1000Kitap Logosu
Mhairi McFarlane
Mhairi McFarlane
Mhairi McFarlane

Mhairi McFarlane

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.3
8 Kişi
21
Okunma
1
Beğeni
410
Gösterim
Unvan
İskoç Yazar
Doğum
İskoçya, Birleşik Krallık, 1976
Yaşamı
Mhairi, 1976'da Falkirk, İskoçya'da doğdu. Nottingham'da okula gitti, Manchester Üniversitesi'nde İngiliz Edebiyatı okudu ve daha sonra gazeteciliği ile vatandaşlarını memnun etmek için Nottingham'a döndü. Stajyer muhabirlik, muhabirlik, özellik yazarı ve köşe yazıları görevlerinden sonra, Nottingham Post'taki dağın tepesine tırmandığını ve 31 yaşındayken bir roman yazmaya karar verdiğini fark etti. İlk romanı "Hello Had Me" adlı romantik komedi, ilk romanı Aralık 2012'de yayınlanmaya başlandı. Bu tarihten bu yana HarperCollins'in en çok satan e-kitap haline geldi, 16 dile çevrildi ve önemli bir film olarak geliştirildi. Mhairii, senaryoyu yazdı. Aralık 2013'te yayınlandı ve Sunday Times'ın En Çok Satanlar listesini yaptı. Mhairi'nin HarperFiction için ilk hard-back başlığı, It's Not Me, You're, 6 Kasım 2014'te yayınlandı . Halen, dördüncü romanı üzerinde çalışıyor; ekrana Merhaba Birlikte Sen Me Is Had Me'ya uyarlanıyor ve televizyon için bir komedi-drama senaryosu geliştiriyor.
Gül G.
Sen Merhaba De Ben Aşk Derim'i inceledi.
432 syf.
·
10/10 puan
Yağda yumurta tarifini dahi yirmi sayfada anlatabilecek İngiliz Edebiyat kafasının benim sevdiğim hatta çok sevdiğim bir ürünü. Öyle bir iki ayda olup biten, mantığımı sığ sularda boğmaya çalışan kitaplara inat, gayet yayıla yayıla, olay örgüsü yılları kapsayan, bu tarz kitaplarda hiç görmediğimiz olayları işleyen çok güzel bir dostluk ve aşk hikayesiydi.
Sen Merhaba De Ben Aşk Derim
OKUYACAKLARIMA EKLE
9
BKM KİTAP
Sponsorlu
İş Bankası Yayınları Tüm Kitaplarında %50 İndirim
Charles Dickens'dan "İki Şehrin Hikayesi" veya Carlo Collodi'den "Pinokyo" veya Dostoyevski'nin başyapıtı "Karamazov Kardeşler", bu liste uzar gider ama ne bkmkitap'ta ne de İş Bankası Kültür Yayınları'nda kitaplar bitmez. Tüm kitapseverleri mutlu etmek için İş Bankası Kültür Yayınları'nın tüm kitaplarına %50 indirim yaptık!💥 İndirimi yakalamak için bkmkitap.com'u ziyaret etmeyi unutmayın!📚 Hemen İncele: bkmkitap.com/is-bankasi-kultur-y...
1
115
turuncubihayal
Sen Merhaba De Ben Aşk Derim'i inceledi.
432 syf.
Bu kitabı okumaya ara verdiğim için çok üzgünüm öncelikle. O kadar tatlı bir aşk romanıydı ki... Ah be canım Rachel' ım sana çok üzüldüm. Yıllar sonra aşık olduğu adamla karşılaşan bir kadının hikayesini okuyoruz. Kızımızı çok sevdim. İyi kalpli, yardımsever, düşünceli ve fazlasıyla tatlıştı. Tek kötü özelliği fazla düşünceli olması idi ki bunun yüzünden çok da çekti. Olayların yavaş yavaş işlendiği bu roman hiç yormadan kendini okutturuyor. Acaba Ben ile ilişkileri nasıl ilerleyecek diye diye merak içinde okudum. Başlarda Simon' ı sevsem de kötü günde gerçek yüzünün ortaya çıkmasıyla soğudum ondan. Ben' ciğimi de sevdim Rachel kadar olmasa da. Aşkını ilan ettiği bölüm defalarca okunur. Güvensizlik ve korku yüzünden heba edilen yıllara üzülsem de sonunda mutlu oldular haberi geldi ya, değer herhalde üzülmeye. Yazarın çok güzel yazdığı ve aşkı tadabileceğiniz bu romanı okuyun bence. İyi okumalar.
Sen Merhaba De Ben Aşk Derim
OKUYACAKLARIMA EKLE
5