Müge Hestbaek

Müge Hestbaek

Çevirmen
7.2/10
162 Kişi
·
412
Okunma
·
0
Beğeni
·
61
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
320 syf.
·5 günde·7/10
Sürükleyici bir kitaptı. Konu biraz klasik olsa da okurken eğlenebilirsiniz. Müstehcen sayfalar bu kadar fazla olmasaydı keşke. Yine de bırakmadım, çünkü sonunu merak ettim. Biraz konudan bahsedeyim.
Evelyn Las Vegas'ta geçirdiği akşamın ardından ünlü rock grubu Stage Dive'ın gitaristi David'in yanında uyanır ama onun ünlü David olduğunu bilmiyordur. Neler olduğunu sorunca tanımadığı bu David ona dün gece evlendiklerini söyler. O ise hiçbir şey hatırlamıyordur.
Malcolm, herkes gibi benim de favorimdi. İkinci kitap da onu anlatıyor ve en kısa zamanda okumak istiyorum.
320 syf.
·5/10
Bu tarz okuduğum üçüncü kitap.Klişeleşmeye başladı yazarlar! Dikkat edilmeli.
Bakınız ; ilk aşama kabullenmeme.İkinci aşama erkeğin peşinden koşması.Üçüncü aşaması erkeğin bırakıp kızın koşmaya başlaması.Dördüncü aşama aşk ve son aşama ayrılık.Yeter!
352 syf.
·2/10
Kitap Cemiyet ve sonunda ölen ya da kaybolan kızlar ise kitabın başından beri içinde olan Anna ' ya ne oldu ? Daha açık bir son beklerdim . İnternette dolaşan hikayelerden farksız. Kitap olamayacak kadar edebiyattan uzak.
424 syf.
·7 günde·10/10
Dut Ağacı Sokağın'daki bir çayevinin sahipleriyle başlayan kitap; çevre sakinleri ve çayevi sahipleriyle bağlantılı karakterlerin birbirleriyle olan ilişkisinin anlatıldığı sımsıcak bir anlatıma dönüşüyor. Mutlu sonları seviyorsanız ve sıcacık bir kitap okumak istiyorsanız mutlaka okuyun.Hepimize keyifli okumalar olsun.
320 syf.
·2 günde·7/10
Kylie Scott | Aşkın Müziği

Stage Dive grubunun gitaristi ve söz yazarı David grubun getirdiği şöhret ve yalan dolu hayattan sıkılınca Vegas'a tatile gider ve orda 21.yaş gününü kutlayan Evelyn ile tanışır ve onun yalan dolansız kişiliğini kendine bir çıkış olarak görür ve evlenirler. Ancak Evelyn sabah olduğunda hiçbir şey hatırlamaz haliyle David buna bozulur. Sonra evliliklerini bir şekilde yürütmeye çalışırlar. Fakat aşmaları gereken bir çok engel de olacaktır.

Kitap için mutlaka alın kitaplığınızda bulunsun diyemem ama almayın hiç diyemem çünkü kendini okutan bir yapısı var. Müzik grupları hakkında okumayı sevenler için ideal bir seri gibi duruyor. Bu kitapta eğlencenin dibine vuramadık dramın yanına da pek uğramadık ama Malcolm'un kitabından umutluyum genel yorumlarda en sevilen kitap Malcolm'a ait.

Saatten mi bilmiyorum(04:54) ama feci saçmalıyorum. Umarım faydalı bir yorum olur.
320 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Aşkın müziği duygu alamadığım aşşşırı derecede hızlı  ilerleyen kitaplardan biriydi konusu klişe olmasına rağmen güzeldi ama olaylar çok hızlıydı daha ne olduğunu anlamadan kitabı yarıladık. Evelyn ise tam bir maldı kendisi çok fazla tavsiye edeceğim bir roman değil anlayacağın orada bir karakter vardı bateristçi olan onun şeyini anlatan kitabı okuyacağım bir ara ama dediğim gibi yazarın anlatım tarzını sevmedim.
kitaba puanım: 3/5
279 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10
İnanılmaz bir kitap, inanılmaz derecede sürükleyici, kitaba kendi hayal gücünüzü kattığınızda inanılmaz derecede heyecanlanıyorsunuz ve olayların içindeymiş gibi davranabiliyorsunuz. İleride çocuklarıma bile hediye edeceğim bir kitap :)
304 syf.
·4 günde·Beğendi·7/10
Narcos ; Jaguar’ın Pençesi kitabı #Narcos dizisine bağlı olarak yazılan ilk resmî roman özelliğini taşımakta. Bizde #Ocak ayında #Polisiyedebiyatkulubü olarak okuduk. Aslında tam olarak polisiye türü diyemeyeceğim bir kitap oldu benim için. Kategori belirlemem gerekirse macera diyebilirim. Akıcı ve yormayan bir dili olması kolay okunmasına sebep oldu diyebilirim . Tabiki de yeterli değildi . Hem romanın baş karakteri hemde roman anlatıcısı olan Jose Aguilar Gonzales için yer yer üzülmekle birlikte gerçekten akılsız bir insan olduğunu düşündüğüm çok zaman oldu . Aynı zaman da kitapta konusu olan büyük Medellin kartelinin başı Pablo Escobar’ın hayatı çoğunlukla şaşkınlığa uğratsa da acımazsızlığı canımı yaktı . En çok baba ve eş yönü , aileye bağlılığı etkiledi . Onun dışında okunabilir ama çokta beklenti yaratmaması gerektiğini düşündüğüm bir kitaptı . Yani Escobar hakkında yaptığım araştırmalar da bana onu gösterdi diyebilirim . Bir ilah değildi , zengindi ama ölümden kaçamadı . Acımazsızdı ancak ailesine çok bağlıydı. Kısacası keyifle okunacak bir kitaptı. Tavsiyemdir en azından ders almak ve bilgi edinmek için okunmalıdır diye düşünüyorum . Kolombiya’ya selamlar
320 syf.
·6/10
Biraz banal ve tahmin edilebilir senaryo. Şok geçirme, kabullenmeme, aşık olma, peşinden koşma, gerçeklerle yüzleşme şoku, ayrılık ve tekrar birleşme klişesi olmasına rağmen okunabilir biraz müstehcen bu arada.
318 syf.
·Puan vermedi
Okuma zorluğu çekilen dönemlerde veya benim gibi iki ağır kitabı aynı zamanda okumayı seçtiğiniz oluyorsa arada kafa dinlendirmek için okunabilecek kitaplardan oluşuyor bu seri..Genç - yetişkin çerez kitap olarak tabir edilen cinsten !

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 412 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 175 okur okuyacak.
  • 6 okur yarım bıraktı.