Muhayyel Dergi

Muhayyel DergiMuhayyel - Sayı 1 dergisi
Dergi
7.6/10
113 Kişi
505
Okunma
82
Beğeni
3.050
Görüntülenme

Hakkında

Yayın yönetmenliğini Güray Süngü'nün, yayın danışmanlığını Cemal Şakar'ın, tasarımını Necla Tunçman'ın yaptığı, kadrosunda hasan aycın, senem gezeroğlu, hüseyin ahmet çelik, özkan gözel, mustafa çiftçi, handan acar yıldız, silvan alpoğuz, necip tosun, ali emre, suavi kemal yazgıç, mustafa muharrem, dilek kartal, mehmet narlı... gibi isimlerin olduğu edebiyat kültürü dergisi. Mottosunu "edebiyata dair birtakım hayali şeyler, birtakım ciddi meseleler" olarak belirleyen dergi, ilk sayısıyla 2018 Mayıs ayında 10 TL fiyat ile okuyucunun karşısına çıktı.
Doğum:
Mayıs 2018

Okurlar

82 okur beğendi.
505 okur okudu.
10 okur okuyor.
87 okur okuyacak.
12 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
Okumam gereken kitapların sayısı çok fazlaydı. Hatta iyi kitaplar okudukça, okumam gereken iyi kitapların sayısı artıyordu. Bir tür dert bu.
Sayfa 24 - Sedat Demir
Reklam
Kıyametin koptuğunu görsem dahi, söyleyecek bir cümlem varsa onu yazmak isterim.
Sayfa 58 - Akif Hasan KayaKitabı okudu
Ama şunu mutlaka söylemem gerekir; bugüne kadar kimsenin hatırı için bir tek cümle kurmadım.
Sayfa 58 - Akif Hasan KayaKitabı okudu
Hz.İsmail bıçağın altındayken de Hz.Yusuf kuyudayken de var olan insan arada herhangi bir çizgisel zaman olmadığı için Allah'tan uzaklaşmamış, bilakis daha dünya yaratılmadan evvel de hep O'nunla birlikte olmuştur.
Sayfa 61 - Ayşegül ÖzdoğanKitabı okudu
Henüz kayıt yok

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
Reklam
80 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
·
27 günde okudu
Yine dolu dolu bir Muhayyel Dergisi idi. İçindeki hikayeler, bazı yazarların kitaplarının tahlili, bilmediğim kitap ve yazarları öğrenmek zevkli bir deneyimdi.
Muhayyel - Sayı 18
Muhayyel - Sayı 18Muhayyel Dergi · İz Yayıncılık · 201920 okunma
80 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
·
22 günde okudu
Kitapyurdu sitesinden kitap aldığınızda bu dergileri de hediye ediyor bazen. Bağımlılık yapınca bazı alışverişlerde kendiniz ekliyorsunuz sepete. Güncel hikayeci ve şairleri, yeni roman yazarlarını tanıyorsunuz sayesinde. İlginizi çektiğinde hemen kitaplarını alıp okumak isteği uyandırıyor insanda.
Muhayyel - Sayı 20
Muhayyel - Sayı 20Muhayyel Dergi · Muhayyel Dergi · 201920 okunma
80 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
·
4 günde okudu
Ve gecikmeli olarak Kasım 2019'un #muhayyeldergi si de okunmuştur. Genelde kitapyurdu sitesinden yapılan alışverişlerde sepete bu dergiyi de atmadan duramıyor insan. Bazen siz almasanız da hediye de olabiliyor belli miktarda alımlarınızda. . Edebiyatla, nesirle, şiirle ilgilenen yeni isimleri öğreniyorsunuz. Eski yazarlar ve kitapları ile ilgili enteresan noktalara dikkatinizi çeken yazılar okuyabiliyorsunuz. Denemeler de oldukça hoş oluyor. Kesinlikle tavsiye ettiğim bir süreli yayındır.
Muhayyel - Sayı 19
Muhayyel - Sayı 19Muhayyel Dergi · İz Yayıncılık · 201921 okunma