Meltem Karaismailoğlu

Meltem Karaismailoğlu

Çevirmen
0.0/10
0 Kişi
·
7
Okunma
·
0
Beğeni
·
2
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Yaklaşık 1000 yıl önce bugün tamamen donmuş olan dünyanın en büyük adası Grönland'da insanlar toprağı kazabiliyor ve ölülerini gömebiliyorlardı. Ve bugün 3 ila 6 derece olan suyun sıcaklığı o yıllarda 1ü derece civarındaydı.
Vikinglerin tamamıyla yabancı bir kıtaya (Grönland ya da İzlanda) ulaşabilmesini sağlayan şey üstün denizcilik becerilerinin yanısıra fırtınaların seyrekliği ve iyi iklim koşullarıydı.
Vikingler bu uzak kıtayı (Grönland) şarap ülkesi olarak adlandırdılar çünkü bugün hiçbir yerinde asma yetişmeyen kıtanın en azından bazı bölgeleri yeşildi ve üzüm yetiştirdi.
1941 yılı Aralık ayında Hitler'in ordusunun ilerlemesine mani olan kış mevsiminin Rus tarihindeki en soğuk kışlardan biri olduğu tartışmasız bir gerçektir. Başka faktörler de olmakla birlikte Hitler'in "General Kış'a" mağlup olduğu bir gerçektir. Ondan 129 yıl önce aynı mağlubiyeti Napoléon yaşamıştır. Enver Paşa da 1. Dünya Savaşı' nda 90 bin askerini Rusya sınırında General Kış'a teslim edip İstanbul'a dönmüştür.

Yazarın biyografisi

Adı:
Meltem Karaismailoğlu

Yazar istatistikleri

  • 7 okur okudu.
  • 10 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.