Muhammed Mübarek Elhüseyni

Muhammed Mübarek Elhüseyni

Yazar
9.6/10
49 Kişi
·
121
Okunma
·
12
Beğeni
·
317
Gösterim
Adı:
Muhammed Mübarek Elhüseyni
Unvan:
Yazar
“Ey Aişe! Göze önemsiz gibi görünen günahlardan sakın! Çünkü bu günahlar için, Allah tarafından görevlendirilmiş bir görevli vardır.”

Hadîs-i Şerif

İbn Mâce, Zühd, 29 ; Ahmed b. Hanbel, el-Müsned, 6/70
Kalp, gafletten uyanması ve manevi kirlerden arınması sonucu yakîne ulaşır. Yakîn, kalbin Allah Teâlâ’yı görüyor gibi bir şuur ve hassasiyete sahip olması demektir. Bu hal, her mümin için hedeftir ve hedef olmalıdır.
Büyük Veli Ahmed ez-Zerrûk hazretlerinin de buyurduğu gibi, itikad ilmiyle iman bilgileri öğrenilir. Fıkıh ilmiyle dinin emir ve yasakları öğrenilir. Tasavvuf ilmiyle kalbi kötü düşüncelerden temizleyerek ihsan mertebesine kavuşulur.
.
Yâ Rabbi! Bütün yapmış olduğum günahlardan ben pişmanım. Keşke yapmasaydım. İnşallah bir daha ben yapmayacağım.
.
' Allah'ım, içimizden yaşattığın kimseleri islâm üzere yaşat! Aramızdan vefat ettirdiklerini ise iman üzere vefat ettir.'
( Tirmizî, Cenâiz, 38 (nr. 1024); ayrıca bk. Ebû Davud, Cenâiz, 56 (nr.3201) ).
231 syf.
·112 günde·Beğendi·10/10
Hizmet nedir? Niye hizmet etmemiz gerekiyor ? Ve daha bir çok soru işaretlerine yanıt bulabileceğimiz ,dili akıcı, insanı sıkmayan ve bol feyiz alabileceğimiz bir kitap.
Herkese tavsiye ediyorum...
Keyifli okumalar...
383 syf.
·Beğendi·10/10
İman , İslam ,seyrü sülük ,tövbe ,biat, intisap , rabıta ,vird gibi tasavvuf ile alakalı merak edilen konulari anlatan tekrar tekrar okuna bilecek bir başucu kitabi..
336 syf.
·7 günde·10/10
Tasavvuf ehli olan veya biraz da olsa tasavvufa meyli olan herkesin mutlak suretle okuması gereken muazzam bir kitap. Bir sefer değil defalarca okunabilecek güzellikte bir kitap
231 syf.
·Beğendi·10/10
...''Niyet,bir işi Allah rızası için yapmayıs kalpten geçirmektir.Bir işe niyet,ya kalple,ya dille veya diğer organlarla yapılır.Kalbimizle yaptığımız işler, niyet ve düşüncelerimizdir. Dilimizle yaptıklarımız konuşmalarımızdır. Diğer âzalarımızla yaptığımız işler de fiil ve davranışlarımızdır. Sözler ve davranışlar çoğu zaman niyete bağlı olduğu için,iyi niyet baza başlı başına bir ibadet olur. Çünkü Allah Teâlâ kulunun kalbinden geçeni bilmektir.''
Hizmet, nefsimizi yenmemiz için en yardımcı yoldur.Nefsi terbiye etmek için bu yolun büyükleri hep hizmette bulunmuşlardır ve hizmeti bizlere tavsiye etmişlerdir.Hizmetin kıymetini anlamamızı sağlayacak bir kitap.
231 syf.
Hizmet niçin yapılır? Adabı nelerdir ve kime nasıl hizmet yapılmasına dair çok güzel anlatılmış. Her konunun sonunda bir velinin kıssası bulunmaktadır. Kitabın dili çok hoş okurken zorlanmadım.

Yazarın biyografisi

Adı:
Muhammed Mübarek Elhüseyni
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 12 okur beğendi.
  • 121 okur okudu.
  • 13 okur okuyor.
  • 52 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.