Metin Sözüçetin

Metin Sözüçetin

Yazar
9.4/10
10 Kişi
·
19
Okunma
·
7
Beğeni
·
71
Gösterim
"Ben hayatı işte böyle inişli çıkışlı, sürprizlerle dolu seviyorum hocam... Hayat nedir ki zaten? Her gün yeni bir umut, açlık da var, tokluk da. Hayat işte öyle bir şey."
Duvarlar örmezdi etrafına. Şeffaf ve dobraydı, dan dan söylerdi içinden geçeni, ama hep kontrollü ve saygılıydı, dozajı hiç kaçırmazdı. Bu huyu yüzünden kolay kalp kırdığı çok olurdu ama en geç ertesi gün içgüdüsel olarak salgıladığı sevgi huzmeleriyle yapıştırırdı kırılan parçaları.
1945'ten bu yana yalnızca 28 gün savaşsız, yani barış içinde yaşanabilmiş: 'Bizim' Barış da, kendisiyle barışık, yalnızca 28 yıl yaşayabildi işte.
En parasız günlerinde bile, "Ben çok mutluyum, çok iyi hissediyorum" derdi. Asla negatifliği, huzursuz ortamları sevmezdi.
Sevgiyi, duyarlılığı yücelten, açlığı, yoksulluğu, savaşı yeren, çevrenin insana layık olarak korunması gereğini şarkılarıyla haykıran, onun yaşında göçmüş nice evrensel rock yıldızı gibi bir "barış" adamıydı o.
216 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
 Evet şimdi inceleme vakti. Hiçbir kitabı okurken bu kadar duygusallık yaşamadım aslında duygusallığı seven bir insan da değilim ama işte Barış Akarsu... hiç ağlamayı sevmeyen birini bile ağlatmayı becerdi.
 Öncelikle Metin abi mükemmel bir kitap yazmış, Barış Akarsu hakkında bu kitabı okumadan önce çok da bilgi sahibi değilmişim meğer, bu kitabı okuduktan sonra daha da sevmeye ve özlem duymaya onu daha da yakından tanımaya başladım, sana teşekkürlerimi sonsuz iletiyorum Barış Akarsuyu bize anlattığın için, bizi Barışsız koymadığın için.
 Aslında yazacak çok şey var ama ellerim titriyor yazarken daha fazla yazamıyor insan. Bu güzel insanı tanıyın, tanıtın ve onu her daim kalbinizde yaşatın, yaşattırın onun gibi mükemmel bir insan gelmez daha bu dünyaya.
 Ben o zamanlar küçüktüm 7 8 yaşında felan ölüm haberi ekranlarda felan görünce çok üzüldüm halbuki çok da tanımıyordum kendisini o zamanlar şarkıcıların hiçbirinin farkında değildim tabi, her neyse ölüm haberi aldıktan sonra ablalarım ağlamaya başladı hüngür hüngür, annem de ağlamıştı çok şaşırmıştım. Çünkü annem hiç sanatçı sevmezdi ama Barış'ı çok seviyormuş bunu da sonradan öğrendim. Annem ağladıktan sonra tabi ben de ağlamıştım ama annem ağladığı içindi çünkü annem kolay kolay bir sanatçıya ağlayan biri değildi. İşte Barış herkesin gönlünü feth etmişti herkesi kendine sevdirmişti, annemi bile... Ve 2 gün önce felan şarkısını açmıştım Barış Akarsu'nun annem anında tanıdı dedim ya annem sanatçıları ne hatırlar ne de sever ama Barış ne unutuldu ne de sevgimiz azaldı bizim hâlâ starımız o. Seni unutmak mümkün mü?
 Ben burada bitireyim düşüncelerimi şimdi o mükemmel insanın son mesajını yazıyorum.
 "Dostlarım, çok güzel bir olay gerçekleştiriyoruz ve sizin yüreklerinizle daha çok güzel şeyler yapacağız. Bizim yardıma ihtiyacı olan herkese kucağımız, yüreğimiz açık, inşallah her şey daha güzel olacak, ben dünyanın en şanslı adamıyım çünkü sizin gibi sevenlerim var, yürekli sevgi dolu. SİZLERİ ÇOK SEVİYORUM. Yüreklerimiz sevgiden, paylaşmaktan hiç uzak kalmasın."
Son olarak kitabı okuyun, okutturun bu güzel insanı gelecek nesillere de yayalım :)
 

 

Yazarın biyografisi

Adı:
Metin Sözüçetin

Yazar istatistikleri

  • 7 okur beğendi.
  • 19 okur okudu.
  • 11 okur okuyacak.