Muhammed İbrahim El - Medeni

Muhammed İbrahim El - Medeni

Yazar
0.0/10
0 Kişi
·
3
Okunma
·
0
Beğeni
·
14
Gösterim
Allah ve Resulu bir mümin icin her seyden cok sevilendirler. Çünkü müminin kalbinde baska seylere yer kalmamistir. Hatta bir kimse, Resulullah (sallallahu aleyhi ve sellem) ona kendi nefsinden, çocuğundan, babasından ve tüm insanlardan daha sevgili olmadıkça iman etmiş olmaz.
Resûlallah (sav) şöyle der: "Nefsim elinde olana yemin ederim ki sizden biri, beni çocuğundan, babasından ve tüm insanlardan daha fazla sevmedikçe iman etmiş olmaz"

el-Buhari ve Müslim
Mümindeki Allah sevgisi onun için kendisi, malı ve evlatlarına olan sevgisinden daha üstündür. Küfre girmesi veya hayatını kaybetmesi arasında tercih yapmak zorunda kalsa, Küfre girmektense ateşe atılmayı tercih eder.
Kafirlerin için istiğfarda bulunmak ya da rahmet dilemek haram kılınmıştır. Zira bunlar onlara sevgiyi veya küfürlerini onaylamayı gerektirir.
"Onlar için istiğfarda bulunsan da bulunmasan da birdir. Onlar için yetmiş kere istiğfar etsen Allah onları affetmeyecektir."

et-Tevbe/80
"Cehennemlik oldukları anlaşıldıktan sonra yakınları dahi olsa müşrikler için marifet dilemek peygambere ve müminlere yakışmaz."
et-Tevbe/113
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Muhammed İbrahim El - Medeni

Yazar istatistikleri

  • 3 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.