1000Kitap Logosu
Mümine Yıldız
Mümine Yıldız
Mümine Yıldız

Mümine Yıldız

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.6
292 Kişi
846
Okunma
100
Beğeni
2.193
Gösterim
Unvan
Türk Yazar
Yaşamı
"Göçebe ruhlu, iki çocuklu bir anne. Diyarbakır'da doğdu. İstanbul, Moskova, Petersburg, İskoçya derken Londra'ya düştü yolu Resmen Matematikçi, Mühendis. Fiilen her şeyin malzemesi olduğu işçi. Hem klasik hem yenilikçi. Hem seyyah hemde evcimen. An peşinde. Hayat ve güzellik avcısı. Az makul, çok deli. Anneliği çok çetrefilli. Bu yüzden kendine "Deli Anne" dedi Aşka Meftun. Doğanın nefsine, kainat tekkesine tutkun bir mecnun"
Yol
Damladaki Okyanus'u inceledi.
304 syf.
·
24 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Yeniden inanmaya ihtiyacınız var mı? Peki yeniden umutlanmaya ? Umudun berrak bir su kadar şifalı olduğunu hatırlamaya? O zaman bu iyilik hareketine katılın. Okuyun, okutun, hediye edin, paylaşın. Enerjisi çok yüksek bir kitap elimdeki. Her kelime ışıltılı titreşimler yayıyor adeta❤
Damladaki Okyanus
OKUYACAKLARIMA EKLE
6
Rukiye Çalış
Deli Anne'den İnce Hayat'ı inceledi.
216 syf.
·
43 günde
·
Puan vermedi
Kitabın ismi; İnce Hayat... Kitap bence ince bir hayatı değil de daha ziyade romantik bir bakış açısını yansıtıyor gibiydi. Ayrıntılar, es geçtiklerimiz, küçük şey yoktur, her şey bir ayettir, âmennâ ben de savunuyorum ki pek bir mühimdir. Pek çok şeyi görmeden, farketmeden yaşıyoruz şu hayatta. Ama yaaa, ben sevmedim bu anlatım tarzını. Hatta hiç sevmedim. Bunaldım. Ben - Mümine hanıma ve onun hissiyatına saygı duymakla birlikte- bunun güzel bakmak, güzel görmek ve ince düşünmek olmadığını tam tersi fazla hülyalı, gerçeklikten kopuk romantik bir bakış olduğunu düşünüyorum. Bu benim fikrim. Yani ki kitap benim zihin, gönül, duygu, düşünce tadıma uymadı. Çok sıkıldım. Yarıda bırakmamak adına, zâr zor bitirdim. Bence de bir yaprak insanı irşad edebilir, o kadar kıymetli. Bence de bir ağaç üstüne kaç kitap yazılır yazılmalı. Bence de bir şarkı, bir şiir, bir film, bir ân alır götürür insanı, götürmeli de. Ama bunlar böyle mi anlatılmalı; bence HAYIR.
Deli Anne'den İnce Hayat
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
Kırman Sümeyye
Anda Sırlanmış Hayat'ı inceledi.
264 syf.
·
Beğendi
Anda Sırlanmış Hayat, gerçekten sıradan gibi görünen anları sırlı hale getiren hislerin, bakışların kitabı diyebilirim. Bazılarına çok basit gelebilir ama benim ihtiyacım varmış ve çok şey kattı bana. Dünyanın ve kendi dünyamızın karamsarlıkla boğuştuğu şu dönemde bolca sevgi, ağaç, çiçek, güneş, ışık, rahmet, Allah, neşe, uçmak, uçuşmak… gibi güzel kelimeleri okumak bile içimi şenlendirdi. Sabah güneşine farklı bakar oldum, yapraklara, çiçeklere tekrar dikkat kesilmeye başladım. Ne olursa olsun bir şey karşıma çıkıyor ve kendisini bana gösteriyorsa, beni kendisine çekiyorsa onda bi hikmet aramaya başladım… güzel düşünmenin, güzel kelimeler sarf etmenin önemini unutmaya başlamıştım, hatırlamış oldum… Velhasıl ben sabah güneşin ışıklarının altında hafif bir rüzgarla dalgalanan ağaçlara, çiçeklere bakar gibi zevk aldım kitaptan… Ha bi de galiba İskoçya’da yaşamaya özenmiş olabilirim  Mutlaka müzikle okuyun 
Anda Sırlanmış Hayat
OKUYACAKLARIMA EKLE
14
Meryem şeyma çiftçi
Deli Anne'den İnce Hayat'ı inceledi.
216 syf.
İnce Hayat
️Kitap, Mümine Hanımın tabiat ve kainat kitabını okuyarak Rabbinin mesajlarının okunmasının kalbinde ve hayatında yarattığı dönüşümleri ve güzellikleri anlatıyor. ️Tabiat ve kainat kitabını okurken başta Kuran ve hadisler ışığında sonra hz. Mevlana, hz. ibnül Arabi, hz. Said gibi büyüklerin kelamı kibarından etkilendiğini ve dahası çocuklarının da kemal yolculuğunda en önemli yapı taşları olduğunu zikrediyor. ️Kalbi bir kere hareketlenen bir insanın okuduğu, izlediği, duyduğu, tattığı ve dahası her şey, anlam ve hikmet penceresinden baktığını Mümine Yıldızın kalemiyle görüyoruz. Maşallah. ️Kitap, akıcı ve sade bir anlatımı var. Gönülden yazıldığı için Gönle hitap etmemesi mümkün değil. ️Kitap sade, akıcı ve Gönle hitap etmesine binaen sindire sindire okuyup okuduklarınızı tecrübe etmek istiyorsunuz. Bu da kitabın başka bir güzelliği bence... ️Okumanın hayatınıza ışık saçtığını bir kez daha şahit olacağınız bu kitabı okumadan geçmeyin diyerek, Kitabı herkese tavsiye ederim.
Deli Anne'den İnce Hayat
OKUYACAKLARIMA EKLE
12