Metin Uçar

Metin Uçar

Yazar
Derleyen
BEĞEN
TAKİP ET
koseli-arti
coklupaylas
ucnokta_yatay-1
yildiz
9.3
31 Kişi
okuyor-dolu
129
Okunma
v3_begen_dolu
8
Beğeni
goz
738
Gösterim
272 syf.
Kitap iki bölümden oluşuyor.. Rika hattı ile yazılmış hikayeler, makaleler ve bunların günümüz türkçesi ile yazılı halleri. Eğer Osmanlıca metinler okumaya yeni başlamışsanız öncelikle bu serinin ilk kitabını okumanızı tavsiye ederim. İlk kitap bilgisayar hattı ile yazılmış hikayelerden oluşmakta.
kamera
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
240 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Osmanlıca Öğrenmek İsteyenlere
kamera
Osmanlı Türkçesi Kolay Okuma Metinleri 1
kamera
Osmanlı Türkçesi Kolay Okuma Metinleri 3
kamera
Osmanlı Türkçesi Kolay Okuma Metinleri 2
Osmanlıca öğrenirken aşama aşama takip edilmesi gereken metin seviyeleri bu 3 seride verilmiş. İlk başta matbu harfleriyle temel metinler var, daha sonra biraz daha gelişmiş matbu metinler ve rika metinler diye ilerliyor. Zaten okudukça kolay gelmeye başlıyor ve hızlanıyorsunuz bunun için de bol bol pratik yapabileceğimiz metin var. Ayrıca metinlerin Türkçe açıklamaları da verilmiş ve bu bence en güzel özelliklerinden birisi. Diğer en sevdiğim yanıysa önemli ve değerli şahsiyetlerin yazılarına, tekerlemelere, şiirlere, öykülere yer verilmesi. Hatta metinlerde bazen Osmanlıca öğrenmenin öneminden bahsederken, bazen de hayattan dersler var. Açıkçası böyle olunca okumak daha eğlenceli ve zevkli oluyor. Değerli ve kıymetli bir çalışma olmuş, tavsiye ederim.
kamera
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
240 syf.
·
48 günde
·
Puan vermedi
Kitap Osmanlıcayi öğrenmeye başlayan, 1. Kuru bitiren herkesin okuyabileceği bir eser. Kitaptaki metinlerden iki üçü hariç ( başını vermeyen şehit, bu hikaye yeni başlayanlar için uygun olmayan kelimeler içeriyor, Forsa da öyle) keyifle okunacak bölümler içeriyor. Osmanlıcanizi geliştirebilirsiniz tavsiye edilir
kamera
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
111 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Kitabın 83 sayfası Osmanlıca Türkçesi ile yazılıdır. Matbu hat( Yani matbaa hattı) Kalan 28 sayfası ise Bu mektupların Latin harfleriyle yazılmış halidir. Çanakkale mektuplarıni okumak için bu eseri almayın çünkü buna dair bolca kitap var. Bu eser Osmanlıcayi geliştirmek isteyenlere hitap ediyor. Osmanlıca 1. Kuru bitiren herkesin okuyabileceği bir eser. Içindeki resimler de güzel. Cephede çekilmiş fotoğraflar ve mektupların orjinal yazıları da fotoğraf olarak eklenmiş. Toplam 26 mektup vardır.
kamera
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
;