Mehtap Fırat

Mehtap Fırat

Yazar
9.1/10
20 Kişi
·
36
Okunma
·
8
Beğeni
·
312
Gösterim
Adı:
Mehtap Fırat
Unvan:
Türk Wattpad Yazar
Mehtap Fırat,Türk yazardır.Wattpad adlı hikaye yayınlama platformunda yazdığı Kutup Yıldızı Serisi ile büyük beğeni toplamıştır.Wattpad sitesinde 8.000'den fazla takipçiye ve 4 milyondan fazla okuyucuya sahip olan Mehtap Fırat,Almanya'da yaşamaktadır.Kutup Yıldızı Serisi'nin birinci kitabı Ephesus Yayınları tarafından kitaplaştırılmıştır.
"Çiftlikte beraber izlediğimiz filmin adı neydi?"
Sorusu karşısında ağzım bir karış açılırken,o geceyi hâlâ hatırlıyor olması beni şaşırtmıştı.
"İzleyemediğimiz," diye mırıldanırken yüzünün kızardığını hayal ettim. "Aşka Yükseliş," diyerek filmin adını söyledim. Bu gece onu izleyecektim.
"Teşekkür ederim."
"Onu izleyeceksin, değil mi?"
Soruma hemen cevap vermedi. Bu da filmi izleyeceğinin başka bir kanıtıydı.
"Sonunda ağlama, olur mu?"
Filmin sonunu bildiğim için bunu özellikle söyleme gereği duydum.
"Denerim."
Sesinin buruk çıkmasından dolayı ağlayacağından da emin olmuştum artık. Onu daha fazla rahatsız etmek istemiyordum. Sesini duymuştum. Onunla konuşmuştum ve bu şimdilik benim için yeterliydi. "İyi geceler Kutup Yıldızı."
Son cümleyi söylediğimde ondan bir karşılık geleceğini beklemiyordum ama beni yine şaşırttı. "İyi geceler Kedi Yavrusu."
Mehtap Fırat
Ephesus Yayınları
"Neden Kutup Yıldızı peki?"
"Çünkü her ne kadar yolumu şaşırıp kaybolmak istesem de ben sadece o inatçı, huysuz keçinin gözlerindeki ışıltıya bakmak istiyorum."
"Romeo şu halini görse, Shakespeare’e beni yeniden yaz derdi."
Mehtap Fırat
Ephesus Yayınları
"Ya sen bana yürüyor musun?"
Çenen çekilsin Nisa, bir sus artık! Ağzımdan çıkanlara ben bile inanamazken bulunduğum durumdan bir an önce kurtulmam gerekiyordu. Saçmalıyordum ve saçmaladıkça her şeyin içine ediyordum.
"Yürümek ne kelime? Uçuyorum."
Mehtap Fırat
Ephesus Yayınları
Büyük bir vazo gibiydik sanki. Yere düşmüştük ama henüz parçalanmamıştık. Çatlamış olan kısmı sadece bantlamış ve akan delikteki suya rağmen çiçekleri beslemeye devam etmiştik ama vazo bir kez daha düşerse şansı o zaman yaver gitmeyebilirdi o zaman geriye kalan parçalar başkalarının canının yanmasına neden olurdu.
Kitapta iki genç kızın yetimhane hayatından lüks bir hayata geçişi ve bu yeni hayatlarında yaşadıkları zorlukları nasıl yendikleri anlatılıyor . Akıcı bir anlatımı var çerez bir kitap .
İnsanların zekası ile dalga geçilen bir kitap daha. Kitap yeşilçamı hiç aratmıyor. Bir tek ''Nayır'' ''Nolamaz'' eksik. Yazar olmak yetenek işi. Kitap okuyarak, film izleyerek yazar olunmaz yalnızca. Yetenek de olması lazım. En önemlisi hayal gücü.
Kitap ezilen iki kardeşin Yetimhane hayatından lüks bir hayata geçişini anlatıyor. Yazar adaylarına bunları yazmayın diye ders olarak okutulacak bir kitap.
Beğenmedim olmamış.
