuz kötü algılandı.

407. sayfanın son cümlesi beni şoka uğrattı.Sanırım 3. kitapta o hikayeyi okuyacağız.(Mustafa ve Demir ile alakalı)

 Irmak Ağbulak
480 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Bir solukta okudum.O neydi öyle?Kitap çok güzel bir dille yazılmış.Tabii herşeyi açığa çıkaran Demir Gürsoy'dan bölümleri ayrı bi güzeldi.Bazen okuru strese sokuyor çünkü siz her ne kadar 'Nisa hadii,yapma ama' deseniz de hüsrana uğruyorsunuz.Çok zekice yazılmış bir kitap.Her şeyin bir anlamı ve bellirli bir düzeyi var.Ve en güzeli normalde kitabın en sonlarına konulan bölümler bu kitapta en başlardaydı bu yüzden kendimizi 'acaba ne olacak?daha çok sayfa var öğreniriz' diyerek mutlu ediyoruz.Demir kapağı açılmamış gizli kutu.Aslında öyle açık kii sadece Nisa'ya.Çok güzel bir kitaptı.Okuyanın okuyası geliyor.Hemen ikinci kitaba başlamanızı öneririm bitince.Çok güzel bir yerde bitti.Merak yerine güzel bir sevinç duygusuyla bitti.Bir an önce okuyun derim. Kutup Yıldızı 2 Mehtap Fırat Irmak Ağbulak
Begendigim ve okuyacagim bir kitap watpattan yarısını okumustum ama bolumlerin devamı yoktu bitirememistim burda bölümleri varsa okuyacağım ama nerden okuyacagimi bilmiyorum yardimci olurmusunuz ?
576 syf.
·Beğendi·5/10
sanırım yarıda bırakmak istediğim kitaplardandı ve sıkıcı okuması daha ağırdı ben kendimce daha çok hemen okuyabileceğim tarzda kitapları severim kötü diyemem ama beğenmedim
576 syf.
·41 günde·Beğendi·7/10
Nisa ve Senem çok yakın arkadaşlar ve yetimhanede yaşıyolar. Zengin bir aile Senemi evlat olarak almak istiyo ama Senem tek bir şartla kabul ediyo bunu o da Nisa'yı da almaları. Nisa ve Senem evlatlık olarak alınıyo ve asıl olay ikisinin da aynı kişiyi sevmesiyle başlıyo. Kitap genel olarak başarılı ve güzel. Elinizden düşmezse 1 haftada bitirebileceğiniz bir kitap. Tavsiye ederim :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Mehtap Fırat
Unvan:
Türk Wattpad Yazar
Mehtap Fırat,Türk yazardır.Wattpad adlı hikaye yayınlama platformunda yazdığı Kutup Yıldızı Serisi ile büyük beğeni toplamıştır.Wattpad sitesinde 8.000'den fazla takipçiye ve 4 milyondan fazla okuyucuya sahip olan Mehtap Fırat,Almanya'da yaşamaktadır.Kutup Yıldızı Serisi'nin birinci kitabı Ephesus Yayınları tarafından kitaplaştırılmıştır.

Yazar istatistikleri

  • 17 okur beğendi.
  • 113 okur okudu.
  • 16 okur okuyor.
  • 82 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.