Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Keşfet
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
İletiler
Dergiler
Çevirmenler
Kitap Türleri
Hedefler
1000Kitap Android UygulamasıÜCRETSİZ – Google Play'den indirin
1000Kitap iOS UygulamasıÜCRETSİZ – App Store'dan alın
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar

Muhammed Gazali

Muhammed GazaliHayatını Yenile kitabının yazarı
Yazar
8.6
69 Kişi
310
Okunma
50
Beğeni
2.485
Gösterim
Allah tembel ve kendi kabuğuna çekilmiş kimselerin duasını kabul etmez.Çalışan insanın seslenişini ise dinler onu mübarek kılar. Sabredenin duasını da sonunu hayır ile neticelendirır.
İslam’ın getirdiği medeniyet daima Allah’ı ve onunla karşılaşılacak günü hatırlatıyor.İyiliğe tutkundur, kötülükten nefret eder ve Allah’ın koyduğu kanunlara riayet eder.
Muhammed (s.a.)in Mekke’den başlattığı bu çağrı küçük bir vatan kurmak için değildi. Aksine yer yüzünde kıyamete kadar Hakkı birbirine devredecek ve yeryüzünde onu yayacak bir nesil ve ümmeti inşa etmek içindi.
Kişi yaptığı veya uzaklaştığı her işi İslâm’ın sahih ölçüleri içinde işliyorsa ahirette karşılığını alacağını bilir. Bir trene binen ilerde ineceği durağı nasıl kesin olarak biliyorsa, müslümanda yaşadığı şu günlerin bir gün onu Rabbinin karşısına çıkaracağını, ve elleriyle diktiği ağacın meyvesini toplayacağını bilir.
İlmin en nihayeti istenmelidir. En kabih noksanlık taklittir. Mukallid olan kişi âmâdır. Kendisini taklit ettiği kişi ona yol göstermektedir.
23425
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.