Muhammed El- Hatib

Muhammed El- Hatib

Yazar
0.0/10
0 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
2
Gösterim
Hâtem-i Esam'a nasıl namaz kıldığı hakkında soruldu. Cevaben:
" Namaz vakti girdiğinde güzelce abdest alır namaz kılmak istediğim yere gelirim. Bütün âzâlarımı namaza yoğunlaştırmak için birazcık otururum. Sonra ayağa kalkarım. Kâbeyi alnımın hizasına alırım. Sıratı ayağımın altında, cennetin sağımda , cehennemin solumda ölüm meleğinin ardımda olduğunu, kıldığım namazın son namaz olduğunu var sayarım. Korku ve ümit arasında bir halet-i ruhiyeye sahip olmayı sağlarım. Sonra tekbir alır, tertil üzere kıraatımı yaparım. Tevazu ile rükua, huşu içerisinde secdeye giderim. Sol ayağımın üzerine oturur ,sağ ayağımı dikerim. İhlâslı olmayı sağlarım......"
Namaz toplumu, İzzet ve cömertlik toplumudur. * Toprağını işgal ettirmez, ülkesini sömürge yaptırmaz, yaşamının rezil olmasına razı olmaz. Bir insana boyun eğmeyi, itaat etmeyi kabul etmez.
Allah Teâlâ " İzzet Allah'ın, Resûlünün ve müminlerindir" buyurur.
Mümin gücü yettiği kadar namaz kılmaya devam eder. Zayıf olan kimseler namaz sayesinde güçlenir, huzursuz kimse mutlu olur, hasta iyileşir, tembel kimseler dinçleşir. Genel olarak bunlar gayrimüslimlerin itiraf ettiği hakikatlerdir. Bir de İslam'ın farzlarından biri olunca önemi bir kat daha artmaktadır.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Muhammed El- Hatib

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okudu.
  • 2 okur okuyacak.