1000Kitap Logosu
Meltem Soyugüzel
Meltem Soyugüzel
Meltem Soyugüzel

Meltem Soyugüzel

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
6.6
102 Kişi
368
Okunma
6
Beğeni
1.029
Gösterim
Unvan
Yazar
Yaşamı
Etkili İletişim, İnsan ve Toplum, Kişisel Gelişim kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Dikkat Eksikliği ve Odaklanma, Duygusal Zeka, Etkili İletişimin Gücü, Sıra Dışı Düşüncenin Gücü olarak sayılabilir. Meltem Soyugüzel kitapları; Eftalya Kitap aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur. Meltem Soyugüzel tarafından yazılan son kitap "Duygusal Zeka", Eftalya Kitap tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.
Venüs Tanesi
Etkili İletişimin Gücü'ü inceledi.
256 syf.
·
3 günde
·
1/10 puan
Hayatımda ilk defa verdiğim paraya acıdığım bir kitap oldu. Arka kapak ve açıklamada yazdıklarından dolayı almıştım. Kitap adeta iletişimdeki bilgileri açıklayan, sıradan bildiğimiz konular üzerinde duran özelliğe sahip. Belli yaşa gelip belli bir birikime sahip insanlar için elle tutulur hiçbir yanı yok. Çok farklı bir beklentiye girmiştim. Boşunaymış.
Etkili İletişimin Gücü
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
İrem
Bilincin ve Bilinçaltının Gücü'ü inceledi.
288 syf.
·
73 günde
·
4/10 puan
Bilincin ve Bilinçaltının Gücü
Bilinç ve Bilinçaltı kişisel gelişim türünde eserlere çokça konu edinilen kavramlardandır. Bu kitapta, bu kavramlar derinlemesine incelenmiştir. Yazar, bilinç, zihin ve bilinçaltı ile ilgili konulara açıklık getirmeye çalışmıştır. Bu konuları açıklanırken; makalelere, düşünürlerin ve bilim insanlarının görüşlerine yer vermesi anlatımını zenginleştirmiştir. Bilimsel bir dille yazılmıştır. Kitapta kuantum vibrasyonu gibi bilinçle ilgili çeşitli çalışmalara da değinilmiştir. Bilinç kavramını açıklamak amacıyla pek çok tez ve teori üretilmiştir. Kitapta yer alan teorilerden “panpsişizm” ilgi çekici olanlarındandır. Ayrıca bilinçaltımızı etkileyen “Arketip” kavramı da kitapta dikkat çeken bir diğer konudur. Yazarın bilinç ve bilinçaltı ile ilgili çoğu konuya kitapta yer vermesi; konudan kopmaya ve okumayı zorlaştırmaya neden olmuş. Kitabın son yüz sayfasını konu ile ilgili buldum. Gereksiz yere uzatılacağına, özet ve çarpıcı ayrıntılara daha çok önem verilmesini tercih ederdim. Yazarı, ilk defa okuyacaklara bu kitapla başlamamasını öneririm.
Bilincin ve Bilinçaltının Gücü
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
Fırat Ürper
Bilincin ve Bilinçaltının Gücü'ü inceledi.
288 syf.
·
Puan vermedi
Bilinçaltının Gücü ve Değiştirilebilir Kader
Kitabı okumaya başlarken, içindekiler sayfasını es geçmemenizi öneririm. Çünkü yazarın bilinç ve bilinçaltı konularına yaklaşım stratejisi burada belli oluyor. Fizik, Felsefe, Biyoloji, Psikoloji gibi farklı disiplinlerden yaklaşımlarda bulunulacağını görmek, okuma iştahınızı arttırabilir. Ancak maalesef okuma sırasında bu iştah yer yer kesiliyor. Çünkü bazı konularda fazlasıyla yer alan akademik terimler, tepeden inme bir şekilde karşınıza çıkıyor. Bu durum hem akıcılığı bozuyor hem de anlatım kopukluklarına sebep oluyor. Bir ara 'Acaba haksızlık mı ediyorum? Akademik kitap olarak mı yayınlandı yoksa? ' diye kitabın satışa sunulduğu kategoriye baktım. Bir çok yerde 'kişisel gelişim' kitabı olarak sınıflandırılıp piyasaya sunulmuş. Aslında bu kitap, popüler bilim konsepti ile yazılsaydı, bence çok daha güzel bir iş ortaya çıkardı. Kitabı okurken çok çok sıkıldığımı söyleyemem ama mahsulü olduğumuz eğitim sistemini ilk kez 'İyi ki...' diye başlayan bir sözle olumluyarak andığımı söylemek isterim. Evet! İyi ki ortaokul, lise ve üniversitede farklı branşların teorik bilgilerinde boğulma deneyimimiz var. Yoksa bu kitabın sonunu getirmek için geçen süre, Karamazov Kardeşlerden her gün 10 sayfa okumaya benzer bir hal alırdı. Bir kişisel gelişim okuru için bence kitapta yer alan en önemli husus, bilinçaltının gücü konusuydu. Çünkü hayatta başarı sağlayanların ortak bir sırrı burada ifşa ediliyor. İşte bu noktada okuduğum en etkileyici kişisel gelişim kitabı olan Joseph Murphy'nin Bilinçaltının Gücü kitabına değinildiğini görmek çok hoşuma gitti. Biz sıradan insanlara, başarılı olmanın formülü veriliyor. Üstelik en somut, en sade ve en anlaşılır haliyle. Formülü şu şekilde tek cümleye indirgeyebiliriz: Doğru bir hedef belirleyip bunu bilinçaltının gücüne teslim etmek... Yapılacak tek şey bu. Kaderin çabaya bağlı kılındığını düşündüğümüzde, bilinçaltının gücüne inanıp hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalara başlamamız, kaderimizin değişeceğinin ilk işaret fişeği olacaktır.  
Bilincin ve Bilinçaltının Gücü
OKUYACAKLARIMA EKLE
1