Yazar
Menderes Çakıcı

Menderes Çakıcı

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.7
71 Kişi
160
Okunma
15
Beğeni
672
Gösterim
Unvan
Türk Uçak Mühendisi, Kaptan Pilot, Yazar
Doğum
Ankara, Türkiye, 1965
Yaşamı
1965 Ankara doğumlu olan Menderes Çakıcı, 1988 yılında ODTÜ Uçak Mühendisliği’nden mezun oldu. THY’nin pilot eğitimi için yurtdışına gönderilen Çakıcı, eğitim sonrası ikinci pilot olarak uçmaya başladı. Bugüne kadar Boeing 727, 737, RJ 70/100, Airbus 319- 320-321 ve Boeing 777 tipi uçaklarda uçtu. Evli ve iki çocuk babası olan Çakıcı, halen Boeing 777 uçaklarında kaptan pilotluk ve uçuş kontrol öğretmeni olarak görev yapıyor.
Seviilyikitli
Havada Kalan Sorular'ı inceledi.
336 syf.
·
18 günde
·
Puan vermedi
havacılık sektöründe olan, havacılık sektöründe olmayan ama havacılığı merak eden ve havacılığa ilgisi olmasa dahi uçak korkusu yaşayan kişilerin okuması gereken bir kitap. Anlatım tarzı çok güzel örneklendirmeler yapılmış geçmişten bazı bilgiler verilmiş ve yeterince sade bir dille anlatılmaya çalışılmış. Fakat kitap içerisinde bir çok yazım hatasına denk geleceksiniz bu sizi rahatsız edebilir. Çoğu bilginin gerçekten akılda kaldığını düşünüyorum ama bazı önemli tarihli bilgiler uçaklar hakkında sayısal bilgiler kitabı bitirdikten sonra aklınızda kalmayabilir eğer sizde benim gibi bir havacıysanız kitaptan küçük notlar alarak ilerlemenizi kısa özetler çıkarmanızı öneririm. Kitap bittikten sonra o aldığınız notları günü gününe okursanız çok daha verimli olacağını düşünüyorum. KAPTAN PİLOT MENDERES ÇAKICI’ya teşekkürlerimi iletiyorum ve şununla bitirmek istiyorum uçak en üst düzey güvenliliği sağlayan ulaşım aracıdır.
Havada Kalan Sorular
OKUYACAKLARIMA EKLE
11
Sevgili Okur
Havada Kalan Sorular'ı inceledi.
336 syf.
·
10/10 puan
Menderes Kaptan bilgilerini ve deneyimlerini havacılık geçmişi olmayan birisi için bile anlaşılır şekilde paylaşmış. Samimi ve sohbet havasında, soru - yanıt şeklinde geçen kitap bilginize bilgi katmak için birebir.
Havada Kalan Sorular
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
Ahmetcan Karagül
Havada Kalan Sorular'ı inceledi.
336 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Uçak korkusu yaşayanların korkusunu hafifletecek, uçaklara meraklı kişilerin merakla okuyacağı bir kitap. En ufak teknik detaydan çeşitli acil durum senaryolarına, -uçağın havada yakıtı biterse ne olur, iniş ve kalkışta neden perdeler açılır vs.- kadar merak ettiğiniz, bütün sorularınıza cevap verirken bunların görsellerle oturtulması da kitaba kalıcılık katıyor. Havacıların ve uçak korkusu yaşayanların mutlaka okuması gereken bir kitap.
Havada Kalan Sorular
OKUYACAKLARIMA EKLE
1