Aslında bu tür romantik kitaplara pek düşkün değilimdir, sıkılırım. Hatta doğru olmadığını ve de haddim bile olmadığını bildiğim halde utanarak söylüyorum ki birbirinden güzel bir sürü şahesere yanlış eleştirilerde bulundum. Fakat bu kitap tüm önyargımı ortadan kaldırdı resmen bir karadelik gibi beni içine hapsetti bile diyebilirim. Yani çok güzel bir kitap be kesinlikle de okunmalı. Nihayetinde sanat hangi yollarla oluşturulursa oluşturulsun, amaç her zaman aynı değil mi?
Kitabımız yetiştirme yurdunda büyüyen iki arkadaşı anlatıyor. Kızlarımız Senem ve Nisa. Bir de Mustafa var ama ilk kitapta çok fazla yer almıyor.
Asıl hikaye bir gün Senem'i bir ailenin evlat edinmek istemesiyle başlıyor. Senem tek başına gitmeyeceğini söyleyerek Nisa'yı da götürmek istiyor ve iki arkadaş yeni hayatlarına adım atıyor. Bu hayata Senem ne kadar hızlı alıştıysa Nisa da o kadar geç alışıyor. Nisa sürekli her şeyde kendini bir adım geride tutuyor. Kendini o hayata kaptırmak istemediğinden mi, yoksa Senem için onu evlat edindiklerinden kendini hak sahibi görmediğinden mi emin olamıyorum.
Senem'in yeni, popüler arkadaşlara kendini çok kaptırıp Nisa'yı ikinci plana atması en sinir olduğum noktaydı.
Kitap boyunca Nisa çok daha olgun hissettirdi bana. Arada onun yanlışları yok muydu? Tabii ki vardı. Ama Nisa bu kitaptaki favori karakterim. Bilinmeyen bir sebeple Senem'i sevmediğim için ısınamadım ona.
Sonra bir de Demir'imiz var. Popüler çocuğumuz. Ama ne son derece mükemmel bir karakter ne de tam kötü çocuk havalarında takılan tiplerden. Uçlarda yaşayan bir tip değildi anlayacağınız.
Hatalarıyla, kusurlarıyla kendini sevdiren bir karakter. Nisa'ya karşı olan haylaz tavırları beni en çok kendine çeken kısımdı Ah bir de 'Kutup Yıldızı' diyor ya insanın gözünden kalpler fışkırıyor
Bir de kitapta birçok yan karakter vardı. Çok sevdiğim ya da nefreti fazlasıyla hissettiğim bir sürü karakter...
En çok Bahar'ı ve Can-Gökçe ikilisini sevdim. Atışmaları efsaneydi
Bahar da Senem'i sevmiyor bu yüzden onu daha çok sevmiş olabilirim Bahar'ın ikizi Batuhan'da sevdiğim karakterlerden oldu. Kitap içersinde bol bol renkli karakterler vardı ve hikayeye çok güzel bir tat katmıştı. BA-YIL-DIM!
Kitap bitince insan hemen ikinci kitabı istiyor ama bir yandan da hemen elime alıp bitsin istemiyorum İlk kitabı tam anlamıyla sindirip öyle okumak istiyorum aslında Yine de heyecanla ikinci kitabı bekliyoruum
Arkadaşlık ve aşkı bir arada okumak istiyorsanız tavsiyemdir.
Begendigim ve okuyacagim bir kitap watpattan yarısını okumustum ama bolumlerin devamı yoktu bitirememistim burda bölümleri varsa okuyacağım ama nerden okuyacagimi bilmiyorum yardimci olurmusunuz ?

Yazarın biyografisi

Adı:
Mehtap Fırat
Unvan:
Türk Wattpad Yazar
Mehtap Fırat,Türk yazardır.Wattpad adlı hikaye yayınlama platformunda yazdığı Kutup Yıldızı Serisi ile büyük beğeni toplamıştır.Wattpad sitesinde 8.000'den fazla takipçiye ve 4 milyondan fazla okuyucuya sahip olan Mehtap Fırat,Almanya'da yaşamaktadır.Kutup Yıldızı Serisi'nin birinci kitabı Ephesus Yayınları tarafından kitaplaştırılmıştır.

Yazar istatistikleri

  • 8 okur beğendi.
  • 36 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 33 okur okuyacak.