Mervin Tabbart

Mervin Tabbart

Yazar
4.3/10
3 Kişi
·
5
Okunma
·
0
Beğeni
·
275
Gösterim
Orta Çağ'da vebalılara katil işlemi uygulanırdı. Modern ruhbilimse katillere hasta işlemi yapmaktadır.
Sevişme eylemi şevheti, ruhsal duygudan ayırmaz. O, varoluştur. Temiz sevgi yakında olmasa da olur. Şehvetse yakındadır. Ya da bir hiçtir o. (...) İşte şehvet! Dünyanın hakanı. Egemenliği bitti mi ki? Şu her gün olup bitenler, onun egemenliğini sürdürdüğünü gösteriyor. (...) Kendisini seçeni yöneten bir meşruti kraldır şehvet.
Dert, üzüntü su gibi harcanıyor, diye düşündü. Sanki fazlalıklar havayı temizlermiş gibi.
Amacı acıları yok etmek olan bir dünya acı çekmekle kalmamakta, onu deşmekte, oymaktadır. Acı, acıya katlanışa dönüşüyor.
Mervin Tabbart
Sayfa 15 - Tarnovska'nın Oluşumu
Önce bir yanlışlık yapılır. Sonra onu düzeltmeye çalışır insan. Böylece yeni bir yanlışlık yapılır. Bir şeyi düzeltmeye hiç yeltenmemeli.
Bakın, kimse katilinin kim olacağını bilemez. İnsanın kişiliğiyle ilgili bu. Bütün öldürülenleri yeniden hayata kavuştursaydık, hiçbirinin polise yararı dokunmazdı, öldürülenlerin büyük çoğunluğu, katillerinin kim olduğunu kendilerine söylediğimizde bize inanmazlardı çünkü. Kendi katillerinden yana tanıklık ederek bize zorluk çıkarırlar, sonunda da, yanıldıklarını anlayarak ikinci kez ölürlerdi.
Cehennem kavramı yanlış olmalı. Haksever olsaydı Tanrı, herkes kendi cehennemine sahip olurdu. Birbirine benzeyen suçlar yoktur. Ama cezalar birbirine benziyorlar.
Zorla ve hedef tarihinden günlerce sonra bitirebildiğim,tamamen zaman kaybı bir kitap..
Okuma hızının,içindeki yüzlerce rus ve italyan özel isimlerinden dolayı iyice yavaşlıyan çok sığ bir kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
Mervin Tabbart
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 5 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.