Mücahit Gültekin

Mücahit Gültekin

Yazar
8.8/10
19 Kişi
·
40
Okunma
·
8
Beğeni
·
570
Gösterim
Adı:
Mücahit Gültekin
Unvan:
Psikolojik danışman, Yazar
Doğum:
Tavşanlı, Kütahya
Bursa Uludağ Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun ve aynı üniversitede yüksek lisansını tamamlamıştır.
Modern dünya düşünen, okuyan, araştıran ve sorgulayan değil; izleyen bir kuşak var etmiştir.
Acı verici olan; demokrasi, özgürlük, eşitlik, insan hakları gibi kavramları dillerinden düşürmeyenlerin, insanlığın yaşadığı trajediyi üreten kişiler olmasıdır.
"Sayısal bölümlerin değerli olması büyük oranda Batı 'nın materyalist, kapitalist felsefenin hakim olduğu bir dünyada yaşıyor olmamızdan kaynaklanıyor.
Düşman koşullara, içinde bulunduğumuz bağlama ve psikolojik gerçekliğimize uygun yalanlar söyler. Diğer bir ifadeyle, şeytan standart basmakalıp söylemler kullanmaz; kişiye özel fısıldar.
Beş yaşındaki anaokulu öğrencisi Mehmet bir resim yapar babasını annesinin resmini yapar fakat babasının kolları ve ağzı yok. Öğretmen sorar niye yok "Babam kollarıyla annemi dövmesin ve ağzıyla anneme küfretmesin."
"Karatay Diyeti"Canan Karatay 31 Ekim 2013'de 50 bin dolar ve 10 bin lirayı kendini hakim Polis olarak tanıtan kisilere inanarak verdi. Sonradan dolandırıldığını anladı.(adeta hipnotize olmuştum. Ne derlerse yapıyordum.)
"Bir şeyin gerçek olması pek o kadar önemli değildir;fakat gerçek olarak algılanması çok önemlidir"
Henry Kissinger
Araştırmaya göre faillerin %20 si yetiştirme yurtlarında büyüdüğünü, %41'nin boşanmış ailelerin çocukları olduğunu, %24'nün ise, sürekli kavga ortamında büyüdüğünü belirtti.
Kitap her şeyin toz pembe olmadığını ögretiyor
Bazen tek bir kelimede milyonlarca oyunun döndüğünü
Sebepler ve amaçlar üzerine nelerin döndüğünü
İnsanları kendileri için nasıl bir kukla olarak kullandıklarını anlatan güzel bir kitap

Hayal gücü denildiği zaman insanların aklına güzel şeyler gelir.Tabi güzelliğinin yanında aciz kaldığımız yanlarininda var olduğu kesin. ışte bu aciz kaldığımız yanlarından aklınıza gelemeyecek kadar algı oyunu oynandığını ve elinizde olmadan o oyuna tabi olduğunuzu söylemek gerekir. şimdi sizden 'beyaz bir fili hayal ettmmeeyyiinn' dediğim zaman, beyaz bir fili hayal etmeye çalışmışsinizdır.ışte hayal gücünün aciz kaldığı yer burası ve bu acizlikten faydalanıp insanı kendi kuklası yapmaya çalışan binlerce kötü niyetli insanlar olabiliyor.bunun bilincinde olmak belki tümünü değil ama bir kısmına karşı bir savunma geliştirmeye çalışmaktır. #ruhmeyyit
Yagmurun yağma sebebini bilmek, yağmurun yağma amacıyla ilgili bilgi vermez.
Sebebler var olanı bulmayı, amaçlar çıkarım yapmayı ve öngörmeyi gerektirir.
Her şeyi en şeffaflığıyla anlatan, ders çıkarabileceğiniz ve en önemlisi de en net bildiğim dediğim şeylerin belki de hatalı olması... Kesinlikle kütüphane de olması gereken kaynak diyebilirim...
Bir kişinin kandırılması onur kırıcı bir şeydir. Ama ondan daha acısı, kandırıldığımızın farkına varmamaktır. Bu kişilerin durumu, mezbahaneye kesilmeye götürülen koyunun hala otlamaya çalışmasına benzemektedir. Biraz sonra kesileceğinin farkında değildir. Bir kaç dakika sonra kesilecek olan koyunun otlamaya çalışması trajik bir tablodur...
Nasıl kandırılıyoruz ve neden kanıyoruz?Cevaplar kitapta!
Keyifli okumalar...
Antidepresan ilaçların eskisi gibi bir kalitede üretilmediği, bu ilaçların günümüzde sektöriyel bazda ticari bir meta ve rekabete dönüştüğü, özellikle Avrupa ve Amerika'daki firmaların bu duruma soyunarak kullananların, tedavi olması bir yana, daha da bağımlı bir hâle gelmelerine sebebiyet verdiklerini dillendiren yazar, kitabın içindeki konulardan birine de dikkatlerimizi böyle çekiyor.
Hiç farkına varmadan nasıl kandırıldıgımızı anlatan bir kitap. Bu kitabı okurken usta yalancıların yönettiği bir dünyada yaşadığımızın farkındamıyız. Kütüphanenizde bulunması gereken kitaplar arasında olmalı.

Yazarın biyografisi

Adı:
Mücahit Gültekin
Unvan:
Psikolojik danışman, Yazar
Doğum:
Tavşanlı, Kütahya
Bursa Uludağ Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun ve aynı üniversitede yüksek lisansını tamamlamıştır.

Yazar istatistikleri

  • 8 okur beğendi.
  • 40 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 80 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.