Muhsin Muhammed Salih

Muhsin Muhammed Salih

Yazar
10.0/10
2 Kişi
·
11
Okunma
·
0
Beğeni
·
15
Gösterim
Adı:
Muhsin Muhammed Salih
Tam adı:
Dr Muhsin Muhammed Salih
Unvan:
Yazar
Filistin meselesi, yalnızca Filistinlilerin değil,zaman ne kadar uzasa da buradaki haklarından vazgeçmeyi kabul etmeyen bütün müslümanların meselesidir.
Günümüz yahudilerinin ezici çoğunluğu Eşkenazi diye bilinen Hazar bölgesi yahudilerine bağlıdır. Onlar ise Kafkasların kuzeyinde ikamet eden eski Tatar Türk kabileleri olup miladi sekizinci yüzyılada yahudileşmiştir. Eğer ortada bu yahudilerin 'dönüş hakkı' gibi bir hak varsa bu Filistin'e değil ancak Rusya'nın güneyine olmalıdır.
‘Engelleyici devlet’ rolünü oynaması ve özellikle İngiltere başta olmak üzere batı emperyalizminin desteklediği yahudi yapının kurulması düşüncesi, İslâm dünyasının kalbinde batıcı, siyonist, emperyalist tehlikenin zirvesini temsil etmektedir. Çünkü, İslâm dünyasının Asya ve Afrika’daki iki kanadını birbirinden ayrı iki parçaya bölmeyi hedeflemektedir. Bahsedilen proje, bu yönüyle İslâm dünyasını zayıflatmayı, onun birliğini engellemeyi ve hammadde üreten bir üretici ama batı üretiminin de tüketim pazarı olarak başkalarına kuyruk, kendi dairesi içerisinde, kendi kabuğuna çekilmiş, kalkınmaktan aciz, dağınık hale getirilmiş, İslam ümmetinin birliğini zayıflatıp engellemeyi amaçlamıştır. Aynı zamanda yıkılış dönemindeki Osmanlı Devleti’nin yerini tutacak büyük İslâmı bir gücün ortaya çıkmasını engellemeyi de amaçlamaktadır. Hiç şüphesiz siyonist yahudi yapının varlığını sürdürmesi ve -düşman bir ortam içinde- yerleşip gelişmesi denklemi onun etrafını saran Müslüman ülkelerin zayıf, birbirinden ayrı ve geri kalmasının sağlanmasıyla yakından ilişkilidir. Aynı şekilde İslâm ümmetinin kalkınma, birlik ve güç sahibi olma denklemi de kalbine çöreklenmiş bu siyonist projenin sonunun getirilmesiyle yakından ilişkilidir.
İngiltere Filistin'i işgal ettiği 1918-1948 tarihleri arasında yahudi göçü için Filistin'in kapılarını sonuna kadar açtı. Böylece yahudilerin
1918 yılında 55.000 olan nüfusu (halkın %8'i)
1948 yılında 646.000 oldu. (halkın %32.7'si)
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Muhsin Muhammed Salih
Tam adı:
Dr Muhsin Muhammed Salih
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 11 okur okudu.
  • 3 okur okuyacak.