Metin Akand

Metin Akand

Çevirmen
5.7/10
43 Kişi
·
103
Okunma
·
0
Beğeni
·
2
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
30 syf.
·1 günde·5/10
Kitap gerçekten de çok kısaydı. Ve açıkçası çok da bilgilendirici olduğunu söyleyemem.

Zweig'in yazım tarzını daha önce iki kez gördüm. Bu üçüncü oluyor. Okuduğum ilk iki kitaptan anladığım kadarıyla yazar olayın geçtiği zaman hakkında detaylı bilgi veriyor. Ancak bu kitapta bunun tersi vardı.

Ne oluyor, ne bitiyor.. Çok bir şey anlamadım. Bilemiyorum belki de bu kitabı okumaya hazır değildim. Ama söylemeliyim ki, hayal kırıklığına uğradım..
30 syf.
Stefan Zewig'in Lenin'in 1916-1917 arasında Rus devriminden sonra İsviçre'den Rusya'ya dönüşünü anlatan kitap.kitabında pek psikolojik derinlik göremedim. Çok kısa ve yüzeysel bir anlatımı var. Okuduğum Satranç, Olağanüstü Bir Gece ve Bilinmeyen Bir Kadının Mektubun'dan aldığım lezzeti bu kitaptan alamadım.
30 syf.
·1 günde·7/10
En fazla yarım saatte okunacak bir kitap. Kitap dediysem öyle hemen bilindik kitaplarla karıştırılmasın. Lenin'in 1917 Rus Devrimi ardından sürgünde bulunduğu İsviçre'den ülkesine dönüşünü anlatan bir uzun makale aslında.
30 syf.
·1 günde·8/10
Stefan Zweig Lenin'in 14 yıllık gurbet hayatından sonra ülkesine geri dönüş hikayesini 30 sayfaya sığdırmaya çalışmış. Çok yüzeysel bir anlatıma sahip. Bir çırpıda bittiği için üstüne fazlaca bir şey yazmak mümkün değil.
30 syf.
·1 günde·Puan vermedi
30 sayfalık incecik bir kitap nasil bitti anlamadım bile. Bir adamın rus devriminden sonra kendi ülkesine dönüşünü ve yolculuk sırasındaki iç hesaplaşmalarını anlatıyor.
30 syf.
·5/10
Kitabı hiç beğenmedim, okumasam da olurmuş. Zweig'in diğer harika kitaplarındaki psikolojik karakter incelemesi burada yok. Lenin hakkında yazılmış. Çok kısa ve gereksiz bir kitap
30 syf.
Lenin’in Rusya’da ihtilal olduğunu duyması üzerine harekete geçişini anlatan kısa bir Zweig kitabı. Zweig beni şaşırtmadı desem yalan olur. Hitler’den kaçıp Lenin kitabı yazmak… Ne diyebiliriz ki? :D En beğenmediğim Zweig kitabı bu oldu herhalde. Avrupa'nın Vicdanı uzunluğundan dolayı yeter artık dedirtmişti ama bunda bir mana bulamadım. ^^
30 syf.
·1 günde·6/10
sığ anlatım, yüzeysel açıklamalar. siyasi kaygı sebepli yazılmış olma düşüncesi uyandırıyor. zweig standartlarının altında bir kitap demek sanıyorum ki yanlış olmaz.
30 syf.
·4/10
30 sayfada koskoca devrimi, Lenin'i anlatmak zaten mümkün olamazdı. Kitabın son sayfalarında az da olsa coşku duygusu katsa da yetersiz bir kitaptı. Begenmemekten ziyade açıklayıcı olmaması 4 puan vermemde etkili oldu.
30 syf.
·1 günde·Puan vermedi
İnsanlığın yildizinin parladığı anlar kitabın da öyküsü olan kısmı burada kitap olarak sunumunu görüyoruz. Biraz daha ayrıntılı olup karakteri oldukça iyi tanıtıyor.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 103 okur okudu.
  • 60 okur okuyacak.