Mihail Zadornov

Mihail Zadornov

Yazar
5.5/10
2 Kişi
·
3
Okunma
·
0
Beğeni
·
41
Gösterim
Adı:
Mihail Zadornov
Unvan:
Yazar
Doğum:
1948
Ölüm:
2017
Baştakiler hırsızlıkla bilerek savaşmıyorlar. Çünkü halk çalıp bir şeyler kazanmazsa, biz ne çalarız, diye düşünüyorlar. Ve haklılar da.
Mihail Zadornov
Sayfa 89 - Cem yayınevi
Halk ile yönetim arasında Kremlin duvarlarının bulunması, halkı yönetimin şerrinden koruyor. Halk, tek onlar orada yaşasınlar da bize bulaşmasınlar, biz onları doyururuz, diyor.
Mihail Zadornov
Sayfa 89 - Cem yayınevi
Kanımca Rusya'yı iyi yönetmek için hırsızlığın yasalaştırılması gerek. Böylece hem halk, hem yönetim, biri altta biri yukarıda çalarak özerkliklerini ilan etmiş olurlar.
Mihail Zadornov
Sayfa 89 - Cem yayınevi
Ülken ne denli çekilmez olursa olsun, onun yanıbaşında, ondan daha berbat bir ülkenin bulunacağını unutmayalım
Mihail Zadornov
Sayfa 31 - Cem Yayınevi
Ben yüklü para sahiplerinin başlarına dert açtıkları kanısındayım. Durmadan onu nasıl çoğaltacağını, nereye yatırım yapacağını ve akrabalarından nasıl saklayacağını düşüneceksin. Üstelik, zenginin akrabası çok olur, sözü de gerçeğin ta kendisidir.
Mihail Zadornov
Sayfa 38 - Cem yayınevi
Kadının direksiyonda ve halkımızın demokratik yönetimde ne yapacağını önceden kestiremezsiniz. Sürücü hanım sağa döneceği işaretini verdikten sonra sola döner ve hiç belli olmaz, durur geri geri gider. O, tehlikeyi hissetmez, çünkü canı öyle istemiştir. Özetle halkımızın dediği gibi: " Araba kullanan bir kadının, elinde bomba bulunan bir maymundan hiçbir farkı yoktur." Maymunun bombayı nerede atacağını hiç kimse önceden bilemez.
Mihail Zadornov
Sayfa 90 - Cem yayınevi
139 syf.
·8 günde·5/10
Kitaba başlamadan önce arkasındaki kısa bilgi içeren kısmı okuduğumda acaba bahsedildiği gibi beni güldürürken düşündürebilecek mi diye birtakım soru işaretleri vardı kafamda. Çünkü elimdeki kitap Rus kültürü ve yönetimiyle alakalı -zaman zaman olayları değerlendirirken ister istemez ülkemizden de parçalar bulacaksınız- iğnelemelerden, eleştirilerden ve öykülerden oluşuyordu. Ya anlamazsam ya tam olarak verilmek istenen mesajı değerlendiremezsem gibi kuşkularla başladım okumaya. Her bölüme yeni bir öykü ile başlayıp her öykünün sonuna geldiğimizde yeni bir mesaj iletiyor yazar bizlere. Tabii bu verilen mesajlar öyle hayatımızı tekrar gözden geçirecek kadar büyük mesajlar değil ancak hepimizin zaten gözümüzün önünde bir benzerini yaşadığımız olaylarla ilgililer. Kafamdaki soru işaretlerimin çoğunun yersiz olduğunu kitap bitince tam olarak anladım. Bunda kitabı anlaşılır şekilde çeviren çevirmenin de payı oldukça yüksek. Kısacası eğer hem güldürsün hem düşündürsün diye aradığınız bir okuma kitabı varsa okuyabileceğiniz türden bir kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
Mihail Zadornov
Unvan:
Yazar
Doğum:
1948
Ölüm:
2017

Yazar istatistikleri

  • 3 okur okudu.