Merve Mumcu

Merve Mumcu

Editör
0.0/10
0 Kişi
·
Okunma
·
0
Beğeni
·
1
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
344 syf.
·Puan vermedi
Bize bir karışıklık yaşatmasa, kitaba dair kalem oynatmak gibi bir niyetim yoktu. On beş belki yirmi yıl önce, klasiklerin beşiğinde tıngır mıngır sallanırken “historical romance” türünü keşfettik (ben ve yakın iki arkadaşım), e biraz da kapılmış olabiliriz:) Neyse uzatmadan yazıyorum (inşallah). Geçtiğimiz hafta bende toplandık, içlerinden biri bu kitabı getirdi, ben ve diğer arkadaşım aaa biz bunu okumuştuk dedik. Yok dedi, bu yazarı okumuştuk ama kitap yeni, baskı tarihine bakın. Gerçekten de 2019 1.baskı, içeri gittim baktım arandım vs fakat benim kitaplarımın büyük bir kısmı da, yer sıkıntısından kutuların içlerinde, tamam madem 1. Baskı diyor diyerek aramaktan vazgeçtim kabullendim. Kitabı okuyorum, bi aşinalık var ama, en son Valdez okuyalı seneler olmuş, tür de maalesef istisnaları hariç, neredeyse hepsi birbirinin aynı, diğer okuduklarım zihinsel dinginlik açısından fırsat vermediğinden, böyle düşünmeksizin okumak da işime geliyor. Buraya eklemeye ya da size göstermeye de niyetim yok:) Dün gelmişim son elli sayfaya, biz okumuştuk diye ağız birliği ettiğim arkadaşım aradı, bak şimdi dedi baskı yılı on sene öncesi arka kapak yazısını okuyorum, e dedim evet bu kitap, peki nasıl olur. Efenim telif Koridor yayınlarından Nemesis Kitap bünyesine geçmiş, onlar da daha önce hiç basılmamış gibi 1. Baskı diyerek sürmüş piyasaya, önce arkadasım a bu yazarın yeni kitabı çıkmış diyerek almış, sonra bendeniz saftirik, tekrar tekrar okumuşuz. Ya çok kitap okuyunca şöyle bir sıkıntımız var, takip. Ben çoğu yazar ve eserde bunu yaşıyorum, nitekim arkadaşlarımda. Okuyup okumadığımıza o an kitapçıda emin olamıyorsak ilk baktığımız şeylerden biri tarihi oluyor. Arada da kazalar yapıyoruz. Dün çok eğlendik kendimizle. Ölmez sağ kalırsak yine unutur, bi on sene sonra yeniden okuruz bu edebi şöleni diye.
Tavsiye listeme almadım, almayacaktım da zaten, sadece aklınızda bulunsun telifler mesele memleketimizde diyerek not düşmek istedim, bir de kendime tabi:)
Normalde türün istisnalarından olup, kasık beyin hattı bi gidişatı olsa, neden olmasın alıp okuyabilirsiniz derdim, lakin burada arada beyin lüzumsuz görülmüş. Tam gaz kasık, kasık, kasık denmiş. Valdez sevenlere selam olsun:)