Mümine Güneş

Mümine Güneş

Yazar
7.6/10
7 Kişi
·
21
Okunma
·
1
Beğeni
·
540
Gösterim
Adı:
Mümine Güneş
Unvan:
Yazar
.
"Evet, yalnız bizim değil, bütün insanlığın kurtuluşu Kur'an'a bağlı. Biz ise ona yabancıyız daha. Anlayabilmiş değiliz onu. Nurumuzu, hidayetimizi, saadetimizi rafa kaldırmışız. Karanlıklar içinde şaşkın şaşkın bakınıp duruyoruz. . "
.
Mümine Güneş
Sayfa 88 - Nesil Yayınları
Eğer her şey toprak olacak olsaydı, her şeyden bir şeyi ve bir şeyden her şeyi yaratan kudret Sahibi, neticesi toprak olacak bu varlıkları hiç yaratmaz ve bu benzersiz icraatı hiç devam ettirmezdi. Halbuki O, gayesiz işlerden paktır.
İşte bu yalnızlık, sanki benim için bir çözülme devresi olmuştu. Ben bir tohumdum ve çözülme için yalnızlık toprağına atılmıştım. Her şeyi o yalnızlıkla buldum. Bu yalnızlık beni dünyanın cazibesinden kurtarıp Rabbime bağladı. O zamanlar bu yalnızlıktan kurtulmak için uğraşıp dururdum. Fakat her defasında manevi bir tokat yiyerek, yine o yalnızlığın içerisine atılırdım. Şimdi anlıyorum ki, o hissettirici yalnızlık, benim için eşsiz bir lütufmuş. Yoksa ben de şu bedbaht insanların arasına katılabilir, sürüklenip giderdim. Hidayete eriştiğim zaman anladım ki, beni diğer insanların çirkin hareketlerine katılmaktan alıkoyan ve daima yalnızlık köşesinde koruyan duygu, paha biçilmez bir ihsanmış.
126 syf.
·7 günde·Beğendi·8/10
Hayat yolculuğunda bilinmeyen yollarda kaybolurken İslamın nuruyla aydınlanan ve diğer kardeşlerine de vesile olan ablamızın hayatını konu alan bir eserdir. Bir çok yerinde derinden etkilenerek okuduğum,bir çok yerinde üzerime düşen sorumluluğu farkettigim ve duruşun İslamin tesettürle ne kadar önemli bir temsilcisi olunduğunu, küçücük kardeşlerimize bile güzel bir örnek olunabilecegini elhamdülillah öğrendim. İslamin bir neferi olmanın gerektirdiği sorumluluklar, öğrenilip yaşanması gereken kıymetli doğrular ve mücadelenin sanıldığından büyük ve zor olduğunu anladım. Evet mücadele zor bu yolda düşülecek, yara alınacak, belki ümidimiz kırılacak lakin imanımız, inancımız hepsinden kuvvetli ve inşallah kuvvetlendirecegiz Rabbım tüm İslam mücahid ve mucahidelerin yardımcısı olsun inşallah kıymetli yazara bu kıymetli eseri, doğruları, mücadeleyi bizlerle buluşturdugu ve bir yolun yoldaşlığın varlığından haberdar ettiği için teşekkür ederim selam ve dua ile kalın Allaha emanet olun inşallah gününüz ve Ramazanınız mübarek olsun inşallah.

Yazarın biyografisi

Adı:
Mümine Güneş
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 21 okur okudu.
  • 7 okur okuyacak.