Migene Gonzalez-Wippler

Migene Gonzalez-Wippler

Yazar
8.0/10
2 Kişi
·
4
Okunma
·
0
Beğeni
·
18
Gösterim
Adı:
Migene Gonzalez-Wippler
Gerçekte bir ruhun isme gereksinimi yoktur. Kendi özü onu tanımlamaya yeter. Ancak tensel düzlemde madde, ruhların buluşup, birbirlerini tanıyamayacağı oranda yoğundur ve bu nedenle isimlere gereksinim duyulur.
..."Varlığımızın kaderin bir tuhaflığından, tarihin bir hatasından veya kozmik drama içinde yer alan anlık bir noktadan ibaret olduğuna inanmıyorum. Bizim dünyayla bağlantımız çok daha derin ve özel. Burada oluşumuz kesinlikle rastlantısal değil."
Oysa Terra'da herkes farklı şekillerde konuşuyordu ve söyledikleri çoğu şeyin kalplerinde yankılanmadığını kolayca görebiliyordum.Joab'a bunun nedenini sorduğum zaman bu konuşmaların yalanlar olarak bilindiğini söyledi.Ruhta yankılanmıyorlardı çünkü doğru değildiler.Beni şaşkınlığa düşürerek, yalanın Terra'da çok yaygın olduğunu çünkü insanların birbirlerine güvenmediğini açıkladı."Neden?" diye sordum."Çünkü yalnızca kendilerini düşünüyorlar."diye yanıtladı."Tüm çabaları da temel içgüdü ve arzularını tatmin etmeye dayalı.Bu ırkın korkunç trajedisi bundan kaynaklanıyor.Adı bencillik.Onun etkisi altına girmekten kaçın çünkü dokunduğu her şeyi yok ediyor."
"İnsanoğlunun süregelmiş en temel takıntılarından biri,insan bedeninin kırılganlığı ve bir gün öleceği gerçeği üzerindedir.Kaçınılmaz ölüm gerçekleştiğinde ne olacak? Bilinmez ve gözle göremediğimiz başka bir alemde varlığımızı sürdürecek mıyız? Yoksa son nefesimizle birlikte benliğimiz, zihnimiz,bizi biz yapan diğer şeyler de sona mı erecek? Peki ya çoktan o gizemli âleme göçüp gitmiş olanlar? Onlara tekrar kavuşabilecek mıyız? Yaşamımızın bir parçası olmuş ve ruhumuzda sonsuza kadar iz bırakmış olan ilişkileri, dostlukları ve aşkları çözümleyebilecek miyiz?"
"Kendi bilincimize öylesine dalmışızdır ki,onu sonsuza kadar yitirme düşüncesine katlanamamakta,bu nedenle de yaşamımızın sona ermesi fikriyle bir türlü yüzleşememekteyiz."
"İlk hissettiğim şey müthiş bir kederli çünkü nerede olduğumu veya kim olduğumu bilemiyordum.
...İkinci hissettiğim şey ise korkunç, dayanılmaz ne nefes kesen bir fiziksel acıydı.O korkunç kasılmaların kıskacında adeta tüm benliğim acıyla kıvranıyordu."
...Eninde sonunda bu acıyı bastırmayı öğrenebileceğimi de ekledi."
"Ölümden sonra maddi dünya geçip giderken,zihin dünyası,yani her gece istirihata çekildiğimiz yer olan özümüze çekiliyor ve fiziksel yaşamın son bulmasına karşın bilinç olarak orada var olmayı sürdürüyoruz."
Ernst Senkowski'nin tabiriyle,"Pratikte her şeyin mümkün olduğu bir olasılıklar dünyasında yaşıyoruz.Motivasyon ve duygularımızın yardımıyla olasılıkları etkilemek ve gerçekleşebilecek şeylere dönüştürmek bizim -zihnimizin- elimizde..."
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Migene Gonzalez-Wippler

Yazar istatistikleri

  • 4 okur okudu.
  • 4 okur okuyacak.