Muhammed Mübarek Elhüseyni

Muhammed Mübarek Elhüseyni

Yazar
9.7/10
18 Kişi
·
25
Okunma
·
3
Beğeni
·
186
Gösterim
Adı:
Muhammed Mübarek Elhüseyni
Unvan:
Yazar
Kusursuz insan nerede? Sen Allah Teâlâ'ya karşı kusur içindeyken, başkasının sana karşı kusurunu çok görme!
.
Her insanın dinini ihya etmesi, nefsini ıslah etmesi elzem bir görevdir.
.
.
Yâ Rabbi! Bütün yapmış olduğum günahlardan ben pişmanım. Keşke yapmasaydım. İnşallah bir daha ben yapmayacağım.
.
' Allah'ım, içimizden yaşattığın kimseleri islâm üzere yaşat! Aramızdan vefat ettirdiklerini ise iman üzere vefat ettir.'
( Tirmizî, Cenâiz, 38 (nr. 1024); ayrıca bk. Ebû Davud, Cenâiz, 56 (nr.3201) ).
Kişi zaman içinde zengin olabilir, ama geçen zamanları parayla satın alması mümkün değildir. Çok acayiptir ki ömrünü para kazanmak için harcayan insanlar kazandıkları servetler mukabilinde alamayacakları kıymetli zamanın hakiki değerinden bi-haber yaşarlar. Zira Fahr-i Âlem Efendimiz insanların ekserisinin en fazla gaflette oldukları, aldandıkları iki nimetten birinin "boş zaman" olduğunu ifade buyurmuşlardır.
Üzerimize düşeni yaptıktan sonra, "gayret bizden tevfik Allah'tan" deyip âlemlerin Rabb'ine tevekkül etmektir.
.
Şayet günah terkedilir, tövbe ile Allah'a dönüş yapılırsa ve Allah'tan mağfiret dilenirse kalp cilalanır, arınıp temizlenir.
.
Hizmet nedir? Niye hizmet etmemiz gerekiyor ? Ve daha bir çok soru işaretlerine yanıt bulabileceğimiz ,dili akıcı, insanı sıkmayan ve bol feyiz alabileceğimiz bir kitap.
Herkese tavsiye ediyorum...
Keyifli okumalar...
İman , İslam ,seyrü sülük ,tövbe ,biat, intisap , rabıta ,vird gibi tasavvuf ile alakalı merak edilen konulari anlatan tekrar tekrar okuna bilecek bir başucu kitabi..
...''Niyet,bir işi Allah rızası için yapmayıs kalpten geçirmektir.Bir işe niyet,ya kalple,ya dille veya diğer organlarla yapılır.Kalbimizle yaptığımız işler, niyet ve düşüncelerimizdir. Dilimizle yaptıklarımız konuşmalarımızdır. Diğer âzalarımızla yaptığımız işler de fiil ve davranışlarımızdır. Sözler ve davranışlar çoğu zaman niyete bağlı olduğu için,iyi niyet baza başlı başına bir ibadet olur. Çünkü Allah Teâlâ kulunun kalbinden geçeni bilmektir.''
Hizmet, nefsimizi yenmemiz için en yardımcı yoldur.Nefsi terbiye etmek için bu yolun büyükleri hep hizmette bulunmuşlardır ve hizmeti bizlere tavsiye etmişlerdir.Hizmetin kıymetini anlamamızı sağlayacak bir kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
Muhammed Mübarek Elhüseyni
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 25 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 18 okur okuyacak.