Meyra İlknur Mısır

Meyra İlknur Mısır

Yazar
10.0/10
1 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
16
Gösterim
Adı:
Meyra İlknur Mısır
“İnsan bir fikri savunma ihtiyacı duyuyorsa kendi de yeterince ikna olmadığındandır. Fikri savunan farkında değildir ama aslında fikri değil kendini savunuyordur. Çünkü inanç başkadır savunmak başka zanneder. İnsan inandığını sadece yaşar, savunduğunu ise yaşadığını.”
“Hayat seni yaşamak aslında bir sanat. Olduğun gibi kabul ettiğimden beri tam bir coşkusun. Oysa saat gibi kurarken seni alışkanlık ve korkuydun.”
“Asıl başarı ne biliyor musunuz? Hiçbir açığınızı kaçırmayıp takdir etmeye geldiğinde ağzını bıçak açmayanlara rağmen yolunuzda yürüyebilmek.”
“Yaş aldıkça daha bir seviyor insan sonbaharı, belki kendine benzettiği için belki de hengamesinden anca fark ettiği için...”
“Sevgi kuşatıcı bir duygudur ama yanlış ellere düşmeye görsün, bir o kadar da esir edicidir, kör edicidir. Sevgiyi sahip olmak ya da ait olmak zannedenlerle doludur dünya. Kimi sevgiyi istismar eder, kimi sevdiğini. Kimi kendini kurban eder, kimi sevdiğini zannettiğini...”
“İnsan hem suçlu hem de kurban olabiliyor aynı anda. Haksızlığa uğradıkça giriyor kendi karanlığına, sonra da başkalarını çekiyor oraya. İçindeki öfke yatışacak zannediyor ama daha da derinleşiyor yara. Bataklık da kendisi oluyor, o bataklıkta batan da.”
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Meyra İlknur Mısır

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okudu.